predelani Aku-naradi na kabel

Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

2. 11. 2016, 5:32

elbarto píše:Proboha ... co to je za nesmysl. Prijde mi to jako kdyz do hybridniho auta namontujes do kufru el. centralu, kdyby nahodou nebyl proud, tak dobijes aku z te centraly v kufru. Jde asi vsechno, jen logiku to uplne nema. Li-Ion baterky maji kouzlo rychleho nabiti. Pokud koupis jeste jednu baterku, chces li velkou radost tak treba dve :-) navic, bude to daleko vyssi pridana hodnota. Kabely se bastli na stare aku stroje kam uz se nevyplati kupovat nove NiCd baterky. a stejne se stim dela mizerne.
Vcera me tahle myslenka popadla, protoze nezvyknu jen nakoupit darky a je vystarano. Rad tomu pridavam neco svyho a jak jinak muzu vylepsit Aku-naradi? Mam k tomu kopec kravinek jako sklicidla, vrtaky, atd., ale porad jsou to jen polozky v kosiku. Nakoupene darky nesnasim a proto kdyz uz musim neco koupit tak to chci necim doplnim..
Chtel bych to dotahnout do profi podoby :) a jsem rad, ze tady zazniva tolik nazoru z ruzneho uhlu pohledu.
kutil_tim píše: .....
Baterie naštěstí jdou vyměnit tam kde nejsou napevno zataveny už hůř se v cz kupují
a já kupuji jen ty aku přístroje kde to není problém
1. šetřím
2. mám dostatek baterií a nemusím řešit věci jako koleda marekzcke
3. Značkoví nenažranci co likvidujou zdroje/planetu mě vytáčí
Mam na to stejny nazor. Vybiram baterie co maji sroubky a daji se repasovat.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2016, 5:48

tak k tomu vyrob nejaky regal kde to vse pujde prehledne umistit
to je mnohdy praktictejsi nez cokoli jineho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

2. 11. 2016, 5:54

To bych mohl, ale zatim to nevzdavam. Konzultuju to jeste s kamosem a mam zacit merenim odporu civky v motoru abychom se dopatrali jake ma utahovacka zatizeni v provozu. Od toho se pak odpichneme s vyberem zdroje.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 11. 2016, 6:36

No nemas vela moznosti. Pocitaj tak 7A. Do tej rucky to nevtrepes. Aby ti zdroj nezhorel a fungovalo to. Potrebujes napatovo prudovy zdroj. Tj naprazdno tam budes mat potrebne napatie napr 10V ale pri prekroceni prudu 7A sa napatie zacne znizovat. Ano vznikne gumovy efekt ale to az pri vecsej zatazi, ale obsluha pochopi ca sa deje a vie menej tlacit "napilu." Toto riesenie je lepsie ako vypnutie zdroja. Lebo obsluha potom musi "resetovat" zdroj
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2016, 7:04

atlan: Já bych tedy čekal podstatně větší proud. Na té mé akuvrtačce nestačí 280W zdroj a to je při 12V 23A!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2016, 7:07

taky bych to hadal na podstatne vetsi
teda pro klasickou akusku
takovou co vemu 16tku vrtak
baterku mezi kolena a loupu s tim sponu z traverzy jak na stojanovce
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2016, 7:18

Ta moje má sklíčidlo do 10mm a stejně jí 280W nestačí.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 11. 2016, 8:22

Na obrazku je nejaka mala utahovacka na skrutky, tj sprevodovane do pomala s malyn motorcekom tak som nahodil 7A treba omerat. A uvidi sa.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 11. 2016, 9:00

To Kutil: nejdriv si poradne precti text !! nez me zacnes citovat chytroline ...

S tim aku naradim je to tezke. Pro hobby vyuziti kolem baraku to myslim nema smysl. Znackova mala vrtacka s otravnym kabelem vydrzi do duchodu. Lacina zarizeni nemaji kapacitu ani zivotnost, draha kolem baraku nemaji smysl. S Boschem mam v ramci aku tu nejhorsi zkusenost. Bohuzel Bosch je neco jako VW v naradi, trh jim proste patri. Baterie nekvalitni, pri vymene aku 2/3 ceny celeho stroje. Mam v dilne nekolik sroubovaku s mrtvou baterkou vyhodit mi to je lito, system zahat za sebou autobaterii nemusim. Obcas koupena repas baterka, coz byla uplna katastrofa. Kdo kupuje v dnesni done NiCD nebo MiMh patri do blazince. Aku naradi opravdu hruza, ale s vyrobkama do site maximalni spokojenost. Ani ukrajici to nedokazou znicit. Vysavace uzasny, pasovka dokonala, sadros sroubovaky paradni, vrtaky neznicitelne, kanga paradni.

Jediny logicky system je jedna baterka pro vsechny stroje. Podivej se na Ryobi one+. Prezijou ukrajince na stavbe, makaji kazdy den. Jednou rocne koupim nove akusroubovaky za litr, baterky tocime uz 5 roku a stala jedou se slusnou kapacitou. Ryobi nema finance na masovou reklamu, proto se siri jen mezi lidma. Ja ho objevil u tesaru. Sroubovaky jsou tezsi, je to proste naradi pro chlapi, zadne slecny. Makita vazi 1/2, ale stoji 5x tolik, razovy utahovak Makita treba jeste vic. Muj stary na 260Nm ted je novy model s 400 Nm. V tomto vykonu stoji jinde 20 tis.

Jsem hrozne nevyspalej za pripadne preklepy se omluvam.
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

15. 11. 2016, 4:05

Jak jsem se dostaval postupne do problematiky ohledne dodelani funcke k Aku naradi pro pripojeni do el. site, tak jsem dospel k tomu, ze to fakt nema smysl. Nic elegantniho se neda vymyslet.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
balloun
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 7. 2018, 5:48

14. 7. 2018, 6:07

Dnes jsem pokusně předělal ainhella vrtačku 14.4V 1300mAh. Baterky jsem vyházel a připojil pokusně na spínaný zdroj 13.8 až 18V 10A, podporující krátkodobé špičky. Jako zátěž jsem použil brusný kotouč pevný a kusem dřeva jsem se ho pokoušel zastavit, což se mi nepodařilo jakou to mělo sílu, pouze zpomalit min o 3čtvrtiny, pak mi začal prokluzovat v hlavičce. Měřil jsem k tomu proudy a naprázdno si ta jebka vzala cca 2A, při tom zatížení se to ustálilo na nějakých 6A. špičky tam samozřejmě vznikají ale jsou tak krátké, takže zdroj je ani neregistroval.
Ještě to vyzkouším na obyč. nabíječku 14V 10A ale to tam musím docpat kondiky aby se nesekal regultor a vyzkoušet to na vrtání.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“