Vyroba vretena z BLDC motora

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
liam86
Příspěvky: 31
Registrován: 16. 4. 2009, 6:29

21. 1. 2015, 11:09

http://www.kutil.eu/cs/eshop/elektricke ... 240mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

popripade na ebay hladaj planer drive belt
sergio
Příspěvky: 157
Registrován: 8. 4. 2013, 3:36

21. 1. 2015, 9:24

Me by spis zajimala konstrukce vretena. Jaka loziska jsi pouzil ? Obyc kulickove nebo nejake kuzelove ? Diky.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2015, 10:14

Japonský klasický radiální ložiska pro vyšší otáčky za zhruba tři kila kus. Velmi přesně sestavit, lehce předepnout. Pochopitelně zapomeňte na použití ER upínače tak jak se dá od šikmáčů koupit ... to nefunguje. Musí se to pod ložiska hodně na přesno přebrousit a není to vůbec sranda. Házivost mám 20mm od čela kleštiny do stovky. Tělo musí bejt taky přesně vyrobený jinak se to začne šprajcovat a hřeje to potom jak prase .... ložiska by šla v takovým případě asi sakra rychle do kytek. Pochopitelně, že to není vřetýnko na nějaký hrubování ... je to vercajk na jemnou práci, plánuju s tím gravírovat plošný spoje, frézovat sklolamináty, možná nějaký ten dural a plasty nástrojem do 4mm. Zkusím pochopitelně i šestku, ale to už možná bude moc... víc poznám až to bude v držáku na mašině. Ale krouťák to nemá špatnej ... při pokusu udržet upnutej kontrolní trn 6mm jsem se celkem hezky popálil.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2015, 11:30

Engineer píše:Japonský klasický radiální ložiska pro vyšší otáčky za zhruba tři kila kus. Velmi přesně sestavit, lehce předepnout. Pochopitelně zapomeňte na použití ER upínače tak jak se dá od šikmáčů koupit ... to nefunguje. Musí se to pod ložiska hodně na přesno přebrousit a není to vůbec sranda. Házivost mám 20mm od čela kleštiny do stovky. Tělo musí bejt taky přesně vyrobený jinak se to začne šprajcovat a hřeje to potom jak prase .... ložiska by šla v takovým případě asi sakra rychle do kytek. Pochopitelně, že to není vřetýnko na nějaký hrubování ... je to vercajk na jemnou práci, plánuju s tím gravírovat plošný spoje, frézovat sklolamináty, možná nějaký ten dural a plasty nástrojem do 4mm. Zkusím pochopitelně i šestku, ale to už možná bude moc... víc poznám až to bude v držáku na mašině. Ale krouťák to nemá špatnej ... při pokusu udržet upnutej kontrolní trn 6mm jsem se celkem hezky popálil.
Tady jsou experti co na 50 let starém keplu s vyběhanýma šroubama a vydřeným kluzným vedením běžně makají v tisícinách a ty tady lezeš do diskuze se stovkovým házením na vřeteni pro jemnou práci? Není ti hamba ? :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2015, 11:35

tumlik píše:
Engineer píše:Japonský klasický radiální ložiska pro vyšší otáčky za zhruba tři kila kus. Velmi přesně sestavit, lehce předepnout. Pochopitelně zapomeňte na použití ER upínače tak jak se dá od šikmáčů koupit ... to nefunguje. Musí se to pod ložiska hodně na přesno přebrousit a není to vůbec sranda. Házivost mám 20mm od čela kleštiny do stovky. Tělo musí bejt taky přesně vyrobený jinak se to začne šprajcovat a hřeje to potom jak prase .... ložiska by šla v takovým případě asi sakra rychle do kytek. Pochopitelně, že to není vřetýnko na nějaký hrubování ... je to vercajk na jemnou práci, plánuju s tím gravírovat plošný spoje, frézovat sklolamináty, možná nějaký ten dural a plasty nástrojem do 4mm. Zkusím pochopitelně i šestku, ale to už možná bude moc... víc poznám až to bude v držáku na mašině. Ale krouťák to nemá špatnej ... při pokusu udržet upnutej kontrolní trn 6mm jsem se celkem hezky popálil.
Tady jsou experti co na 50 let starém keplu s vyběhanýma šroubama a vydřeným kluzným vedením běžně makají v tisícinách a ty tady lezeš do diskuze se stovkovým házením na vřeteni pro jemnou práci? Není ti hamba ? :D
No to víš ... ještě se toho musím mooooc učit, na soustruhu to na tisíciny nedám, tak to holt já zbabělec dělám na brusce a ještě to odfláknu tak že mi to hází stovku. :lol:
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2015, 8:48

Takže vřetýnko už našlo svoje praktické využití. Je z něj mikrobruska na kulato. :D
Přikládám pár obrázků co to umí i jak to vypadá.
Průměr hřídelky 1mm, průměr čepů 0,5mm mínus pět tisícin, Otáčky obrobku cca 2000, otáčky kotoučku 36000, průměr kotoučku cca 22mm, šířka 3mm průměr stopky 3mm, napájení z lipol baterky.
Přílohy
hridelka02.jpg
hridelka01.jpg
hridelka03.jpg
hridelka04.jpg
mikrobruska01.jpg
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

22. 6. 2015, 10:58

až nám sem šoupne "ó náš sám nejvyžší" ty tleskací smajlíky, tak ti hodím alespoň dva :D
dobrá práce...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

23. 6. 2015, 5:42

Engineer píše:Takže vřetýnko už našlo svoje praktické využití. Je z něj mikrobruska na kulato. :D
Přikládám pár obrázků co to umí i jak to vypadá.
Průměr hřídelky 1mm, průměr čepů 0,5mm mínus pět tisícin, Otáčky obrobku cca 2000, otáčky kotoučku 36000, průměr kotoučku cca 22mm, šířka 3mm průměr stopky 3mm, napájení z lipol baterky.
Měl bys tam dát místo sirky něco jiného ;-)
V tom obrázku z profil projektoru to vypadá jako Tvůj prst ;-) ;-) ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2015, 9:21

kutil_tim píše:Je to křivé nebo se mi to zdá ?
čelo pod úhlem ,konec širší.
Fotka zkresluje, je to jednak focený pod úhlem a ještě k tomu dělá svoji práci zkreslení objektivu.
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

24. 6. 2015, 8:32

to jsou krásné miniaturky, já bych se bál že to vdechnu :) ( už mlčím, dělám i s 1.0x0.5 mm velkýma smd-čkama )
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2015, 10:22

kutil_tim píše:Nechci znehodnocovat výsledek,
ale ptám se protože dělám optický zaměřovač středu pro koníka a vrtačku.
Pokud Ti jde o zaměřování na nitkový kříž co leží ve středu optiky resp. soustavy čoček tak bys tam neměl mít nějaký zásadní problém. Je ale lepší použít nějaký továrně dělaný prvky, bastlit to z čoček od číňana z tržnice to moc nejde. :lol:
Tady máš o tom trochu teorie...
http://photo.mysteria.cz/clanky/objekt2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mrl.cs.vsb.cz/people/gaura/dzo/g ... ion_cz.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; Tady krásně vidíč že se to nitkového kříže nedotkne. :wink:
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2015, 1:25

Tak po zaťažkávacích skúškach aj moje "vretienko" (keby sa náhodou niekto chcel inšpirovať):
DSC_3018.JPG
DSC_3023.JPG
DSC_3021.JPG
Obyčajné ložiská 688F, hriadeľka z Proxxonu, regulátor z GME.
Otáčky max. 20.000, hádže to cca 2 mikróny (aj keď to bola fuška).
Vydrží to (kým sa nezadrú ložiská) cca 15 hodín brúsenia/sústruženia/leštenia.

Spokojnosť, výmena ložísk brnkačka, nenáročné na výrobu a lóve (RaS nech nečíta :))
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

12. 7. 2015, 5:42

Co to tam máš za bazmek nahoře na tom domku s tou pružinou? Motor je plecháč 500,600 ???
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2015, 6:03

expertdb píše:Co to tam máš za bazmek nahoře na tom domku s tou pružinou? Motor je plecháč 500,600 ???
jestli to nebude aretace :) motor by byl lepsi z ponorneho mixeru, prakticky vsechny jsou SS, odpada trafo a dobre se reguluji
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2015, 8:52

expertdb píše:Co to tam máš za bazmek nahoře na tom domku s tou pružinou? Motor je plecháč 500,600 ???
Motor je 600 "turbo" a ten bazmek je aretácia - kolík a v hriadeli diera. Ináč som to nevedel vymyslieť...
filla píše:motor by byl lepsi z ponorneho mixeru, prakticky vsechny jsou SS, odpada trafo a dobre se reguluji
žena ma zabije, keď jej rozoberiem mixér :)
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“