Moriseiki NH5000

Odpovědět
Reznik
Příspěvky: 38
Registrován: 12. 9. 2009, 8:32

31. 3. 2017, 10:58

Ahoj, koupili jsme starší stroj Moriseiki NH5000 (systém Fanuc verze 3) s paletovým systémem (6 palet). Systém má 6 nulových bodů (G54-G59). Neumí si přepočítat při otočení stolu nulový bod. tj. při každé rotaci je potřeba vyvolat nový nulový bod. Palety se "obsluhují ovladačem" se systémem Fanuc (verzi nevím) tzn. každá paleta která jde do stroje musí mít zadáno jaký bude načítat program (řídící systém ji naloží do stroje otevře program který je zadaný v ovladači a obrábí). Na každou paletu upnu až osm stejných dílů, tj. potřebuji 8 nulových bodů, pokud obrábím z jedné strany, když budu chtít obrábět více stran tak se počet nulových bodů, které potřebuji vynásobí počtem poloh). Když budu obrábět na jedné paletě 1 díl, tak nemám problém používat gfci G10 G91 (G90) L2 XYZB tím si budu posunovat(přepisovat) nulové body podle potřeby, případně využiji všech 6 nul. bodů, ale pokud mám používat třeba 3 palety plně obsazené (24 ks), tak by se mi rozletěla hlava než bych opsal všechny čísla nulových bodů.
A můj dotaz zní, nemáte někdo takový stroj a nemohli byste mě nakopnout jak na to ?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní veci kolem programovani“