Sinumerik 840D - Vložení programu do sytému

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2021, 10:46

Mám dotaz na zkušené Sinumerikáře. Sinumerik běží pod win a každý výrobce stroje si ho do značné míry modifukuje nějakou SW nadstavbou, která je pak součástí systému. Rád bych využil stejnou možnost. Jde mi o řešení následujícího problému. Mám CNC soustruh na kterém je Sinumerik 840D a chci na něm obrábět skupinu dílů s parametricky definovanou geometrií. Zatím je nutná cesta CAD-CAM-CNC, ale snažím se teď napsat program ve kterém je ta součástka matematicky definovaná a který na základě vstupních parametrů vypočítá její tvar a z toho tvaru mi vytvoří G-kód. Pokud se mi to povede, tak už bych se obešel bez CAD-CAM části, protože by byla integrovaná v tom mém programu. Stále to však je cesta "program na PC - Sinumerik na CNC". Jakým způsobem se dá udělat to, aby mi můj program běžel přímo na CNCčku a byl integrován do Sinumeriku? Pak už bych se obešel bez přenášení dat a obsluha CNC by na ovládacím panelu zadávala jen ty parametry. Chápu, že odpověď nemusí být jednoduchá a stručná, takže by mi pomohl třeba odkaz na manuál, kde to SIEMENS popisuje. Případně hledám, někoho, kdo by to dokázal udělat. Díky.
Uživatelský avatar
gekonko
Příspěvky: 334
Registrován: 24. 10. 2014, 11:23
Bydliště: Bratislava

17. 11. 2021, 9:16

Nepises aku mas sw verziu HMI.
Predpokladam teda, ze mas HMI Advanced.
Ak sa jedna o jednoduche vypocty, sin cos atd, tak mozes parametricky program napisat ako pouzivatelsky cyklus a vytvorit k nemu masku na zadavanie udajov.
Nastuduj si "easymask".
Pozor ale na "easyscreen", toto sa pouziva na novsich 840D sl.

Ak sa jedna o zlozite vypocty na ktore potrebujes samostatny .exe subor, tak potom pc na ktorom bezi HMI bezi pod WIN, napr. XP a mas moznost si doinstalovat vlastny program.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

18. 11. 2021, 9:48

gekonko: Jsou to straší stroje, na sw verze HMI se musím podívat.
Na easymask se podívám, díky. Ten můj současný pokus není moc složitý a asi by to šlo řešit i takhle. Jen předpokládám, že postupně se posunu i ke složitějším, takže ta možnost s doinstalováním vlastního programu mi připadá lákavější. nevíš, kde to SIEMENS popisuje?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“