FM a provozní hodiny

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Laya
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 10. 2018, 9:38

18. 11. 2020, 8:56

Dobrý den,
mám na Vás dotaz, zda bývá běžnou součástí měničů údaj o motohodinách provozu.
Nemám na mysli žádný konkrétní typ, jde mi vlastně jen o to, zda je to: úplně běžné/zcela výjimečné/pouze u vyšších modelů výrobce XY apod.
Náhodně jsem se díval na parametry některých typů a nikde jsem nic podobného neobjevil.
Děkuji moc předem
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

18. 11. 2020, 9:38

Laya píše: 18. 11. 2020, 8:56 Dobrý den,
mám na Vás dotaz, zda bývá běžnou součástí měničů údaj o motohodinách provozu.
Nemám na mysli žádný konkrétní typ, jde mi vlastně jen o to, zda je to: úplně běžné/zcela výjimečné/pouze u vyšších modelů výrobce XY apod.
Náhodně jsem se díval na parametry některých typů a nikde jsem nic podobného neobjevil.
Děkuji moc předem
smysl otázky naprosto nechápu - měničů se dělají mraky typů, nepředpokládám, že někdo bude znát všechny.
Takže pro ilustraci - třeba CT (Nidec) M200 má v parametrech
časovač - výměna filtru
časovač - doba připojení k síti
časovač - doba provozu
viz parametry 06.018 až 06.023
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

18. 11. 2020, 9:55

Laya> Rekl bych ze ten jednoduchy citac hodin zapnuteho zarizeni najdes u velke vetsiny menicu, jen pod jinymi jmeny. Napr. Omron -Power ON time monitor, KEB - Power On Counter, SEW- neco jako power applied hours ...). Je to obvykla monitorovaci fce. Jeste je podobne bezny citac hodin samotneho behu VFD (Omron-Total Runtime, KEB-Modulation on Counter, SEW-drive runing hours ...). Pochopitelne neznam vsechny znacky, to asi nikdo...
Proc se na to vlastne ptas?
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Laya
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 10. 2018, 9:38

18. 11. 2020, 10:17

Dawe píše: 18. 11. 2020, 9:55 Laya> Rekl bych ze ten jednoduchy citac hodin zapnuteho zarizeni najdes u velke vetsiny menicu, jen pod jinymi jmeny. Napr. Omron -Power ON time monitor, KEB - Power On Counter, SEW- neco jako power applied hours ...). Je to obvykla monitorovaci fce. Jeste je podobne bezny citac hodin samotneho behu VFD (Omron-Total Runtime, KEB-Modulation on Counter, SEW-drive runing hours ...). Pochopitelne neznam vsechny znacky, to asi nikdo...
Proc se na to vlastne ptas?
Já nevím, jestli nedělám nějaký zmatek. Teď jsem odpovídal a nikde to nevidím...
Proč? Je to požadavek zákazníka (neptejte se dál, nevím :roll: ) vybavit zařízení počítadlem provozních hodin. Jistě, jde tam dát klasický hobbs; ale má tam stejně přijít FM, a protože když se netočí, stroj nemaká, napadlo mně, že by šlo zabít 2 mouchy. Jen by to nesmělo jít vynulovat ručně, odpojením od napájení apod. a to já z těch názvů funkcí neumím zaručit. Možná jsem se v prvním nevyjádřil úplně chytře.
Jinak děkuji moc
Laya
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 10. 2018, 9:38

18. 11. 2020, 10:42

smysl otázky naprosto nechápu - měničů se dělají mraky typů, nepředpokládám, že někdo bude znát všechny.
Takže pro ilustraci - třeba CT (Nidec) M200 má v parametrech
časovač - výměna filtru
časovač - doba připojení k síti
časovač - doba provozu
viz parametry 06.018 až 06.023
[/quote]

Ba ne, smysl jste pochopil, myslím, zcela dobře.
Jen jsem nenašel (neviděl) u asi pěti náhodně vybraných žádnou takovou položku. Šlo mi jen o to, zda je to běžně obsažená funkce nebo nějaký špek. Jinak bych snad jen chtěl upřesnit, že mi šlo o běžným uživatelem nenulovatelné počítadlo hodin od uvedení do provozu. Klasický hobbs meter.
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

18. 11. 2020, 10:56

Laya - dalsi dobra fce u menicu, ktera by ti zarucila aby ti neautorizovany operator nemanipuloval s temi hodinami je zabezpeceni heslem. Lepsi VFD maji taky radu funkcnich modu (pracovni, kalibracni, chraneny apod. ) pricemz v nekterych ma operator pristup jen ke zvolenym funkcim a ovladacim prvkum, ktere jsou pro jeho praci potreba... a jen admin zna heslo pro vstup do dalsich modu...
Napr. KEB rady Combivert maji zabezpeceni heslama docela dobre propracovane, staci najit v datasheetu Password nebo myslim termin Customer Parameter Group a muzes si overit zda umi to co chces (ja z hlavy uz nevim).
Edit: nebo muzes pro zabraneni manipulace s parametry zvolit VFD uplne bez ovladaciho panelu a setup udelat jen pomoci PC software, prip. zvolit VFD s odnimatelnym panelem a po setupu ho odebrat...pokud to ta aplikace umoznuje - nemam paru.
Protoze fakt neznam tvou aplikaci, tak ti jen muzu rict ze je to urcite resitelne, ale musis si zkratka nastudovat datasheety par VFD a najit si ten, ktery te aplikaci vyhovuje.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

18. 11. 2020, 7:47

Laya píše: 18. 11. 2020, 8:56 Dobrý den,
mám na Vás dotaz, zda bývá běžnou součástí měničů údaj o motohodinách provozu.
Nemám na mysli žádný konkrétní typ, jde mi vlastně jen o to, zda je to: úplně běžné/zcela výjimečné/pouze u vyšších modelů výrobce XY apod.
Náhodně jsem se díval na parametry některých typů a nikde jsem nic podobného neobjevil.
Děkuji moc předem
SEW ráta aj spotrebované kW.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“