chci cinu s Mach3 vyrobci mi doporucujou svy kontrolni syst.

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
svabis
Příspěvky: 3
Registrován: 2. 11. 2014, 11:42

3. 7. 2017, 9:43

Zdravim,

snazim se poridit CNC router X,Y,Z rozjezd 1200x1200x500 na obrabeni tvrdeho dreva. Mam dlouholete zkusenosti s Fanuc, Siemens, Heiden.,Fagor na "dospelejch" frezkach ale rad bych si poridil svoji do garaze.. Vubec nerozumim a nevim nic o ostatnich kontrolnich systemech pro levny ciny, zvolil jsem si MAch3 jen kvuli "oblibenosti" a dostupnem supportu na forech, rad bych Mach4 ale udajne jeste neni dozralej. Kazdej vyrobce-dealer v cine mi ale doporucuje svy odzkouseny system jako DSP control system, NC-studio, Syntec-6MA atd. ze prej pro jejich stroje fungujou nejlip a MAch3 se udajne seka, nejsou snim spokojeny, nebudou si vedet rady s after-sale servisem atd... Z meho pohledu to jsou jen vymluvy pac je pro ne nejjednodussi prodat to co maj na sklade :) rad bych znal vas nazor, mate nekdo zkusenosti s vyse zminenymi systemi ? Muze byt trochu pravdy na tom co mi dopurucujou, mel bych chtit MAch3 ?

Diky moc za Vase nazory

S pozdravem

Stepan
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

3. 7. 2017, 10:01

Do cinskeho systemu bych nesel. Koupili jsme frezku v praci, uz dopredu jsem pocital s predelanim na system Gravos,
(co taky jineho, kdyz jsem spoluautor a duverne ho znam). Nicmene jsme DSP se kterym to prislo, zkusili.
Jedine spojeni s uzivatelem bylo pres rucni ovladac s 4 radkovym displejem s cinskymi znaky. Asi po hodine
jsme to dokazali prepnout na anglictinu. Ale i tak to bylo desne neprakticke - 4 radky po 20 znacich, neustale se muselo
scrolovat, slo to do supliku.
Kdyz bude problem, cinan neporadi, pro nej to konci zaplacenim, pak uz se neozyvaji.

Co se tyce Machu, tak asi 1/2 lidi tady je spokojena, 1/2 ho zatracuje, hodne to zalezi na konkretnim pocitaci se kterym ho provozuji.
Jsou tu o nem rozsahla vlakna.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2017, 10:26

jdi do syntec 6-ma
vsechny ostatni tebou jmenovane cinanem nabizene systemy jsou prinejmensim problemove a dobre spis na hrani
jestli jsi zvikly na poradne systemy tak ti ten syntec bude pripadat nejpodobnejsi

napr u dspcka kdyz nulujes XYZ obrobkovyho sour. systemu tak tam je tlacitko nuluj Z a tlacitko nuluj XY (jakoze obe dve osy se ti po stisku vynuluji) no kdo tohle vymyslel....

nutno dodat ze uz jsem z nekolika (dnes se to uz da pocitat na desitky) techhle masin vyparal cinsky system nebo mach, a dal tam povetsinou gravos
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 7. 2017, 10:33

Ten pojezd v ose Z 500mm by mě zajímal. Až vyberete mašinu, tak doufám, že se s ní pochlubíte a ukážete, co to dovede.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2017, 11:31

Jedna takova tady: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=29& ... start=4185" onclick="window.open(this.href);return false;

S tuhosti bych teda nepocital i kdyz jsou to odlitky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 7. 2017, 10:32

A proč ne LinuxCNC?

P.S. Nejsem dealer.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 7. 2017, 5:31

Moc prace kterou malokdo oceni tudiz zaplati zvlast kduz pohony jsou step dir takze tech moznosti je vic a neni duvod pro linuxcnc
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 7. 2017, 9:58

To jako že s Machem bude té práce nějak výrazně méně (tazatel si přeje Mach) ?
Mně to přijde tak, že když nechci ten LinuxCNC nějak moc ohýbat ale stačí mi klasická běžná konfigurace, tak je to docela samosplachovací.
Ale jak říkám - dealer nejsem, takže tazatele určitě přesvědčovat nebudu. ;-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 7. 2017, 10:19

Nasel jsem zarucene funkcni vlastnost DSP systemu
Funguje perfektne na odreagovani z frustrace kterou to diky sve neschopnosti plnit elementarni funkce vyvolava

Zde je 30 minut stara fotka pouziti tohoto systemu
Přílohy
20170705_110943.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 827
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

5. 7. 2017, 8:33

Není nad to, občas to položit na 60 kg kovadlinu a pořádně do toho jebnout 6 kg palicí. Někdy je to lepší, než orgasmus ...
svabis
Příspěvky: 3
Registrován: 2. 11. 2014, 11:42

10. 7. 2017, 9:37

[img]Haha tak uz vim, ze DSP je dobrej ledatak pro kladivo

Diky za odpovedi chlapi !

Jde mi o to jak ten konkretni system je kompatibilni s driverem a ridi servo protoze pojedu prevazne 2.5D drahy. Je mi jasny, ze s tuhosti nemohu u techto masin moc pocitat, proto ji chi pouzit pouze na obrabeni dreva, jedna se vyrobu drevenneho nabytku jako jsou umyvadla atd. takze vse ( hruby, nedokonaly povrch od kulovky ) se bude stejnak dobrusovat a vyhlazovat rucne.
Vsimnul jsem si, ze polovina lidi nechce Mach ci ho zatracuje jen prave kvuli te kompatibilite s pc. Asi to nebude tak jednoduchy jako s Mach4, ktery si nainstaluju a rozjedu simulaci v pc behem dvouch minut, ale furt se bavime o pouhem rozjeti Mach3 a pokud se pres toto nekdo nedostane, nevim jesi ma jeho nazor nejakou vahu pro me.. nebo tam jsou jeste jiny zaludnosti ??

-O gravosu slysim prvne a velmi me zaujal, rad podporim ceskou firmu. Kdyz mi prijde tedy masina s jakkymkoliv systemem, staci vyparat driver a hodit tam od Gravosu a do pc naistalovat Gravos system a jedeeem ? Nebo musim i serva ?

-Robokop diky za tvuj link, ta masina vypada podle mych predstav. Cetl jsem tam poznamku o prehozeni kolejnic a voziku na Ztku, rozumim proc, jen si to nedokazu realne predstavit. V tuto chvili jsou kolejnice o trochu delsi nez je Z travel, kdyby to bylo obracene, tedy kolejnice na desce vretena, tak ty kolejnice by museli byt dvojnasob delsi aby nevyjizdeli z voziku, je to tak ? a muselo by tam byt i dvakrat tolik voziku..? Mohl by jsi mi prosimte sdelit jmeno vyrobce, popr. jejich stranky.?

Zatim mam par nabidek, stale se rozhoduji a premyslim o tom kontrolnim systemu, ze srandy jsem vam vybral dve cenovy nabidky, prvni priloha final+Pi jsem mi uplne moc nezda uz kuli cene 3500USD ale ta druha CC-BS1213Q je uz docela realnejsi a tento design mi prijde docela stabilni. Ja vim, neni to pohodlny na obsluhu jako design co jsi postoval ty Robokop, ale zase by ta tuhost mohla byt trochu lepsi.

Nabizeji mi kulickac na Ztku a X,Y pres ozubeny hreben.. haha stim absolutne zkusenosti nemam, ale koukam, ze je to hojne pouzivane na techto cina strojich, mel bych se toho obavat ? prijde mi, ze je tam musi bejt strasnej vakl na prevodech v opakovatelne presnosti..? Jake jsou vase zkusenosti ?

omlouvam se za moji cestinu, uz jsem par let doma nebyl :)

Diky moc
Přílohy
final+PI.pdf
(549.22 KiB) Staženo 440 x
CC-BS1213Q.pdf
(1.34 MiB) Staženo 493 x
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“