Centrální mazání

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
Odpovědět
Adam_01
Příspěvky: 25
Registrován: 17. 2. 2019, 12:27

19. 4. 2021, 3:15

Zdravím,
chystám se předělat 100mazniček na frézce na centrální mazání, nemáte někde zkušenosti s rozdělovači a jednotkami z číny viz tady toto
https://www.aliexpress.com/item/4001313 ... 16062%2348

nebo podobné systémy,

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... uB1ur&mp=1

popřípadě nějaké jiné řešení?

Díky
Adam
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 4. 2021, 3:21

já to používám, musim tam mít zpětné ventily aby se to nezavzdušnovalo a ladění ventilku aby se to dostalo všude byla práce na dva dny...abych zbytečně netlačil velké množství aby se namazalo vše...pak to funguje...ale musim mít separátor oleje z emulze...nevim na jaký stroj to máš....až budu stavět novou mašinu už do toho nepůjdu....můj řídící systém spíná tohle čerpadlo podle nastaveného času práce...a hladinoměr mě vytvoří alarm systému...kterej mě donutí to dolejt
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Adam_01
Příspěvky: 25
Registrován: 17. 2. 2019, 12:27

19. 4. 2021, 5:05

Je to frézku brother, problém je že když chceš namazat všechny vedeni stolu, tak musíš zdemontovat kryty aby se k tomu člověk dostal, ještě existuje mazáni vazelínou místo oleje, není ti lepší? Do teď tam byly klasické maznice, neteče s toho olej do emulze.
Co bys tam dal příště?
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 4. 2021, 5:13

Adam_01 píše: 19. 4. 2021, 5:05 Je to frézku brother, problém je že když chceš namazat všechny vedeni stolu, tak musíš zdemontovat kryty aby se k tomu člověk dostal, ještě existuje mazáni vazelínou místo oleje, není ti lepší? Do teď tam byly klasické maznice, neteče s toho olej do emulze.
Co bys tam dal příště?
já mám 15 mazacích míst....příště si vyvedu 15 maznic na panel a každou zvlášt si namažu....muj stroj jezdí tak hodinu denně.....a ručně mazat přímo nemůžu protože to mám komplet kryté...u 100 maznic bych řešil něco na profi urovni a né čínu....nevim jestli to naladíš tak aby si během pár vteřin namazal vše....to čerpadlo tlačí málo a po pár desítkách vteřin se přehřeje a vypne
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2021, 5:15

My shodou okolností právě řešíme přesně to samé na skoro stejném stroji.
Na mašinách se používá tohle. https://www.aliexpress.com/item/3292100 ... 4c4dE0tDBI
Funguje to tak že při tlakování do toho nateče olej a zůstane v té kapse, až doteče k poslednímu mazacímu místu tak sepne tlakový spínač, přestane to tlakovat, a ty rozvodnice to všechny vypustí zároveň.
V principu nějak takhle. Nastudované to má otec... Každopádně jestli ti to má nějak fungovat tak určitě tohle.

Mazání tukem se používá na profi strojích, chce to strašnej tlak aby se to někam dostalo. Pro nás stejně jako pro tebe by s tím asi bylo hodně problémů.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Adam_01
Příspěvky: 25
Registrován: 17. 2. 2019, 12:27

19. 4. 2021, 5:49

Modros píše: 19. 4. 2021, 5:13
Adam_01 píše: 19. 4. 2021, 5:05 Je to frézku brother, problém je že když chceš namazat všechny vedeni stolu, tak musíš zdemontovat kryty aby se k tomu člověk dostal, ještě existuje mazáni vazelínou místo oleje, není ti lepší? Do teď tam byly klasické maznice, neteče s toho olej do emulze.
Co bys tam dal příště?
já mám 15 mazacích míst....příště si vyvedu 15 maznic na panel a každou zvlášt si namažu....muj stroj jezdí tak hodinu denně.....a ručně mazat přímo nemůžu protože to mám komplet kryté...u 100 maznic bych řešil něco na profi urovni a né čínu....nevim jestli to naladíš tak aby si během pár vteřin namazal vše....to čerpadlo tlačí málo a po pár desítkách vteřin se přehřeje a vypne
Je jich tam jenom 21, jenom když to promazavam tak mam pocit že jich tam je 100 a většina je pod krytama. proto řešim něco co maže samo. mazací agregát bych měl, akorat stary a nevím jestli funguje a na olej, ta čina je nova, tak by to mělo nějakou dobu byt ok. Ještě počkam na dalši odpovědi jinych lidi, než něco vyvedu.
Adam_01
Příspěvky: 25
Registrován: 17. 2. 2019, 12:27

19. 4. 2021, 5:52

Lukas_2 píše: 19. 4. 2021, 5:15 My shodou okolností právě řešíme přesně to samé na skoro stejném stroji.
Na mašinách se používá tohle. https://www.aliexpress.com/item/3292100 ... 4c4dE0tDBI
Funguje to tak že při tlakování do toho nateče olej a zůstane v té kapse, až doteče k poslednímu mazacímu místu tak sepne tlakový spínač, přestane to tlakovat, a ty rozvodnice to všechny vypustí zároveň.
V principu nějak takhle. Nastudované to má otec... Každopádně jestli ti to má nějak fungovat tak určitě tohle.

Mazání tukem se používá na profi strojích, chce to strašnej tlak aby se to někam dostalo. Pro nás stejně jako pro tebe by s tím asi bylo hodně problémů.
Pokud to čtu dobře tak se tam piše že je to i na tuk, tak potom stačí nějaky vhodny mazací lis, ale podle konstrukce to moc asi nevdrží, kdysi jsme dodavali mazaci systemy firmy lubriquip nebo tak nějak, bylo to celkem dost drahe a mam pocit že na 40mpa, ale všechny komponenty byly ocelove.
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2021, 6:08

Adam_01 píše: 19. 4. 2021, 5:52 Pokud to čtu dobře tak se tam piše že je to i na tuk, tak potom stačí nějaky vhodny mazací lis, ale podle konstrukce to moc asi nevdrží, kdysi jsme dodavali mazaci systemy firmy lubriquip nebo tak nějak, bylo to celkem dost drahe a mam pocit že na 40mpa, ale všechny komponenty byly ocelove.
Myslím že tuk to tlakuje při 250mpa. To fakt nemá smysl řešit... Už jen na to sehnat něco co to natlakuje... Každopádně tímhle rozvedeš mazivo všude a všude to namaže stejně a ve stejnou chvíli.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“