Laser GRBL - rotace mínus 90 stupňů (nastavení)

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

11. 7. 2022, 2:10

Zdravím,
prosím nevíte, jestli jde v nastavení LaserGRBL nějak nastavit, aby mi to načtený SVG vyřízlo zrotované o mínus 90 stupňů. Tedy např. domeček, který mám na PC s komínem nahoru mi teď řeže s komínem doprava, já bych to chtěl tak jak to mám na PC.

prohodit káblíky nemohu, neb na jedné(delší) ose mám 2 motůrky a na jedné(kratší) jen 1 port s jedním servem. Jinak jde o klasický čínský laser s otevřenou hliníkovou konstrukcí...

ivo
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 7. 2022, 4:24

Prohodit káblíky je ta správná cesta.
Když to nejde na výstupu za drivery, tak na vstupu driverů mezi procesorem a drivery.
Když to nejde ani tady, tak v GRBL přehodit čísla pinů pro osy X a Y (a GRBL pak přeložit, jen v konfiguraci to myslím nejde).
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

12. 7. 2022, 7:32

Moc díky Mexi ... stejnak bez Tebe by mašina vůbec nejela...
tady s tou rotací mám asi tedy útrum ... káble prohodit nejdou(vysvětlení výše) a pokud to není v nastavení, tak hloubš nepůjdu, ale nevadí, buď si vytvořím nějaký bash skript, který mi otočí SVG, nebo si počkám na novou pracovní plochu a celé zařízení si otočím fyzicky...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 7. 2022, 9:32

rerege píše: 12. 7. 2022, 7:32 Moc díky Mexi ... stejnak bez Tebe by mašina vůbec nejela...
tady s tou rotací mám asi tedy útrum ... káble prohodit nejdou(vysvětlení výše) a pokud to není v nastavení, tak hloubš nepůjdu, ale nevadí, buď si vytvořím nějaký bash skript, který mi otočí SVG, nebo si počkám na novou pracovní plochu a celé zařízení si otočím fyzicky...
Máš tam GRBL v nějakém klasickém Arduino Nano?
Pokud ano, tak Ti můžu vygenerovat aktuální verzi GRBL s přehozenými osami.
Pokud teda napíšeš jak to máš zapojeno teď.
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

13. 7. 2022, 9:51

jsi hodný, díky, ale nechme to být ... já se chystám časem se přesunout a laser otočím fyzicky, nyní je z úspory místa na ponku pootočen na výšku
navíc kdyby se něco potentovalo, tak bych za Tebou zasejc musel jet a to už bys mě asi vynesl v zubech
Ivo
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

13. 7. 2022, 1:30

Jak chceš.
Já se na to nicméně někdy večer stejně kouknu, zaujalo mě to.

Když už budu mít ten firmware nachystaný pro sebe, tak Ti ho můžu taky poslat. A buď ho použiješ nebo ne.
Jediné, co bys pro to mohl udělat je, že bys poslal fotku té své řídicí desky. Jak je tam zapojený ten druhý motor.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“