Cyklus všeobecně

Odpovědět
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

22. 2. 2016, 2:48

Dobrý den,

ještě bych se rád zeptal ohledně cyklů pro frézování kontury.
Není mi jasné, co znamená a proč se objevuje hlášení: Jméno programu se nevyskytuje.
Podle školního cvičení jsem si vytvořil program A s konturou obráběnou cyklem - volání Label1 až label 5 (tvary kontur).
Cyklus se volal pomocí kódu M99.
Program fungoval.
Následně jsem vytvořil jiný program pouze s jednou konturou definovanou v Label1.
Protože mi program nefungoval, zkoušel jsem jiný podle manuálu Heidenhain - cykly - kontury.
Přestože je přesně opsaný z DEMO ukázky z manuálu Heidenhain, také nefunguje.
Objevuje se již uvedené hlášení "Jméno programu se nevyskytuje", případně "Cyklus není definován".

Mohl by mi to někdo prosím objasnit ?
Děkuji.
Obr1.png
Obr2.png
bcgroi
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 2. 2014, 4:59
Bydliště: poblíž Kopřivnice

22. 2. 2016, 7:09

Ahoj doufám že ti moje odpověď pomůže

ad1- " co znamená a proč se objevuje hlášení: Jméno programu se nevyskytuje"
"tuším že ve vyvolaném PGM se musí nacázet pouze požadovaný LBL a nic k tomu, ovšem tuto mužnost bych volil jen v případě, že tě omezuje demoverze s 99 řádky což je podle mě na učení dostačující.

ad2- "Cyklus není definován".
z obrázku jsem vytušil že chceš použít SL cykl pro frézování kontury, pak tedy je třeba použít a vyplnit všechny 3 cykly (14, 20, 22) ten cykl 22 tam nemáš. viz obrázek

jinak pokud ti vyskočí chyba a nevíš co sní, zmáčkni na virtuální klávesnici ERR nebo HELP, chyba se ti více rozepíše.
hoj BC
Přílohy
Bez názvu.png
Mechanik seřizovač - Strojař tělem i duší.
DMU210P
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

23. 2. 2016, 7:29

Děkuji moc.

Ještě bych poprosil, pokud budu chtít mít vyfrézovanou plochu jako ostrov, nikoliv jako kapsu, musím definovat ještě jednu konturu (obvodovou) nebo něco?
Na následujícím příkladu je kapsa.
Pokud pouze nastavím korekci nástroje na RL místo RR (řádek 14) - Program nefunguje - neodfrézuje nic.
Nebo musím pro ostrov použít jiné cykly?

Děkuji za odpověď.
Obr1.png
Obr2.png
bcgroi
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 2. 2014, 4:59
Bydliště: poblíž Kopřivnice

23. 2. 2016, 8:20

V podstaťe to funguje stejně, jen musíš mít 2 kontury, jednu pro ostrůvek a druhou obvod nejlépe větší než obrobek. vnitřní kontura musí mít korekci " zevnitř" a vnější (ostrůvek) z venku jinak můžou mít obě korekci stejnou nejlépe levou
,BC
Přílohy
ukazka SL 2.png
Mechanik seřizovač - Strojař tělem i duší.
DMU210P
Odpovědět

Zpět na „Ostatní veci kolem programovani“