Vřeteno china 300W - tuning

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
Odpovědět
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2014, 3:16

tak jak jsem slibil, davam do placu upravu tohoto vretene http://www.ebay.com/itm/300w-DC-Spindle ... 1c2fb0d84e" onclick="window.open(this.href);return false; ve vychozim stavu lze bez uprav pouzivat fr. Φ3mm max, u vetsich dochazi v dusledku velke vzdalenosti nastroje od predniho loziska (vice jak 60mm) k jeho pretezovani, uprava spociva v nahrazeni predniho domku novym, kde je do loziska ulozena misto hridele hlavicka
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 2. 2014, 11:11

Bezva nápad. Mám podobné vřeteno, je ale (asi) trochu slabší, Číňan píše 200W.
Ta kombinace tenké hřídele (ten můj má 8mm) a toho velkého vyložení od předního ložiska je fakt na prd.

Jak jsi nasadil zpět to pouzdro? Tos asi musel nahřát a najednou to celé sesadit. Ale to pak už asi nemůžeš použít toho červíka, který je teď pod novým ložiskem.
Nepochopil jsem ten předposlední obrázek a to, co píšeš o distanční podložce. Hloubka nasunutí toho upraveného pouzdra na hřídelku a do nového ložiska přece vymezuje doražení na vnitřní kroužek toho nového ložiska. Takže potřebuješ spíš udělat nějaký doraz, kterým se opře rotor o vnitřní kroužek ložiska zevnitř (aby rotor nevyjel předem ven). A čím to vůbec drží axiálně ve směru zhora dolů ? Na tom horním ložisku to předpokládám nevisí, a spodní ložisko je jen volně nasazené, takže podle mě axiálně chytá jen síly zespodu nahoru.

Diky za tenhle pěkný nápad a tutoriál.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2014, 2:21

na hrideli, vepredu je segrovka o ni je oprena distancka a o distancku hlavicka, hlavicku je nutne hodne nahrat, jinak ji nenasadis, (resp. nasadis, ale pod lisem, cimz riskujes ohnuti hridele), pak se nasadi domek (je v nem dira vetsi nez hlavicka) a nakonec lozisko, presah hlavicky je dostatecne velky, takze k protoceni nedojde, axialne to drzi sila zvana magneticka, ale pokud se bojis, tak muzes udelat na hlavicce a domku zapichy, ale pak musis udelat, nebo prodlouzit plosky pro klic na hlavicce
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“