QElectroTech - kreslení nejen elektro schemat

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
pfri
Příspěvky: 10
Registrován: 2. 1. 2021, 4:11

26. 2. 2021, 8:20

Byla vydána verze QElectroTechu 0.80. Překlad většiny textu s podrobnostmi k vydání je zde:

https://fripohled.blogspot.com/2021/02/ ... e-080.html
Pigeon
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 5. 2022, 4:23

15. 5. 2022, 4:28

Zdravím, díky autorům za skvělou práci na překladu. Chtěl jsem se jen zeptat, zda je možné ho nějak vyexportovat do PDF verze ke stažení, jako je tomu u EN verze? Link na pdf dole na stránce nefunguje, respektive se dá stromem proklikat opět jen k EN verzi. Díky
pfri
Příspěvky: 10
Registrován: 2. 1. 2021, 4:11

20. 8. 2022, 9:13

Správce těch překladů, které jdou nad rámec oněch strojových, na dotaz zopakoval to, co říkal už na konci roku 2020 (nebo začátkem 2021), když jsem ten překlad vytvořil:

(dostupné na stránce https://download.tuxfamily.org/qet/manu ... index.html#):

"The problem i have had until now is that I did not found any documentation in Sphinx to create the pdf with the language of a locale different to the default locale."

Poznámka: ta PDF na stránce programu "Online Manual Translations" (https://download.tuxfamily.org/qet/manu ... ation_pdf/) jsou, jak lze vidět, čas od času "automaticky vytvořené" strojové překlady příručky (Google) ne "ruční překlady". :-)

Vedle překlepů se v mém překladu někdy vyskytují i nefungující odkazy. Tak jako je problém s PDF, tak je při použití systému Sphinx jistý problém s přesným (a snadným) odkazováním, když přijde na jazyk s flexí, jako je čeština. Samozřejmě, vždycky může odkaz někam vést, takže chyba může být v tom kterém místě např. v chybějící mezeře ve zdrojovém kódu, a třeba je to "přesné zasílení" v použitém systému Sphinx nějak ošetřeno, kdyby se jeden víc snažil o pochopení toho zda a jak, když je to obecně tak jednoduché (relativně).
pfri
Příspěvky: 10
Registrován: 2. 1. 2021, 4:11

21. 8. 2022, 9:47

Pokud byste si dokumentaci chtěli prohlížet bez připojení k internetu, lze stránky (včetně podstránek) stáhnout na disk vašeho počítače. To uděláte například pomocí programu WinHTTrack (http://www.httrack.com/). Ovládání je jednoduché (bez nějakého zvláštního nastavování se zřejmě obejdete).

V tomto programu po jeho instalaci a spuštění (někdy během instalace nebo po ní, či jak to bylo, prostě někdy hned na začátku zřejmě v rozhraní nejprve zapnete na češtinu, kterou vyberete z nabídky jazyků). Program restartujete/soustíte znovu.

Následně zadáte název svého projektu např. "QET - příručka", do dalšího pole vyplníte "skupinu projektu" ("project category" - zařazení, např. QET). Dále v přípodě potřeby vyberete, lépe řečeno změníte "základní cestu": aby se složka a stahované soubory ukládaly/uložily např. do složky Dokumenty nebo jinam, kde je později snadno najdete. Přejdete pomocí tlačítka Další na následující stránku průvodce nastavením/vytvářením svého projektu stažení dané stránky/adresy.

Na ní je potřeba vybrat Akci (napoprvé asi ne, ale když už je stažen předchozí projekt, tak je potřeba software říct, co má dělat: že má např. "stáhnout web stránky"). Pak jednoduše po zkopírování adresy příručky v adresním řádku prohlížeče (https://download.tuxfamily.org/qet/manu ... index.html) a jejím vložení do pole "Adresa WWW (URL)" pokračujete na další stránku pomocí tlačítka Další, kde klepnete na Dokončit. A počkáte, až se to všechno postahuje, abyste stránky konečně otevřeli přes soubor index.html v dané složce ve vámi používaném prohlížeči internetových stránek.

Otázka, jak tyto soubory (text, obrázky, odkazy, strukturu-pořadí stránek) převést do souboru ve formátu PDF, je další věcí, na kterou by také mohlo existovat nějaké softwarové jednoúčelové udělátko.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“