pěkný projekt Boffin Magnetic

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 4. 2021, 5:21

kdysi jsem dostal ruskou stavebnici junnij elektronik nebo jak se to jmenovalo polystyrénová krabice plná tišťáků hrst tranzistorů MP41 apod feritová anténa a další součástky. trafopájku jsem dostal když nmě bylo 8 první prdu jsem dostal od gramorádia Opereta nikomu jsem o tom neřekl ještě bych dostal přidáno :D
v té diskuzi tam někdo píše že ta stavebnice má špatné spoje, které jsou řešeny pomocí magnetů
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

10. 2. 2022, 8:31

Syn (8) bude mať za dva týždne meniny, tak som mu včera kúpil stavebnicu...

https://www.alza.sk/hracky/boffin-750-d3039849.htm

Zo synom sme už dávnejšie urobili pár základných pokusov na nepajivom kontaktnom poli, no pre začiatočníka je ťažké sa sústrediť na korektné prepojenie či hľadanie chýb v zapojení.
Mám doma kopec všeliakých súčiastok z detstva z bastlenia a uvažoval som že mu ich pripevním na malé štvorcové doštičky a prepájať to bude káblikami ... Nebolo by to prehľadné a hlavne také jednoduché na skladanie. Až nakoniec som natrafil na tú stavebnicu a bolo rozhodnuté.
Keď si predstavím koľko roboty by som mal s tými mojími štvorčekami, cena za túto stavebnicu sa javí adekvátna - a je to predsa výukový materiál... Naviac je k nej prehľadný popis zapojení...tak som zvedavý...

Má s tým niekto skúsenosti?
Přílohy
boffin-i-750.jpg
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

10. 2. 2022, 9:55

elbarto píše :
Viz dole moje bible ve 12 letech ...
Obrázek
Já měl "S tranzistorem a baterií", a ten pocit, když po zapojení krystalky začala
hrát hudba, ale dnes jsou krystalky mrtvý, protože už asi není žádné AM vysílání, takže už to s vnoučaty nezopakuju
Přílohy
stranzistorem.png
stranzistorem.png (43.72 KiB) Zobrazeno 3382 x
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2022, 11:12

Nazdar, syn (6) to zdedil po bratrancoch uplne nove. Je to celkom super. Akurat z mojho pohladu je tam kopec ciernych skriniek (blackbox-ov), kde vnutri je nejaky ten IC a chyba popis vyvodov. Mozno ale to to v manuale... :) Este by som ku kazdemu zapojeniu uvital elektricku schemu zapojenia, v manuale je len vyslovene foto vysledneho zapojenia. To by podporilo aj ucenie citania schem.

Vacsinou to syn posklada podla navodu (ma instrukciu to skladat bez baterky :), potom kontrola a skusanie. Samozrejme v 6 rokoch ho viac bavi skladanie ako vysledok :) Ked bude starsi, pridam k tomu osciloskop nech vidi ako a co sa tam melie...takze konieckoncov mame uz nieco z toho odskladane a pokladam to za produktivne hranie.

Ty mas syna skolaka, tam uz je sanca ze sa bude pytat co a preco a ako...:)
shaolin píše: 10. 2. 2022, 8:31 Syn (8) bude mať za dva týždne meniny, tak som mu včera kúpil stavebnicu...

https://www.alza.sk/hracky/boffin-750-d3039849.htm

Zo synom sme už dávnejšie urobili pár základných pokusov na nepajivom kontaktnom poli, no pre začiatočníka je ťažké sa sústrediť na korektné prepojenie či hľadanie chýb v zapojení.
Mám doma kopec všeliakých súčiastok z detstva z bastlenia a uvažoval som že mu ich pripevním na malé štvorcové doštičky a prepájať to bude káblikami ... Nebolo by to prehľadné a hlavne také jednoduché na skladanie. Až nakoniec som natrafil na tú stavebnicu a bolo rozhodnuté.
Keď si predstavím koľko roboty by som mal s tými mojími štvorčekami, cena za túto stavebnicu sa javí adekvátna - a je to predsa výukový materiál... Naviac je k nej prehľadný popis zapojení...tak som zvedavý...

Má s tým niekto skúsenosti?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

11. 2. 2022, 5:49

exitovala tato stavebnice podle obrázku (schémata) nastrkalo kostičky do rastru i malé děcko a rozhodně to bylo dřív než v r 1989 jak uvádí
https://cz.pinterest.com/elektroraj/ele ... age-elect/
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“