TechNest.cz - společná dílna

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2015, 9:10

Francotirador píše:
Fifík píše:... Vybavením je akuvrtačka, kocour, kladivo a kleště a ...
to jde o tuhle dílnu http://www.depo2015.cz/depo-ag2/otevrena-dilna-a37" onclick="window.open(this.href);return false; , nebo je jich víc?
Osobně si myslím, že je to hloupost, nechtěl jsem vůbec původně reagovat, ale sleduji a přiměla mě reagovat tato věta z webu plzeňské dílny:"Smyslem je vytvořit prostředí pro kutily, zručné zapálence profesionály, ale i lajky, které je plněno i pravidelným programem pro všechny věkové kategorie." Ten kdo napíše ve slově laiky "J" JE DEBIL.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2015, 10:29

treba mel na mysli lajky, jako klikace na "like", u nekterych jedicu je tezke chapat myslenkove pochody
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

29. 7. 2015, 11:28

filla píše:treba mel na mysli lajky, jako klikace na "like", u nekterych jedicu je tezke chapat myslenkove pochody
Nebo šelmy psovité - Lajky :lol: :lol: :lol: , ale dělat dílnu pro pejsky to je asi blbost. :D
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

29. 7. 2015, 2:20

sisi píše:
filla píše:treba mel na mysli lajky, jako klikace na "like", u nekterych jedicu je tezke chapat myslenkove pochody
Nebo šelmy psovité - Lajky :lol: :lol: :lol: , ale dělat dílnu pro pejsky to je asi blbost. :D
Ten popis vybavení dílny odpovídá tak akorát výrobě psí boudy :D tak proč by si tam ty pejsky nebrali s sebou.
I když koukám, že na programu dílny jsou úplně jiný věci:
"Letní dílny zaměřené na recyklaci, práci s textilem, kovem, dřevem, plasty..." konkrétně "výroba loutek a šperků"
"Zájemci si budou moci vyzkoušet rozmanité činnosti a společné tvoření uměleckých výrobků. Které si pak odnést domů."

Ta poslední věta o nošení domů zní taky moc hezky :-)
Proč to nazvali dílna, přitom honosně ateliér by bylo mnohem výstižnější?
Naposledy upravil(a) Francotirador dne 29. 7. 2015, 2:30, celkem upraveno 2 x.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

29. 7. 2015, 2:28

"Od září si pro využití bude možné dílnu pronajímat během pracovní doby v rámci odstupňovaných tarifů. Pravidelně, na určitý čas měsíčně/týdně. Pro volnočasové užití pak - v rámci kurzů (práce se dřevem, šití, 3D tisk, kutilství, DIY apod.) nebo za sníženou cenu po pracovní době - v rámci členství. "

Pravidelně jednou za měsíc, nebo jednou za týden .... nebo jak tomu mám rozumět? :roll: vždyť takhle by nešlo jen trochu rozsáhlejší dílko nikdy dotáhnout do konce. Ono tam podle té fotky dílny asi něco rozsáhlejšího opravdu tvořit nelze.
http://www.depo2015.cz/graphics/artpics ... 00-632.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2015, 4:13

Ono tam podle té fotky dílny asi něco rozsáhlejšího opravdu tvořit nelze.
Jak to, že ne? Tohle je přece tak úžasňoučký, miloučný, sluníškový a navíc recylkovaňoučký. Tohohle je nám třeba, ne nějakých obráběcích strojů, u kterých se člověk leda ušpiní.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

29. 7. 2015, 8:49

Myšlenka dle mne zajímavá, to US provedení bych s radosti navštěvoval. Za mne palec nahoru, ale počkám na provedení.

Nepochopil jsem ale ten negativistický přístup na počátku vlákna, navíc navlečený do politiky :shock: .
Jedinej důvod pro nelibost na takovém místě jako je tento web, by mohl být za komerčně znějící první příspěvek - skoro jako náborový inzerát, ten záměr by mohl být nakonec ale bohulibej tak snad by se to dalo odpustit a časem z toho může být platící zákazník no ne? Nebo ještě další důvod - negatívní reklama je také reklama, tak to pak joo...

Z nezkušenou obsluhou asi bude potíž, ale co začít organizovat otevřené kurzy pro obsluhu např. soustruhu, frézky atp.? Pronájmout si prostory s mašinami a učitelem odborného výcviku někde na učňáku či průmce a všichni budou spokojeni... Pár takových dotazů na zaškolení již tuším tady bylo :)
Nebýt to tak daleko, tak na tu truhlařinu bych mohl hned - potřeboval bych naučit základy na dolní frézce, ale hlavně vyrobit palubky :wink:
Nestudoval jsem podrobně celé vlákno, ale držím pěsti při realizaci.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1821
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

3. 8. 2015, 3:18

S tím CNC by to šlo asi takhle:
Najmete si dva profíky. Jeden směna ranní, druhý odpolední. (z počátku třeba jen jednoho na odpolední a časem třeba tři i na noční).
Ty vám budou CNC obsluhovat a dělat občas přednášky (něco jako dříve zájmové kroužky).
Když nějaký člen bude potřebovat něco vyrobit, tak se objedná na CNC v daný čas, profík to CNC bude ovládat a vyrobí co člen potřebuje.
Člen bude moct celou práci pozorovat a učit se. Časem by mohl složit nějaké interní zkoušky a mít možnost za dohledu profíka ovládat CNC sám.
Tomuhle bych fandil a třeba bych chtěl být i účasten.

ALE KAŽDOPÁDNĚ:
Je nesmysl provozovat v takové sdílené dílně CNC zadarmo i když jde o platící členy.
Zpoplatnil bych hodinu cca 250 Kč i pro členy.
Z toho bych zaplatil mzdu toho profíka. Když by bylo CNC nevyužité, mohl by ten profík dělat něco na zakázku nebo lépe na sklad na prodej.
Na nástroje by jste museli dát z členských příspěvků nebo pokud se vám zadaří dotace.
Na speciální nástroje by si musel člen přispět nebo si je přinést. V tom problém nevidím.
Za stav stroje by zodpovídali profíci. Mzda 250 hrubého na hodinu je OK mimo Prahu, nevím jak v Praze?

Musíte to dopředu spočítat a jasně definovat co za členský příspěvek garantujete a za měsíční příspěvek. Já bych měl třeba zájem o svařování a CNC. Ale když nic negarantujete je to pro mě vyhození peněz...

PS: s dotacemi také nesouhlasím. Protože ničí živnostníky a zvýhodňuje větší firmy nebo prostě ty co umí dotaci dostat. Pak se tady setkávám s firmou, která má za dotace stroj za desítky milionů ale neumí ho ovládat. Prostě neumí řemeslo a nedošli k tomu stroji výdělkem s svými zkušenostmi. Ale zase na druhou stranu myslím, že dotace není problém tohoto sdružení, ale vlády a ministerstev. Takže za to, že chtějí čerpat dotace jako každá jiná firma bych je nelynčoval.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

8. 8. 2015, 5:54

Takže by to bylo učiliště, to není tak špatný nápad.
Navíc tím, že ti z vás, kdo mají více zkušeností než Ing. Jan Vlk Procházka, mu poradí jak udělat něco co by fungovalo a nebylo ždímačkou na dotace, bude snad o jednu ždímačku dotací méně.

Ona ta bezpečnost práce není ani v továrnách tak úplná, jak se může zdát z buzerace kterou ji prosazují.
A ničení zapůjčených nástrojů, to se v továrnách v podstatě rovnou učí...
Fifík píše:Všechny akce Plzeň 2015 ...
Nevyhýbám se pojmu Pražáci.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 8. 2015, 1:27

Tím, že bydlím v Praze 12 by byl tento projekt pro mě nesmírně zajímavý, ALE!!!! Nesměl by to ale rozjíždět politk. To, že neví která bije, ukazuje už ten rozsah řemesel v jedné dílně.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2015, 3:06

nejak se aktivity tohoto druhu rozmahaji http://denikneziskovky.cz/v-brne-vznika ... iskovky%29" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 8. 2015, 3:47

... po vyprasku na foru uz se snad konecne vyparili oblbovat naivky modelare ...
milda87
Příspěvky: 294
Registrován: 5. 7. 2012, 7:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2015, 6:51

U nás Plzni to evidentně frčí,momentálně svařujeme sedm stolů na kterých budou šicí stroje - do i zde již zmiňovaného Depa.
Asi chystají manufakturu... :D
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2015, 3:23

To by měli jednodušší zajít si do Atlantic Baru (ve dne cukrárny).
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
milda87
Příspěvky: 294
Registrován: 5. 7. 2012, 7:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2015, 8:51

https://www.facebook.com/events/1673801652906419/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“