Android wifi řetězec

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

1. 12. 2018, 7:41

rozumí tady někdo androidům ? mám wifi zásuvku ke kteréje apka na androida , přez ní jsem připojil zásuvku k mé wifi síti - to chodí , ale potřeboval bych zjistit co se posílá do té zásuvky za příkazy a co vrací . na windowsech ti není problém , ale s androidem nevím . program pod windows není .
případně jak to odposlechnout na pc připojeném k té samé wifi.
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

1. 12. 2018, 8:14

no ako prvé by som skúsil navštíviť gúgeľ a zadať: "wifi sniffer windows free" :D
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

1. 12. 2018, 8:20

no vidíš, když se ví co se má hledat . dík zkusím .
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 12. 2018, 1:21

OompaLoompa píše: 1. 12. 2018, 8:14 no ako prvé by som skúsil navštíviť gúgeľ a zadať: "wifi sniffer windows free" :D
tak jsem prubnul asi 6 různých snifferů a nejsem z toho chytrý , každý umí něco , ale t co potřebuji jsem nenašel . máš nějaký konkrétní odkaz ?
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

2. 12. 2018, 2:14

Skúsenosti so žiadnym konkrétnym riešením bohužiaľ nemám.

Ak som tomu správne pochopil, tak potrebuješ analyzovať WiFi komunikáciu medzi appkou na telefóne, a dákou "ynteligentnou" zásuvkou. Ak nato chceš ísť priamo odchytávaním paketov, tak k tomu budeš potrebovať dáky ten "sniffer" s podporou WiFi (napr. Wireshark s Airpcap). No tu sa to začína komplikovať, lebo k tomu je zároveň potrebné aj WiFi zariadenie (adaptér/interfejs), ktorého ovládač podporuje prevádzku v tzv. promiskuitnom režime.

No a ak daná zásuvka nebodaj pre komunikáciu využíva šifrovaný kanál, tak potom budeš musieť riešiť ešte aj to - teda zachytenie komplet komunikácie od samotnej výmeny klúčov, a následné dešifrovanie jednotlivých paketov :D

Ako jednoduchšiu alternatívu k vyriešeniu tvojho problému by som videl skôr rozbor zdrojákov danej androidovej appky. Ergo - rozbaliť ten .apk súbor, a pohladať kód zodpovedný za tú komunikáciu. Ak to je klasická čína, tak je dobrá šanca, že to bude dačo veľmi jednoduché/primitívne (resp. bežiace na dákej z dostupných open-source knižníc).

Teda dokým rovno neopajcli dáke ultra-sofistikované riešenie od renomovaného výrobcu :lol:

Ešte mi napadlo, či by nebolo možné k tomu využiť dáky windowsový "Android emulátor" (napr. BlueStacks), a odchytiť tie pakety priamo na mašine - teda bez potreby ich chytať "zo vzduchu". No netuším ako to tam momentálne je s podporou/emuláciou WiFi sietí - to si budeš musieť overiť už sám :)
 
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 12. 2018, 2:45

U nekterych techto zarizeni to uz nekdo udelal za tebe, staci pohledat na netu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“