cyklonový separátor

Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

15. 11. 2022, 7:08

tenhle borec to vyresil a nic se mu neborti
nejdriv ukaze, jak se sud znici a pak to vylepsi :D

https://youtu.be/yic2SwlKMng?t=483
dovla
Příspěvky: 118
Registrován: 24. 11. 2018, 12:43

15. 11. 2022, 3:59

milda87 píše: 14. 11. 2022, 8:07 Možná by se dalo vyzkoušet tohle.

CZK 343.36 40%OFF | Cyclone Filter With Flange Turbocharged Home Vacuum Cleaner Sixth Industrial Cyclone Dust Collector Hand Push Sweepers
https://a.aliexpress.com/_m0LTOak
Plastový cyklon a-la Alliexpress mám už zmáknutý a nainštalovaný s Karcher NT30 .Vysáva to dobre. Ale celý sersám treba presúvať, podľa toho kde je práve potrebný a to mi vadí. Lebo dielňu nemám letisko, ale len ,tak tak aby sa dalo pracovať. Keby som mal oficiálnu prevádzku tak bezpečák by si na mne zgustol :D Tým nemyslím elektriku, ale bezpečnostné uličky.
Preto pátram o plánoch na nejaký schopný centrálny cyklón ,umiestnený vonku, aby dobre odsával aj na dĺžke tak do cca 15 - 20 m potrubia.
Všetko som videl na youtube ,pre mňa schopné - vhodné, sa predáva/vyrába iba za oceánom alebo u protinožcov.
My tu Európe sme v tomto smere taký "trulkovia".
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

16. 11. 2022, 7:13

Ten prisávací ventil je zaujímavý nápad.
Problém môže nastať pri miernom pripchatí výstupu z cirkulára, kde sa dostane kúsok triesky a skríži sa. Ak tam ventil nieje, odsávanie čiastočne stále funguje a pohybom hadice, či jej rýchlym odpojením a pripojením sa systém veľakrát sám prečistí.
Pri tomto ventile v prípade vzpriečenia už podtlak v hadici je minimálny a vyššie spomínný postup nefunguje.
Cyklón a vysávač mám asi 5m od strojov, takže sú mimo dosahu. V mojom prípade je lepšie mať plechový sud.
A raz za čas trochu "prešudrím" sáčok vo vysávači.

Ešte o jednu vec sa podelím. Implementoval som si do jedného z mojich vysávačov diaľkové ovládanie. Ten vysávač nemá reguláciu vzduchu a ani ovládanú zásuvku, len vypínač zapni/vypni. Doplnil som ho o prepínač ktrorým sa nastaví buď dialkové, alebo bez. Do vysávača som dal nižšie uvedený modul. Ten má výkonnejšie relátko ako bežné diaľkové zásuvky, takže to spína vysávač vpohode.
Takto nemusím stále behať ku vysávaču, keď ho potrebujem zapínať a vypínať častejšie z diaľky.

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 5429%21rec
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

16. 11. 2022, 8:24

Tech 20m potrubi je docela dost, pocitej ze tam budes mit opravdu velke tlakove ztraty a na vstupu bude jen zlomek toho tahu, zvkast kdyz pouzijes ty plastove hadice ktere nemaji uplne hladky. Neni spatne si to predem spocitat, i s tim cyklonem je dobre provest nejaky ten vypocet. Ja placnul dva asi 3m vysoke cyklony na silo ktere se mi ve firme povalovalo a litalo to z toho trochu ven. Po provedeni vypoctu jsme postavili vetsi silo a uz je to v pohode.

Pro predstavu, mam tam 300mm potrubi a asi 7kW motor na odsavani, coz saje pekne. Kdyz jsem k tomu ale pripojil 10m plastove hadice o prumeru 120mm, jako ze s tim budem vysavat bordel na zemi, piliny a spol s tim vysat sly, ale kaminek o prumeru cca 1cm uz to nevysaje vubec a i kdyz jo, tezsi frakce zustavala pred ohyby apod. v hadici a muselo se s tim kvedlat aby se to dostalo dal. Dost nemile mne ta obrovska ztrata tahu prekvapila, kdybych si to spocital predem, usetril bych prachy za hadici.
coviha
Příspěvky: 146
Registrován: 20. 9. 2014, 8:25

22. 11. 2022, 3:36

kdyby chtěl někdo odsavani mam takovehle
Přílohy
DSC00503.JPG
DSC00504.JPG
DSC00505.JPG
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“