Výroba mini nástrojů pro soustruh

zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

9. 7. 2019, 9:04

kenybz píše: 9. 7. 2019, 7:28 nějaké kotouče tam mají
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... ing+wheels
To majú, ale vyzerá to tak, že pre Čínana CBN A DIAMOND nieje veľký rozdiel. Trochu sa obávam, že mnohé "CBN diamond wheel" sú v skutočnosti diamantové.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

9. 7. 2019, 10:08

no to jsou ty speciální o kterých psal milan :mrgreen:
jak jsem psal o tom broušení tak sám nevím co bylo v té brusce za kotouč označení žádné nicméně hss-co vrták byl při broušení studený až vlažný zatím co jsem ty do ku** vrtáky jakože nahrubo v ruce na bad 20 nabrousil na kotoučí A99 tak ten je pálil vydatně i při chlazení v plechovce s vodou a broušení se sotva dotekem kotouče o tlaku se hovořit nedá ...no a podobný kotouč co je v brusce na vrtáky, tak na ALi stojí asi 20 dolarů...chtělo by to nějakou referenci
tento kotouč jsem myslel
https://www.aliexpress.com/item/3276236 ... 84e282fdfc
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

10. 7. 2019, 5:04

zverodoktor píše: 9. 7. 2019, 9:04
kenybz píše: 9. 7. 2019, 7:28 nějaké kotouče tam mají
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... ing+wheels
To majú, ale vyzerá to tak, že pre Čínana CBN A DIAMOND nieje veľký rozdiel. Trochu sa obávam, že mnohé "CBN diamond wheel" sú v skutočnosti diamantové.
Pro číňana je akorát důležité, aby kavka :lol: zaplatila - jinak mu je to jedno.
Jinak jestli to je CBN nebo diamant v pryskyřici, je celkem dobře vidět pod mikroskopem - a je i dobře vidět jestli výrobce skutečně má v pořádku frakce a nebo jestli do toho sešmelcuje co :shock: mu pod ruku přijde - takže kotouč pak má univerzální :mrgreen: zrnitost. Opět - stačí se podívat na broušenou plochu a na oživený kotouč.
samozřejmě je to i poznat při broušení - diamant na HSS nedrží hrany a oproti CBN mizí před očima - naopak tvrdokov na CBN nebere - jakoby "matlá" a neřeže.
Další je, jakou má kotouč skutečnou koncentraci - protože pokud si někdo myslí, že když si koupí o 20% levnější kotouč s poloviční koncentrací, tak ušetřil :mrgreen: ..... no comment.
Číňan samozřejmě velmi dobře ví, že většina nefiremních zákazníků ani netuší, co by v tom kotouči mělo být, jak by měl držet tvar a jakou by měl mít životnost a jak to zkontrolovat - takže dopředu s tím počítá. Prostě číňan není debil - velmi dobře ví, co si dovolit.
No a to poslední u noname čínských kruhových předmětů je házení po zakoupení - pořádný nový kotouč by měl běžet do nějakých 0.02 a být rovnou vyvážený - pak ho upnu a neřeším nic.
Kdežto když si koupím kotouč, co nový šmajdá :shock: 0.3, tak abych ho mohl použít, tak ho musím o těch 0.3 orovnat a to, co jsem orovnal, je automaticky v prxxli - o to je kotouč dražší.
Ale samozřejmě každého volba - když někdo touží ušetřit za každou cenu.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

10. 7. 2019, 5:17

kenybz píše: 9. 7. 2019, 10:08 no to jsou ty speciální o kterých psal milan :mrgreen:
jak jsem psal o tom broušení tak sám nevím co bylo v té brusce za kotouč označení žádné nicméně hss-co vrták byl při broušení studený až vlažný zatím co jsem ty do ku** vrtáky jakože nahrubo v ruce na bad 20 nabrousil na kotoučí A99 tak ten je pálil vydatně i při chlazení v plechovce s vodou a broušení se sotva dotekem kotouče o tlaku se hovořit nedá ...no a podobný kotouč co je v brusce na vrtáky, tak na ALi stojí asi 20 dolarů...chtělo by to nějakou referenci
tento kotouč jsem myslel
https://www.aliexpress.com/item/3276236 ... 84e282fdfc
Obvykle ty speciální diamantové kotouče na HSS jsou jednovrstvé v niklu (tj. zásadně kovová vazba) - používají se typicky když je třeba spolehlivě opakovaně brousit v HSS tvary a nebo malé blbé vnitřní radiusy - třeba R0.05, nebo na pomaloběžných bruskách na nože s oscilací.
https://accu-finish.com/product/5-inch-diamond-wheels
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

10. 7. 2019, 5:27

kenybz píše: 9. 7. 2019, 10:08 no to jsou ty speciální o kterých psal milan :mrgreen:
jak jsem psal o tom broušení tak sám nevím co bylo v té brusce za kotouč označení žádné nicméně hss-co vrták byl při broušení studený až vlažný zatím co jsem ty do ku** vrtáky jakože nahrubo v ruce na bad 20 nabrousil na kotoučí A99 tak ten je pálil vydatně i při chlazení v plechovce s vodou a broušení se sotva dotekem kotouče o tlaku se hovořit nedá ...no a podobný kotouč co je v brusce na vrtáky, tak na ALi stojí asi 20 dolarů...chtělo by to nějakou referenci
tento kotouč jsem myslel
https://www.aliexpress.com/item/3276236 ... 84e282fdfc
Ten link je celkem bomba :mrgreen: - jednak CBN z diamantu :mrgreen: - ale hlavně by mě zajímalo, co a na jaké brusce a pod čím s tímhle "kotoučem" v kovové (galvanické) vazbě (a tomto tvaru) chceš jako brousit.
Navíc si koupit kotouč, kde prodejce píše o něm čisté NIC - to mi připadá jako "si koupit vrták" - jestli je pravý, levý, na dřevo, kopinatý, HSS, RO, NO, velký (80mm průměr) , malý (0.15) dlouhý, morse, nic vlastně vědět nepotřebuju :mrgreen:
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 7. 2019, 5:42

právě ten kotouček v china brusce vypadá jako by měl niklové pojivo brousí na tom menší TK vrtáky do cnc soustruhu
a funguje to.... brušená plocha je homogenní povrch brušenéhonástroje stejnoměrný tzn stejné rýhy od jednotlivých diamantů... vrstva diamantu je tam určitě minimální kotouč nehází spíš bruska jako taková je spíš ořezávátko na tužky co mě překvapilo po dvou hodinách broušení byla studená... to co tu píšu subjektivní dojem né test...mikroskop jsem neměl k dispozici a nebylo s čím srovnávat
jinak tyto malé brusky vídám v hodně firmách a chválí si to...samozřejmě nedá se to srovnat s cnc bruskou a následném povlakování nabroušeného nástroje.
Nicméně použitelné to je a když se jim uštípne kousek tk vrtáku nemusí dávat nový prostě to přebrousí a jedou dál. povlak nepovlak nástroj využijí až po stopku a ze stopky se ještě vybrousí gravírovací jednobřitka :)
takže tak...no tím dotazem ohledně zkušenosti china kotoučků šlo o to zda se tu někdo najde co má zkušenosti s konkrétním kotoučem a prodejcem přece jen doma ten kotouč nezedereš pokud ovšem bude neházející s rovnoměrnu strukturou atd diamant je drahý i cbn ale menší vrstva na domácí broušení nevadí a takový kotouč může být dejme tomu o 2/3 levnější a to už je cenově srovnatelné s obyčejným kotoučem od tyrolitu...s tím že to bude brousit nebude to šmatlat a nemusí se vyvažovat...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 7. 2019, 5:55

dejme tomu, že chci nahradit klasické korundové kotouče kotouči s cbn a diamantem tohoto tvaru
https://www.aliexpress.com/item/3299851 ... st=ae803_3
a používat na stolní dvoukotoučové brusce BNJ 12
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

10. 7. 2019, 7:11

kenybz píše: 10. 7. 2019, 5:55 dejme tomu, že chci nahradit klasické korundové kotouče kotouči s cbn a diamantem tohoto tvaru
https://www.aliexpress.com/item/3299851 ... st=ae803_3
a používat na stolní dvoukotoučové brusce BNJ 12
A ty jako na té brusce máš pořádné chlazení - abys vůbec mohl používat kovovou galvanickou vazbu?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 7. 2019, 8:30

o vazbě jsem nic nepsal :mrgreen:
zajímavé je, že na té brusce na vrtáky a není to jediná co jsem viděl v provozu, tak ten kotouč kovovou vazbu má a funguje to zřejmě kvůli malým otáčkám točí to 2800 ot/min a kotouček má průměr 75mm takže ta obvodová rychlost je mnohem menší
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

10. 7. 2019, 10:52

kenybz píše: 10. 7. 2019, 8:30 o vazbě jsem nic nepsal :mrgreen:
zajímavé je, že na té brusce na vrtáky a není to jediná co jsem viděl v provozu, tak ten kotouč kovovou vazbu má a funguje to zřejmě kvůli malým otáčkám točí to 2800 ot/min a kotouček má průměr 75mm takže ta obvodová rychlost je mnohem menší

... a přitlačit nejde, protože se to zastaví - tím se eliminuje potřeba chlazení :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 7. 2019, 11:20

taky to znáš? :) na štítku je 180w
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2019, 12:00

kenybz píše: 10. 7. 2019, 11:20 taky to znáš? :) na štítku je 180w
to je správně na levém kotouči 90W a na pravém taky 90W ale příkonu :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 7. 2019, 12:32

tady ta bruska má jen jeden kotouč v pravo prostě to mají ti šikmoocí vymakané :D
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“