Stavebnice pro dospelaky

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2016, 5:48

Na tohle máme Item 5, tam se pracuje se základním rozměrem 20 x 20 mm.
I já na tohle mám Item 20x20, dokonce včetně spousty nových, na zakázku na laseru říznutých dílků.
Ale ten drážkový profil 10x10 mm se na miniaturní ptákoviny taky dost hodí.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2016, 9:56

prochaska píše:Nějak jsem nepochopil, jak to mají udělané, že se dá každá díra podle potřeby použít jako průchozí i jako závitová. To by museli šrouby uprostřed ztenčené pod průměr jádra závitu a pod hlavou zase lícované, ale na fotkách mají jen standardní šroubky?
Teď mě napadlo, jak by to šlo udělat. Tloušťka těch hranolů by byla celočíselný násobek stoupání závitu a závity by byly stejně úhlově orientované (při frézování na CNC žádný problém). Pak by se to díky vůlím chytlo i při prošroubování šroubem s plným závitem, zejména při použití závitů s velkým stoupáním (UNC).

Pokud mě to třeba náhodou napadlo jako prvního, tímto je nápad zveřejněn a stává se nepatentovatelným :-)
Aleš Procháska
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

21. 2. 2016, 10:03

hobbyrobot píše:
Na tohle máme Item 5, tam se pracuje se základním rozměrem 20 x 20 mm.
I já na tohle mám Item 20x20, dokonce včetně spousty nových, na zakázku na laseru říznutých dílků.
Ale ten drážkový profil 10x10 mm se na miniaturní ptákoviny taky dost hodí.
Na co řezaných laserem, pokud člověk nemá přístup k laseru, nebo mu to někdo neřeže za flašku, tak to musí být strašně drahé. Já veškerý item řežu na pokosovce, pravda kotouč je speciální na hliník a jeho slitiny a ještě se chladí lihem, ale řezy jsou krásně rovné a vlastní řezání je otázkou pár minut i s upnutím a zaměřením u té 5-ky by to mělo být do minuty.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2016, 3:40

Na co řezaných laserem, pokud člověk nemá přístup k laseru, nebo mu to někdo neřeže za flašku, tak to musí být strašně drahé.
Já neřežu laserem ty profily, ale různě tvarové spojovací díly. Ty profily pochopitelně řežu taky kotoučovou pilou.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“