windows7

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

17. 1. 2021, 5:56

z ničeho nic se mi na notasu začala oběvovat hláška že produkt windows není pravý , notas má origo win7 včetně licenční nálepky . key sedí s tím co je na nálepce .
problém je že odkaz z hlášky pro opětovné zadání klíče prostě už nefunguje. cos tím dost mě to sere apořád mi to dělá černou plochu a dost často vyhazuje hlášku .
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 1. 2021, 6:02

Vir?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

17. 1. 2021, 6:18

avast nic nenašel tak snad ne
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 1. 2021, 6:34

Tohle se mi kdysi taky stalo.
Tenkrát se mi do počítače dostal nějaký malware - projevoval se, že jednak na webové stránce dělal ze slov v textu odkazy na stránky s nějakými kravinami, a pak že obecně když jsem kliknul na odkaz tak se mi vyjma cílové stránky otevřeli i nějaké s kravinami.
Zkoušel jsem to řešit, že jsem stáhnul nějaký program, co měl takové malware odhalovat a likvidovat. Bohužel ne jen že ten program dotyčný malware nezlikvidoval, ale nejspíše jednoho dne zlikvidoval údaje o licenčním klíči (nevím, jestli to nakonec neudělal ten malware). Jednoho dne jsem notebook pustil a viděl jsem to samé, co popisuješ.
Pak jsem zkoušel nějaký SW na vyhledávání a likvidaci malware na základě doporučení z jednoho fóra. To sice pomohlo, ale vždycky jen tak na 14 dnů (už si přesně nepamatuju).
Nakonec to finálně vyřešil upgrade ESET na novou verzi. Ten totiž při scanu našel i definitivně zdroj. Bylo to uložené v popisu jedné položky z eBay, co jsem si uložil kvůli celníkům. Jak se to tam tenkrát dostalo, vůbec netuším. Pak už byl od toho definitivně pokoj.

Nicméně mě tenkrát právě stačilo zadat znovu klíč a byl pokoj.
Zkus najít, jestli se ten klíč dá nějak zadat i odjinud. Příp. ho nějak vymazat a zadat znovu.

Vyjma viru mě napadá ještě jedna věc. Jaký je původ toho notebooku? Napadlo mě, jestli kdyby byl z druhé ruky tak jestli prostě někdo licenční klíč k Win na notebooku někomu neprodal.

Když pominu, že je to protivné, tak asi se v zásadě nic snad dít nebude. Aktualizace Win 7 jsou už stejně pasé. Vyjma tedy nějakých hodně kritických, co by záplatovaly díru, aby někdo nemohl počítač zneužít k útoku na nějakou síť.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2021, 6:35

prejit na linux a win do virtualu bez netu
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 1. 2021, 6:41

packa píše: 17. 1. 2021, 6:18 avast nic nenašel tak snad ne
Zkus ještě třeba ten ESET, jestli se nedá stáhnout nějaké časově omezené plnohodnotné demo.

A záloho ve formě bitové kopie systému nemáš? Jestli je to nějaká náhodná porucha tak by to mohlo být řešení.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 1. 2021, 6:43

filla píše: 17. 1. 2021, 6:35 prejit na linux a win do virtualu bez netu
Tak to je řešení jak stehno.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2021, 7:36

dekuji za uznani, v cem raci byti stehno shnile?, jedu tak uz roky, pac win potrebuji jen na cad/cam, tak nac se trapit
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 1. 2021, 7:50

filla píše: 17. 1. 2021, 7:36 dekuji za uznani, v cem raci byti stehno shnile?, jedu tak uz roky, pac win potrebuji jen na cad/cam, tak nac se trapit
Protože takhle se věci neopravují. Navíc běžnému uživateli Linux nepřináší nic užitečného, jen problémy (1/2 programů, možná ještě víc pro Linux vůbec není).

Linux bych dal jenom na výpočetní cluster (protože nikdo nebude platit hafo licencí Win pro každý node) nebo na něco vyloženě jednoúčelového (jako třeba WOL server, atd.).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 1. 2021, 7:53

A pouštět emulaci na křápech jako jsou notebooky je dle mého blbost.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2021, 9:16

aleshonsa píše: 17. 1. 2021, 7:50
filla píše: 17. 1. 2021, 7:36 dekuji za uznani, v cem raci byti stehno shnile?, jedu tak uz roky, pac win potrebuji jen na cad/cam, tak nac se trapit
Protože takhle se věci neopravují. Navíc běžnému uživateli Linux nepřináší nic užitečného, jen problémy (1/2 programů, možná ještě víc pro Linux vůbec není).
konkretne ktere programy to jsou?, myslis ty, ktere si na win vsichni kupuji na ulozto?
Linux bych dal jenom na výpočetní cluster (protože nikdo nebude platit hafo licencí Win pro každý node) nebo na něco vyloženě jednoúčelového (jako třeba WOL server, atd.).
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

17. 1. 2021, 10:42

filla píše: 17. 1. 2021, 9:16
aleshonsa píše: 17. 1. 2021, 7:50
filla píše: 17. 1. 2021, 7:36 dekuji za uznani, v cem raci byti stehno shnile?, jedu tak uz roky, pac win potrebuji jen na cad/cam, tak nac se trapit
Protože takhle se věci neopravují. Navíc běžnému uživateli Linux nepřináší nic užitečného, jen problémy (1/2 programů, možná ještě víc pro Linux vůbec není).
konkretne ktere programy to jsou?, myslis ty, ktere si na win vsichni kupuji na ulozto?
Linux bych dal jenom na výpočetní cluster (protože nikdo nebude platit hafo licencí Win pro každý node) nebo na něco vyloženě jednoúčelového (jako třeba WOL server, atd.).
Není nad to, když se někdo vyjadřuje přehledně, že. Viz to vepsání dotazu do mého vyjádření, kdyby někdo nechápal co tím myslím.

Jaké programy:
- Macrium Reflect
- DAZ3D
- Inventor
- Kompletně celý MS Office (protože světe div se, on potřebuje být člověk taky kompatibilní se svým okolím)
- TS Doctor
- Techniport Plus
To jsou jenom věci, co používám. Pak třeba
- World Creator
- ZBrush
Pak kvanta počítačových her je jen pro Win, který si předpokládám taky normální uživatel stahuje.

Nevím, tahle debata mi přijde naprosto k ničemu a ani se na to zakladatel vlákna neptal. Chce spravit Win na notebooku.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

17. 1. 2021, 11:24

Obávám se, že problém je zde:
https://www.microsoft.com/cs-cz/windows ... nformation
To že se ti objevuje, že máš nepravý systém je možná způsobeno tím, že Wokna se ptaj na pravost odkazem, který už neexistuje.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
zverodoktor
Příspěvky: 2978
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

17. 1. 2021, 11:58

Ahoj,
neviem či je to cure presne na tvoj problém, ale svojho času Microsoft v rámci nejakého Update poslal do počítačov aj súbor na kontrolu pravosti okien a ak neboli ok, začala vyskakovať taká hláška. Najjednoduchšie riešenie problému spočívalo v nájdení súboru, ktorý bol za tú kontrolu zodpovedný a jeho premenovanie, prípadne sa dal ukončiť a mal si tuším 3 sekundy na jeho vymazanie. Samozrejme boli dostupné aj utility na takúto liečbu. Bol to windows genuine control alebo tak, ale detaily si už moc nepamätám. Google napovie určite viac aj o tom, ako liečiť.

P.S.: Tu je celkom výživný článok na túto tému: https://www.lifewire.com/fix-this-copy- ... rs-4177421
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 1. 2021, 5:39

Ne linuxu uz jedu radu let. Specializovany soft pro win mam ve virtualu a je to nejlepsi reseni co me mohlo potkat. To ze linux zpusobuje problemy samozrejme neni pravda. Jako uzivatel obojiho jsem na vlastni kuzi zjistil ze to je prave naopak.
Vetsinou je problem s neochotou ke zmene. Kdyz jsem kdysi kvuli neschopnosti minisyerstva a microsoftu musel nahodit docasne linux na cele jedne skole to bylo teprve narku kdyz se tam potom daval windows....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“