TechNest.cz - společná dílna

Odpovědět
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2015, 6:06

Zato technest.cz nám nějak zemřel...

To bylo slibů:
- V současné době máme k dispozici vybavení na cca 300m2, jen ho nastěhovat.
- Jsme na začátku a soupis vybavení připravujeme a během příštího týdne jej dáme na naše webovky. (24.7.)

a skutek nějak utek(l) - veškerá snadno dohledatelná aktivita skončila 24.7. jak na webových stránkách, tak i na Facebooku a 24.7. jsou i poslední zminky o technestu na internetu.

R.I.P. ty úžasný neziskový projekte :)
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 10. 2015, 6:30

Racionalne nebo alespon myslicimu cloveka je od prvniho precteni naprosto jasne, ze podobne projekty maji jediny zajem a to je dostatek blbu ochotnych platit nejaky pousal. Pochopitelne nikdy zadne prostory nemeli vse byla jen pohadka. Pokud je hnupu dostatek, neni jeste na skodu testnou nejakou dotacicku. Osobne podobnym dilno/politikum preju at jednou otevrou doma dvere, za kterymi bude stat nekdo, hodne zly a hodne rozlobeny, kdo uz zaplatil a do politika si prisel pokopat.

Je ale rozhodne s podivem, kolik lidi podobnym pohadkam tady uverilo. Ma modelarich ani nemluvim. Lide jsou zkratka nepoucitelni a prominte i znacne naivni ... :-(
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 10. 2015, 6:57

elbarto píše:Racionalne nebo alespon myslicimu cloveka je od prvniho precteni naprosto jasne, ze podobne projekty maji jediny zajem a to je dostatek blbu ochotnych platit nejaky pousal. Pochopitelne nikdy zadne prostory nemeli vse byla jen pohadka.
Není to trochu smutný život vidět za vším hned jenom podvod?
Co když to mysleli dobře, jen neodhadli své síly, možnosti a realizační problémy?
Viděl už jsem pár primárně podvodných projektů, ale ty většinou vypadají jinak - působí mnohem profesionálněji a důvěryhodněji.

Docela pochybuji, že by jim někdo chtěl platit nějaké velké peníze aniž by se tam byl fyzicky podívat. U nějakého nákupu na dálku to tak může být, že jsem líný a nechce se mi jet něco ověřovat. Ale tady by si lidi kupovali členství někde, kam by pak pravidelně chtěli docházet, takže by si to zřejmě zaplatili jen lidi s dobrou dostupností.

Já je nechci nějak moc obhajovat, tento projekt je mi fuk už jen proto, že je ode mě daleko. Nesouhlasím jen s přístupem vidět vždy hned za vším podraz.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2015, 7:06

dobrý úmysly jsou na .... buď musím mít love svoje ,nebo sehnat mecenáše . Spoléhat na dotace je hnus . EU je jedna velká dotace a korupce. Na léčbu dětí a důchodců nejsou... na hromady neziskovek které vy finále nic nedělají jsou stovky milionů dohromady.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 10. 2015, 7:12

... ziju v cechach uz nejaky ten patek, neni mi 20 a jsem bohuzel realista. Zazraky se zkratka nedejou :-(
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2015, 7:57

Mex píše:Co když to mysleli dobře, jen neodhadli své síly, možnosti a realizační problémy? ... Nesouhlasím jen s přístupem vidět vždy hned za vším podraz.
Tenhle spolek 24.7. rozhodil reklamu po všech možných webech a pak okamžitě a zřejmě definitivně zmizel. Zde je poslední příspěvek od technest ještě 26.7. ale pak už jen veliké ticho a prázdné transparentní účty.
Tohle nevypadá na neodhadnutí sil...
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 10. 2015, 9:38

hobbyrobot píše:
Mex píše:Co když to mysleli dobře, jen neodhadli své síly, možnosti a realizační problémy? ... Nesouhlasím jen s přístupem vidět vždy hned za vším podraz.
Tenhle spolek 24.7. rozhodil reklamu po všech možných webech a pak okamžitě a zřejmě definitivně zmizel. Zde je poslední příspěvek od technest ještě 26.7. ale pak už jen veliké ticho a prázdné transparentní účty.
Tohle nevypadá na neodhadnutí sil...
No a co teda myslíš, že to je (bylo)?
Pokud by to byl pokus získat nějaké EU prachy, tak by naopak pořád "prezentovali" a budovali Potěmkinovu vesnici.
Pokud by chtěli nalákat nějaké ovečky, tak vpodstatě asi taky.
Jestli to ale zkusili vyprezentovat, setkali se s negativní reakcí a proto to zabalili, tak to mi připadá jako docela seriózní postup.
Ale jak už jsem psal - jsou mi schuma-fuck.
milda87
Příspěvky: 294
Registrován: 5. 7. 2012, 7:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2016, 11:30

Našel jsem info k fungování těch plzeňských dílen. Tak kdyby to někoho zajímalo. Tady to zdá se funguje..
Přílohy
50-makerspace9-fin-s-1.pdf
(2.38 MiB) Staženo 757 x
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 4. 2016, 1:39

Tak to teda palec nahoru.
To pojetí přes kurzy a nikoli jen půjčování strojů je asi životaschopnější. Jednak tam pak lidi pracují pod dohledem, a navíc je to asi i ekonomicky funkční model.
V takových organizacích bývá zvykem, že šikovní absolventi se pak stávají lektory, a odměnu si čerpají ve formě přístupu ke strojům.
Jen jestli je Plzeň dostatečně velká spádová oblast.

V Česku asi hobby práce rukama ještě není úplně ztracena.
Zrovna teď probíhá na Brněnském výstavišti výstava Techagro a je tady tak neskutečný počet aut a autobusů, že se kolem výstaviště skoro nedalo projet na bruslích. Všechny chodníky plné aut (samozřejmě nelegálně). Je tu mnohem víc lidí než na strojírenském veletrhu nebo na nadávném Amperu.
Avenger
Příspěvky: 383
Registrován: 19. 10. 2006, 8:41
Bydliště: Litoměřice

5. 4. 2016, 4:23

Nebýt to tak daleko, tak ten kovářský kurz bych klidně absolvoval. To mě vždycky táhlo.
milda87
Příspěvky: 294
Registrován: 5. 7. 2012, 7:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2016, 5:53

Zrovna ten kovářský kurz vede kamarád. Já s tím tedy nemám nic společného,jen se zvědavostí sleduji.
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2016, 6:38

Mex píše:V Česku asi hobby práce rukama ještě není úplně ztracena. Zrovna teď probíhá na Brněnském výstavišti výstava Techagro...
Já tedy nevím, školy nemám, ale v seznamu oborů výstav Techagro, Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa nic moc hobbystického nenalézám. Spíš myslím, že je to pro naše zemědělce rozcvička na Zemi živitelku :D
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 4. 2016, 6:46

hobbyrobot píše:
Mex píše:V Česku asi hobby práce rukama ještě není úplně ztracena. Zrovna teď probíhá na Brněnském výstavišti výstava Techagro...
Já tedy nevím, školy nemám, ale v seznamu oborů výstav Techagro, Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa nic moc hobbystického nenalézám. Spíš myslím, že je to pro naše zemědělce rozcvička na Zemi živitelku :D
Pracoval jsi někdy na zahradě?
Tam to většinou není o tom nahrát někam G-kód, aby z toho pak padala hotová rajčata. Tam se většinou fakt pracuje rukama.
A pro velkou většinu lidí je to hobby, zemědělstvím se živí čím dál tím míň lidí.
Tak moc nechápu, co je v tomto případě špatně na označení "hobby práce rukama".
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

5. 4. 2016, 11:11

Hmm, zkoušel jsem dneska na zahradě do rejče nahrát g-kod, ale nějak nebyl kam strčit USB disk- tak mě akorát bolej záda :lol: -aspoň si člověk resetne mozek 8)
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

6. 4. 2016, 1:14

CNC zahradničení není úplně mimo. Najděte si Agrokruh Jána Šlinského. On to sice má jen mechanické, ale plánuju udělat jeden menší programovatelnej :lol: ........ no, ale dnešek byl také víc s rýčem, vidlema, motorovkou a traktorem, takže jsem na budování mého AgRoBota neměl čas :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“