Kovoprog

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
kubahosi
Příspěvky: 99
Registrován: 1. 12. 2013, 11:21

20. 12. 2016, 10:00

Ahoj, má někdo zkušenosti s kovoprog konkrétně soustružení ? Měl bych jen pár dotazů děkuji za odpověď
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2016, 4:17

testoval jsem, a dobry. nejvetsi vyhoda tohodleprogramu je ze si muzes drahu nastroje upravit fakt naprosto libovolne coz treba u hsmwrosku nejde, ale zustal jsem u hsmwroksu. ale kdybych cam nemel tak bych do kovoprogu urcite pujdu (bez pohanecek). co se tyka moznosti nastavovani fakt spica
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

21. 12. 2016, 6:35

S Kovoprogem mám myslím dostatečné a mnohaleté zkušenosti přímo z výroby při soustružení. Frézování sice znám, v praxi jsem jej ale nepoužil. Jsem sice již 14 let v důchodu, ale i v důchodu jsem ještě pracoval na živnostňák, naposled loni. Pracoval jsem se všemi verzemi Kovoprogu, naposledy s verzí 4.13. Poslední verzi, představovanou letos v Brně jsem ještě nedostal a pokud vím, není ještě plně odladěná. Máte-li nějaké dotazy a budu schopen vám, na ně odpovědět, napište. Potřebuji ale znát verzi, na které pracujete, jaké postprocesory (ŘS) a pro které stroje je používáte. Dělal jsem i nějaké drobnosti s osou C a protivřeteno. Verzi, které jela pod DOS-em bych se musel pokusit nějak oživit i vlastní mozek. Živé verze mám jenom 4.12 a 4.13. Pokud pracujete na verzi nižší, nebudete schopen otevřít moje zdrojové soubory. NC programy ale, protože jsou to vlastně jenom texťáky ano. Pokud půjde pouze o dotazy, pokusím se odpovědět co nejrychleji. Půjde-li vám i o konkrétní obrobení nějaké součástky, pošlete výkres a na čem se to bude obrábět. Jako stařečci tu budeme mít děti a vnuky. Bude trochu problém s časem a místem. E-mailovou adresu najdete v uživatelském profilu.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

22. 12. 2016, 6:55

Ještě bych něco ke Kovoprogu přidal. Jak píše kolega Hověz přede mnou, co se soustružení týče neznám snad CAM, ve kterém by se daly tak vyladit dráhy. Neznám jich sice mnoho, třeba vlastní cykly v ŘS jsou sice pomocník, žádný ale samozřejmě nedokáže co CAMy. Z CAMů znám jak-tak AlfaCAM, HSMworks, SolidCAM,, EdgeCAM. Z nich se mně nejvíce pozdává SolidCAM. Dle mého ale nedokáže to co KOVOPROG. Velké množství postprocesorů a možnost jejich )úpravy i tvorby, jednoduchá tvorba maker, spousta maker přímo součástí dodávky atd. Který soustružnický CAM umí například obecný profil šneku? U frézování umí osu A. Žel umí importovat pouze *.dwg, *.dxf.*.igs a *.iges. neumí načíst modely a simulace kromě soustružení ukazuje pouze dráhy. Simulace soustružení je však dobrá. Opět ale s výjimkou operací s poháněnými nástroji. Je to CAD/CAM ryze český a za cenu cca 1/4 CAMů. Myslím, že by vyhovoval mnohým podnikům. Co naplat, cizina je cizina. Myslím ale, že Kovoprog předváděný letos v Brně mnohé jeho uživatele překvapil. Pokud si někdo myslí, že z jeho propagace něco mám, tak nemám. Každý rok se u nich v Brně ale rád stavím a pokaždé mně ukáží něco nového.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“