laser grbl problém

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
standho
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 11. 2018, 7:27

20. 11. 2018, 4:41

zdravím, používám na čínskou cnc tento soft, ale při řezání papíru mi laser vypíná a měřil jsem napětí a jde tam jen 6v, ( netočí se ani ventilátorek na laseru 2,5W.
Ale při používání programu lite fire beží laser na plný výkon 12v a ventilátor točí, nevíte ke by mohl být problém
atilka
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 10. 2019, 5:18

5. 10. 2019, 6:26

Zdravým. Na laser su 3 vývody je tam plus- mínus a PWM-TLL. To posledné je vlastne riadenie laseru. Na to riadenie aký riadiací sistém používáš? Lebo ked Arduino tam treba stepper kontrol a PWM-TLL treba zapojit na miesto spuštania serva plus alebo je tam pýsané Z plus. A na ten program práve tam je zapojenie riadenie laseru. Iným progamom treba inde zapájat. Na SPN-En na stranu Spn.
boraicho
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 2. 2009, 9:30
Bydliště: Svidnik
Kontaktovat uživatele:

26. 3. 2020, 7:02

Zdravim tiez mam cinsku frezku, ale problem je vo softwari. Grbl nejaky 0.8
Vcera som skusal autolevel, a prisiel som na to ze ten program nevie houmovat.
Ak vynulujem osi XY a oddidem prec napriklad na X70,Y40 a kliknen navrat na nulu tak v softwari skoci ten imaginarny nastroj na inu nahodnu poziciu a z tej sa potom vracia a rozhadze mi to potom frezu. Nestretol sa s tym niekto?

Skusal som vcera candl grbl a ten vyzera ok ale nedokaze pohybovať s hlavou viy iba zapnut a vypnut vreteno.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“