B&R ACOPOSInverter P74

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
gaminn
Příspěvky: 874
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

22. 1. 2021, 12:22

Mám tu tenhle měnič, připojil jsem motor a napájení, stáhnul manuál a to je asi tak všechno, co s ním dokážu. Nemám k němu grafický terminál (je na něm jen 4místný alfanumerický displej s točítkem a ESC tlačítkem). Moje představa byla, že se odpíchnu od factory nastavení, ale došel jsem k tomu, že ho asi ani nejsem schopný do factory nastavení zresetovat, natož nějak nastavit, aby běžel.

Na displeji je zobrazeno Sto. CAN Run a CAN Err nesvítí. Zkoušel jsem hledat něco jako quick start guide, ale asi nic takového pro tenhle měnič neexistuje.

Netušíte někdo, jak se s tímhle měničem domluvit. Hodilo by se mi nějaké minimální nastavení (a možná zapojení na ovládací svorkovnici, pokud není možné chod motoru ovládat jen tím točítkem a tlačítkem ESC). Díky
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 1. 2021, 2:38

mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
gaminn
Příspěvky: 874
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

22. 1. 2021, 5:49

Díky. Já se do DRI- > COnF > FCS -> GFS (factory reset) dostal, ale mám tam jen volbu No. Vidím tu větičku "It is only possible to revert to the factory settings if at least one group of parameters has previously been selected." ale netuším její význam. Co je "group of parameters"? Zkoušel jsem v manuálu vyhledat "group of parameters", ale nikde tam toto spojení není definované.
gaminn
Příspěvky: 874
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

22. 1. 2021, 5:52

Mimochodem, někde psali, že jsou tyhle měniče stejné jak Altivar, nevím jaký model přesně. Třeba se tu někdo se znalostí měničů Altivar najde....
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 1. 2021, 6:12

gaminn píše: 22. 1. 2021, 5:49 Díky. Já se do DRI- > COnF > FCS -> GFS (factory reset) dostal, ale mám tam jen volbu No. Vidím tu větičku "It is only possible to revert to the factory settings if at least one group of parameters has previously been selected." ale netuším její význam. Co je "group of parameters"? Zkoušel jsem v manuálu vyhledat "group of parameters", ale nikde tam toto spojení není definované.
Možná hned to nad tím: FrY- (Parameter Group List), kde budeš asi chtít vybrat ALL. Příp. (i) to FCSI nastavit na InI.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
gaminn
Příspěvky: 874
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

22. 1. 2021, 7:35

Dobrý, tak jsem to zprovoznil. První věc byla propojit pin STO na P24, to jsem nějak přehlídnul (a hlavně, na displeji svítilo Sto). Pak se měnič přepnul na stavu Rdy. Ještě jsem navolil ovládání směru otáček na digitální vstupy a ovládání rychlost na AI1 (chtěl jsem otáčky volit na točítku na předním panelu, ale v nastavení to nebylo na výběr, tak přišel na řadu externí potenciometr).

Při první spuštění motoru mi měnič zahlásil Output phase loss. Snad to je jen problém s parametry motoru, které jsou v měniči zadané (já je neměnil a zkouším měnič s malým 200 W motorem). Output phase loss jsem nastavil, aby se ignoroval a teď to valí. Zítra nebo v neděli vyzkouším na velkém motoru a pod zátěží, tak uvidíme.
atlan
Příspěvky: 3342
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

22. 1. 2021, 7:43

Velmi by som tie hlasky neignoroval.
gaminn
Příspěvky: 874
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

22. 1. 2021, 8:06

Jj, snažím se přijít, čím to je a doufám, že snad jen blbě zadanými parametry motoru v měniči. V manuálu je u spousty nastasvení věta typu "If the setting is less than 0.25 In, the drive may lock in [Output Phase Loss](OPL) fault mode if this has been enabled.".
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“