windows backup program ktery umi ukladat jednotlive verze editovanych NC programu

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2022, 10:38

vse uz v nadpise
shanim nejaky windows backupovaci program (free) ktery by umel delat i verzovani dle zmeny obsahu. Idealne commandline....
Jde o zalohovani NC programu takze projizdet textaky atd..
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 1. 2022, 11:14

Git
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2022, 3:55

Z těch solidních např. Macrium Reflect. Ten je sice placený, ale v nějakém omezeném režimu funguje i ve free verzi.
Ten tedy dělá např. přírůstkové zálohy. Umožňuje udělat pro každou zálohovací úlohu dávku buďto ve VBS (tam jde i přidávat různé dávky co se provedou před zálohováním a po zálohování), PowerShell a klasickou DOSovskou. Tj. pak jen klikneš na ikonu na ploše a zálohování se provede. Samozřejmě můžeš to mít nastavené i jako pravidelnou úlohu.
Já tenhle program pro zálohování obecně 100% doporučuju. Za 4 roky ho mam už dost vyzkoušený a na rozdíl od Acronis, co jsem používal předtím (a nenazvu ho jinak než křápem), s ním mam jen kladné zkušenosti.

Zadarmo je (nebo byl) Cobian. Ale už si nepamatuju, co vše umí. Zkoušel jsem ho, když jsem chtěl nahradit Acronis, ale nezaujal mě, protože byl moc pomalý a u souborů nedělal jen zálohu přírůstku ale celý soubor (což je blbé v případě souborů co mají několik GB).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 1. 2022, 4:41

aleshonsa píše: 7. 1. 2022, 3:55 Z těch solidních např. Macrium Reflect. Ten je sice placený, ale v nějakém omezeném režimu funguje i ve free verzi.
Ten tedy dělá např. přírůstkové zálohy. Umožňuje udělat pro každou zálohovací úlohu dávku buďto ve VBS (tam jde i přidávat různé dávky co se provedou před zálohováním a po zálohování), PowerShell a klasickou DOSovskou. Tj. pak jen klikneš na ikonu na ploše a zálohování se provede. Samozřejmě můžeš to mít nastavené i jako pravidelnou úlohu.
Já tenhle program pro zálohování obecně 100% doporučuju. Za 4 roky ho mam už dost vyzkoušený a na rozdíl od Acronis, co jsem používal předtím (a nenazvu ho jinak než křápem), s ním mam jen kladné zkušenosti.

Zadarmo je (nebo byl) Cobian. Ale už si nepamatuju, co vše umí. Zkoušel jsem ho, když jsem chtěl nahradit Acronis, ale nezaujal mě, protože byl moc pomalý a u souborů nedělal jen zálohu přírůstku ale celý soubor (což je blbé v případě souborů co mají několik GB).
No zadara nic moc funkce :? Ale muzu potvrdit ze je gut, klonuju s tim bezne
Nestoji to majlant, no a na prubnuti je k dispozici crack :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2022, 5:19

Charon píše: 7. 1. 2022, 4:41
aleshonsa píše: 7. 1. 2022, 3:55 Z těch solidních např. Macrium Reflect. Ten je sice placený, ale v nějakém omezeném režimu funguje i ve free verzi.
Ten tedy dělá např. přírůstkové zálohy. Umožňuje udělat pro každou zálohovací úlohu dávku buďto ve VBS (tam jde i přidávat různé dávky co se provedou před zálohováním a po zálohování), PowerShell a klasickou DOSovskou. Tj. pak jen klikneš na ikonu na ploše a zálohování se provede. Samozřejmě můžeš to mít nastavené i jako pravidelnou úlohu.
Já tenhle program pro zálohování obecně 100% doporučuju. Za 4 roky ho mam už dost vyzkoušený a na rozdíl od Acronis, co jsem používal předtím (a nenazvu ho jinak než křápem), s ním mam jen kladné zkušenosti.

Zadarmo je (nebo byl) Cobian. Ale už si nepamatuju, co vše umí. Zkoušel jsem ho, když jsem chtěl nahradit Acronis, ale nezaujal mě, protože byl moc pomalý a u souborů nedělal jen zálohu přírůstku ale celý soubor (což je blbé v případě souborů co mají několik GB).
No zadara nic moc funkce :? Ale muzu potvrdit ze je gut, klonuju s tim bezne
Nestoji to majlant, no a na prubnuti je k dispozici crack :mrgreen:
Extrémně drahý není, ale co se týče zálohovacích SW tak patří k těm dražším. Nicméně lepší zaplatit za kvalitní zálohovací SW než pak čumět jako puk na vadnou zálohu - samozřejmě v momentě kdy jí člověk bude potřebovat. Nebo věčně trávit čas řešením nějakých problémů proč skončilo zálohování chybou, atd.

Na klonování jsem ho použil jen jednou. A tenkrát uměl udělat klon systémového disku, kde to nevím proč Akronis nezvládal (vlastně vím proč - protože Akronis je křáp). Dělám tím zálohy jak souborů a složek, tak image celých disků.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 287
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2022, 5:46

Můžeš zkusit rozjet SVN repozitář. Je to free. Může běžet někde na serveru, ale taky klidně z klíčenky (takhle to provozuju). Dá se s ním pracovat z command line, ale existuje i klikací nadstavba (integrace do prozkumníka / totalcommanderu). Chodí i pod linuxem. Je mu jedno jaké soubory commituješ do repozitáře. Podporuje vkládání komentářů k jednotlivým commitům atd.

Klient: https://tortoisesvn.net/
Archivní verze (pouzivam 1.7.15): https://osdn.net/projects/tortoisesvn/storage/Archive/

Po instalaci máš klienta a taky najdeš v program files svnserve.exe a další utilitky.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2022, 7:17

Diky za nasmerovani
Asi zaexperimentuju s tim gitem a svn
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
StoupaCZ
Příspěvky: 540
Registrován: 2. 6. 2017, 8:12

8. 1. 2022, 10:32

Jestli to tedy chceš používat k verzování kódů, tak určitě ten Git. Je to dneska prakticky standard. Oproti SVN má jednu výhodu a to že je distribuovaný. Pokud naklonuješ repozitář na jiný počítač, máš v podstatě i zálohu, ze které můžeš obnovit stav (rovnou s ní pracovat jako s novým repozitářem), pokud se podělá něco na té původní.
Standardem je tam verzování, ukládání pouze změn, možnost přidávat TAGy k jednotlivým verzím, porovnávání verzí, dělání různých větví a jejich spojování apod.
Funguje z příkazové řádky, nebo existují i různé grafické nadstavby free i placené.
Sieg SX4, Interkrenn IKD-400, Vernier Minishape 28
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

8. 1. 2022, 10:50

robokop píše: 7. 1. 2022, 7:17 Diky za nasmerovani
Asi zaexperimentuju s tim gitem a svn
Na svn kasli s linuxem umis, jestli je to na textove soubory, tak git
https://git-scm.com/book/en/v2
Edit: 1. S linuxem jsem myslel, kdybys potreboval rozjet server
2. Kdyby nekdo chtel knizka je i prelozena na https://knihy.nic.cz/
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2022, 11:16

Vcera uz jsem to nejak nedal ale dnes snad
Takze omezeno jen na ten git.
Jen se s tim hloubeji naucit.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

8. 1. 2022, 11:47

robokop píše: 8. 1. 2022, 11:16 Vcera uz jsem to nejak nedal ale dnes snad
Takze omezeno jen na ten git.
Jen se s tim hloubeji naucit.
Pro zacatek potrebujes jen
git init
git add
git commit

Pokud vzdaleny repozitar (server)
git clone
git push
git pull

Jako bonus obecne
git diff
git branch
git rebase
git cherry-pick

Doporucuju commit hlasky psat nejak srozumitelne, ne jen update 2022-01-10, ale dopsat si i dal, co se menilo.
Jinak na linuxu je k dispozici graficke prohlizedlo, repozitare jmenem gitk nekdy se hodi, mozna je i pro widle.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2022, 11:55

Nemuzu se probit s replikaci na vzdaleny server
Mam to nasdilene jako dlasi disk a dal jsem tam init a na lokale zkousim push do te slozky a uplne to nechce vzit.

vpodstate by melo byt ucelem ze kazdy den nad ranem to udela commit aby se zachovali denni zmeny a zreplikuje do nasdileneho disku na server

zalozeni repozitare vychozi pridani vseho tam je
jen tusim ze s novymi soubory budu muset zase udelat kazdy den add

co mi ted nejde je ten push

Kód: Vybrat vše

git push w:\test
Enumerating objects: 749, done.
Counting objects: 100% (749/749), done.
Delta compression using up to 4 threads
Compressing objects: 100% (718/718), done.
Writing objects: 100% (749/749), 2.43 GiB | 6.31 MiB/s, done.
Total 749 (delta 235), reused 0 (delta 0), pack-reused 0
remote: Resolving deltas: 100% (235/235), done.
remote: error: refusing to update checked out branch: refs/heads/master
remote: error: By default, updating the current branch in a non-bare repository
remote: is denied, because it will make the index and work tree inconsistent
remote: with what you pushed, and will require 'git reset --hard' to match
remote: the work tree to HEAD.
remote:
remote: You can set the 'receive.denyCurrentBranch' configuration variable
remote: to 'ignore' or 'warn' in the remote repository to allow pushing into
remote: its current branch; however, this is not recommended unless you
remote: arranged to update its work tree to match what you pushed in some
remote: other way.
remote:
remote: To squelch this message and still keep the default behaviour, set
remote: 'receive.denyCurrentBranch' configuration variable to 'refuse'.
To w:\test
 ! [remote rejected] master -> master (branch is currently checked out)
error: failed to push some refs to 'w:\test'
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2022, 12:10

uz jsem to asi prostrelil
dokonce to vypada ze to nema problemy s ceskymi znaky narozdil odemne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

8. 1. 2022, 1:56

Dobre, ze ti to jede.
Add ma parametry -u a - U ktere by ti mohly pomoct s tim pridavanim

Edit: to remote repo se da vytvorit git init --bare pak tam je jen adresar .git a nedaji se primo v nem delat zmeny. To byl nejspis ten duvod, proc to prudilo.

Jinak si muzes ten remote pridat pres git remote add a pak muzes mit vic remote s ruznymi nazvy a pushovat do nich treba na stridacku bez toho, ze bys musel vypisovat celou cestu
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2022, 2:13

Super
Diky za nasmerovani
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“