windows7

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 1. 2021, 5:19

Charon píše: 18. 1. 2021, 9:49 No asi tak lak ríká lubbez, jo mám tady pro tebe ten monitor, kafe taky :D
tenhle týden se stavím :D
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

18. 1. 2021, 6:19

aleshonsa píše: 18. 1. 2021, 5:13 Mě se před pár týdny dělo, že při zálohování souborů ze systémové disku šlo na pár sekund CPU na 100% (a to tam mam 2x 8 fyzických jader), na tu chvilku dokonce počítač v podstatě na uživatele nereagoval. Normálně si zálohování bere tak 10%. Zároveň si něco permanentně rezervovalo velké množství RAM - už si nepamatuju, ale tuším, že Task manager hlásil využití skoro 30GB.
V samém důsledku nevím, co to vyřešilo - vypnul jsem, aby se při startu spouštěl nějaký Aimer Studia a zároveň byly nějaké aktualizace. Po restartu problém zmizel. Předtím samozřejmě restarty nepomáhaly.

Zažil jsem taky, že dělal slušný bordel WD SSD Dashboard při zálohování z jakéhokoliv disku co WD vyrábí (protože i když to není SSD, tak ho stejně ten Dashboard nějak monitoruje). Ten Dashboar prostě udělal, že vytížil onen disk na 100% a zároveň si vzal 100% CPU, počítač se začal postupně blokovat a pomohl jen restartovat. A chovalo se to tak, že třeba 20x se nic nestalo a po 21té se to takto zablokovalo. Řešení bylo, že nesmí ten Dashboard běžet ani na pozadí.

Tohle ale co ti to dělá skutečně není normální stav chodu Win. Pátral bych, co to konkrétně dělá.
vsak to. raz ide normalne raz nikto netusi co mu je. to sa na linuxoch stava v jednotkach promile oproti windowsom. proste treba vybrat spravny system pre dane nasadenie. len tie windowsy sa kazdou verziou viac a viac prisposobovali sirokej verejnosti aby sa uzivatel nemusel o nic starat, len zapnut a travit cas na fejsbuku a podobnych nezmyseloch. IdiotsOS v tom zasiel este hodne dalej :) cielova skupina 150kg americka obcianka "afroamerickeho" povodu ktorej najinteligentnejsi vyraz je "oh my got" :D
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 1. 2021, 6:43

Když se koukám na počet prodaných zařízení s IOS tak těch 150 kilovejch debilů je nejvíc na světě, včetně mě.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

18. 1. 2021, 7:03

packa píše: 18. 1. 2021, 3:14 tak je to vyřešeno - problém je ukončení podpory a tudíš není jak ověřit pravost . odinstaloval jsem jednu aktualizaci do které nacpaly ten otravný nástroj a je vyřešeno .
Můžeš napsat číslo té aktualizace?
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

18. 1. 2021, 7:15

lubbez píše: 18. 1. 2021, 6:43 Když se koukám na počet prodaných zařízení s IOS tak těch 150 kilovejch debilů je nejvíc na světě, včetně mě.
nedas sem zdroj ? lebo moje hovoria ze jablcko sa mota medzi 2. a 3. miestom v pocte predajov telefonovmedzi vyrobcami, ale kedze je jedinym zdrojom IOS oproti mnozstu vyrobcov androidov, tak mi to nejako nevychadza ze by bolo jablk najviac na svete.
nic v zlom, nemyslel som tym konkretne teba, ale vo vseobecnosti je jablko o tom ze si zavisly od toho co ti vyrobca ako jedina autorita povoli, dovoli, schvali. a to zabalene v pekne velkych ikonkach. temu pracovnych stanic radsej nepreberajme, okrem grafikov tuto znacku vidavam len u managerov co sa chcu tvarit "IN" a aj tak robia na emulovanych windowsoch na tom macu :D
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

18. 1. 2021, 7:23

xener píše: 18. 1. 2021, 6:19
aleshonsa píše: 18. 1. 2021, 5:13 Mě se před pár týdny dělo, že při zálohování souborů ze systémové disku šlo na pár sekund CPU na 100% (a to tam mam 2x 8 fyzických jader), na tu chvilku dokonce počítač v podstatě na uživatele nereagoval. Normálně si zálohování bere tak 10%. Zároveň si něco permanentně rezervovalo velké množství RAM - už si nepamatuju, ale tuším, že Task manager hlásil využití skoro 30GB.
V samém důsledku nevím, co to vyřešilo - vypnul jsem, aby se při startu spouštěl nějaký Aimer Studia a zároveň byly nějaké aktualizace. Po restartu problém zmizel. Předtím samozřejmě restarty nepomáhaly.

Zažil jsem taky, že dělal slušný bordel WD SSD Dashboard při zálohování z jakéhokoliv disku co WD vyrábí (protože i když to není SSD, tak ho stejně ten Dashboard nějak monitoruje). Ten Dashboar prostě udělal, že vytížil onen disk na 100% a zároveň si vzal 100% CPU, počítač se začal postupně blokovat a pomohl jen restartovat. A chovalo se to tak, že třeba 20x se nic nestalo a po 21té se to takto zablokovalo. Řešení bylo, že nesmí ten Dashboard běžet ani na pozadí.

Tohle ale co ti to dělá skutečně není normální stav chodu Win. Pátral bych, co to konkrétně dělá.
vsak to. raz ide normalne raz nikto netusi co mu je. to sa na linuxoch stava v jednotkach promile oproti windowsom. proste treba vybrat spravny system pre dane nasadenie. len tie windowsy sa kazdou verziou viac a viac prisposobovali sirokej verejnosti aby sa uzivatel nemusel o nic starat, len zapnut a travit cas na fejsbuku a podobnych nezmyseloch. IdiotsOS v tom zasiel este hodne dalej :) cielova skupina 150kg americka obcianka "afroamerickeho" povodu ktorej najinteligentnejsi vyraz je "oh my got" :D
Jenomže ty aplikace, co dělaly bordel, nepsal Microsoft. Psal to WD, nějaký Aimersoft, a zálohovací program Macrium Software. Ten největší aušus asi půjde za WD. Macrium Reflect poměrně věřím, protože na rozdíl od šuntu jako Acronis je to 1000x a lepší jinak to žádný bordel nedělá.
Takže jestli někdo napíše blbě program pro Linux, tak bude výsledek stejný.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 1. 2021, 7:49

Mart76 píše: 18. 1. 2021, 7:03
packa píše: 18. 1. 2021, 3:14 tak je to vyřešeno - problém je ukončení podpory a tudíš není jak ověřit pravost . odinstaloval jsem jednu aktualizaci do které nacpaly ten otravný nástroj a je vyřešeno .
Můžeš napsat číslo té aktualizace?
jo KB971033
pak jsem ještě musel zadat příkaz v příkazovém řádku spuštěným jako správce : SLMGR -REARM
a je klid
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“