HAAS VF1 1998 (VCE500) parametr proměnné

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2022, 12:01

Ja teda vidim cele vlakno o tom jak resis ze te stroj omezuje a jak to vyresit ale to je jen uhel pohledu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

28. 4. 2022, 8:48

Ne ne, stroj funguje dobře a dělá i přesně, když jsem ho koupil tak jsem měl dost problémů ho zprovoznit, ale to se po více jak roku povedlo.
V zaměstnání používám systém Philips cnc532, není moc rozšířený, ale dělám ne něm už 20 let.
V zásadě je hodně podobný jak Haas, ale lépe se mi pracuje ve Philipsu.
Do teď jsem neměl žádnou potřebu využít makra, ale teď jsem je potřeboval na sondování a přiznám se, že jsem to moc nepochopil jak to v Haasu funguje, ale jestli je tam nemám tak to asi fungovat nebude. Stroje Haas jsou, si myslím v ČR dost rozšířené tak jsem doufal, že tu někdo je kdo dělá i na těch starších a ví přesně jak kde, co.
Co se týká retrofitu to je sice krásný ,ale servisák mi kdysi když jsem měl problém s proces. kartou
dal nabídku, tak to byla suma někde kolem půl mega :( ( CNCčko vyšlo na 150 ani s opravou )
Dát tam něco jiného si myslím že je nesmysl.
Šlo mi opravdu o ty proměnné, kdyby to fungovalo jak u Philipsu "E" parametry bylo by to super.
Tam je píši přímo do programu na začátku.
Sondu jsem doteď používal na ruční kolečko manuálně a vše musel dopisovat do nul.bodů ručně.
Koupil jsem digitální a funguje, nul. body se zapíší automaticky je to super.
Chtě jsem opravdu vyřešit ty proměnné, protože si asi stojím na vedení a nevím si s tím rady.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2022, 8:56

O retrofitech za hubicku je cele tohle forum. Kdyz si to nechas udelat na klic nedejboze z predrazenych komponent tak to samozrejme bude ve statisicich. S linuxcnc napriklad nebudes odkazany na nejaky support znacky. Vse volne ke stazeni na netu. Zadne tajnosti. Zadne predrazene komponenty. Vsechny funkce odemcene. Zadne limity zadna umela omezeni. Prakticky co si vymyslis to tam muzes delat. .
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní veci kolem programovani“