TB6600

iki
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 6. 2013, 8:42

7. 6. 2013, 8:46

Ma niekto skusenosti? http://www.goodluckbuy.com/single-axis- ... -4-5a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co na to poviete, oplati sa kupit alebo radsej nie?
pajda
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 3. 2010, 8:38
Bydliště: Hradec Králové

21. 6. 2013, 7:21

Koukám, že ten čip TB6600, ještě nemá na stránkách Toshiby ani datasheet. Našel jsem ho tady: http://www.kosmodrom.com.ua/pdf/TB6600HG.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; nestudoval jsem to pozorně, ale vypadá to jen na lehce vylepšenou TB6560 tím že špičkové napětí je teď 50V (doporučeno trvale max. 42V) a pak hlavně posílen proud na max.5A (doporučeno trvale max. 4,5A), funkcemi se to zdá jinak úplně totožné.

Co se týče té implementace na té čínské desce tak to bude už asi OK, tyhle desky se přeci jen už nějaký ten pátek vyrábí takže se to kluci z PRC snad už naučili. :)
iki
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 6. 2013, 8:42

23. 6. 2013, 6:56

Ďakujem za odpoveď. Zaujala ma hlavne cena a výkon. Mam však obavy, či nevyhodím eurce na hlúposť, ktorá sa nebude dat použiť.
Tomsej
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 11. 2008, 9:04
Bydliště: Český Brod

23. 6. 2013, 10:00

Vzpadá určitě lépe než TB6560. Krom většího výstupního proudu a vyšího napájecího napětí je podle mého názoru největší výhodou potřeba jen jedné napájecí hladiny. Odpadnutím pořeby samostatné 5 voltové větvě a tím i zapínací sekvence by ten obvod mohl být "stabilnější". Ale i tak to bude asi bída s nouzí. Ale abych Toshibu neproklínal, tak zvažuji že bych jeden driver z hecu koupil pro porovnání se staršíma TB-čkama.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 6. 2013, 10:32

+ 1/4 mikrokrok (a klasický "nesinusový" half-step)
+ možnost plynulé regulace proudu Vref napětím, to mi u TB6560 dost chybí
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
rcpilot
Příspěvky: 35
Registrován: 27. 4. 2011, 6:16

3. 12. 2013, 2:05

Zdravím, máte už niekto skúsenosť s TB6600 v prevádzke? Mám ich objednané pretože mi zhorela 3 osá čínska doska a teraz uvažujem či som spravil dobre :).
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 3. 2014, 11:21

Jaký jsou tvoje zkušenosti?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

26. 3. 2014, 8:49

Já jsem si pořídil na zkoušku driver s 6600. No při mých pokusech na stole a přepínaním svičů, se mně podařilo TB odpálit (tvrdý zkrat). No podařilo se mně ho vyreklamovat :oops: . Teď testuju nový a opatrněji. Ale stejně této problematice moc nerozumím. Motor mám Microcon SX23 1414 a ovládání SDG 4046. motor při trochu větších otáčkách vypadává ze synchronizace( píská-zastaví se). Nevím do jakých otáček reálně by takový motor mohl jet? Má na to veliký vliv nastaveni mikrokroku. Když se podívám třeba na Tomovo video, tak tam se motor vrtí docela rychle.
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 3. 2014, 10:33

expertdb píše:Já jsem si pořídil na zkoušku driver s 6600. No při mých pokusech na stole a přepínaním svičů, se mně podařilo TB odpálit (tvrdý zkrat). No podařilo se mně ho vyreklamovat :oops: . Teď testuju nový a opatrněji. Ale stejně této problematice moc nerozumím. Motor mám Microcon SX23 1414 a ovládání SDG 4046.
No neke, tak to jsi mě upřímně potěšil :)
expertdb píše:motor při trochu větších otáčkách vypadává ze synchronizace( píská-zastaví se). Nevím do jakých otáček reálně by takový motor mohl jet? Má na to veliký vliv nastaveni mikrokroku. Když se podívám třeba na Tomovo video, tak tam se motor vrtí docela rychle.
Vůbec se toho neboj a podívej se na momentovou charakteristiku svého motoru: http://www.microcon.cz/pdf2014/21-22.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak máš zapojený cívky (sériově/paralelně), jakým napětím napájíš driver, jaký máš nastavený proud? Jaký máš přesně driver?

Na mém videu je motor SX17-1005 (paralelní zapojení), můžeš to pěkně porovnat, máš to v tom PDF hned nad sebou (navíc na stejném driveru a stejném napětí). Zjednodušeně platí, že menší motory jsou mrštnější, jdou do vyšších otáček, ale je to ovlivněno kde čim, mě se povedlo roztočit docela rychle i podobný krokáč, jako je ta 1414.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
rcpilot
Příspěvky: 35
Registrován: 27. 4. 2011, 6:16

26. 3. 2014, 10:47

Thomeeque píše:Jaký jsou tvoje zkušenosti?
Moje skúsenosti ako amatéra sú pozitívne. Stroj funguje a robí to čo od neho očakávam. Motor Microcon SX 3341 točí maximálne 300ot/min. Možno by dokázal aj viac ale točí 2metre dlhým trapézom 16*4 a nad 300ot/min sa rozvibruje. Na osiach Y a Z používam 4 vývodové no name motory a tie točia max 380ot/min. Ale na Z osi mám nastavenú maximálnu rýchlosť posuvu 300mm/min pretože ide trochu tuhšie tak aby som nestrácal kroky.

Inak pri tom drivery Hy DIV 268 si treba dať pozor na mikrokrokovanie, tabulka ktorá je na drivery natlačená nie je v poriadku. Na nejakom zahraničnom fóre som našiel správne poohy switchov 4,5 a 6. Neviem to teraz v rýchlosti nájsť.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

26. 3. 2014, 11:41

Thomeeque píše:
expertdb píše:Já jsem si pořídil na zkoušku driver s 6600. No při mých pokusech na stole a přepínaním svičů, se mně podařilo TB odpálit (tvrdý zkrat). No podařilo se mně ho vyreklamovat :oops: . Teď testuju nový a opatrněji. Ale stejně této problematice moc nerozumím. Motor mám Microcon SX23 1414 a ovládání SDG 4046.
No neke, tak to jsi mě upřímně potěšil :)
mne potesil tim ze to jde odpalit uplne stejne snadno jako stary model. takze pro mne - tudy ne, pratele.....
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

27. 3. 2014, 8:46

Thomeeque píše:
Vůbec se toho neboj a podívej se na momentovou charakteristiku svého motoru: http://www.microcon.cz/pdf2014/21-22.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak máš zapojený cívky (sériově/paralelně), jakým napětím napájíš driver, jaký máš nastavený proud? Jaký máš přesně driver?

T.
Driver mám přesně ten z prvního příspěvku Hy DIV 268, krmil jsem to 30V, proud jsem zkoušel nastavovat různý. Samozřejmě při nižžším nastaveni a zatížení to omezovalo.Cívky jsem zapojil paralelně.
Dle té charakteristiky vidím, že ty otáčky asi sedí. Myslel jsem si, že při paralelním zapojení cívek dostanu vyšší krouták a ono ne. Tedy do určitých otáček.
Kolik pulsů leze z Tvého SDG na maximu? Vidím, že by to asi chtělo omezit na zhruba těch 1500Hz pro celou dráhu potenciometru.
Thomeeque píše: + 1/4 mikrokrok (a klasický "nesinusový" half-step)
Co z toho vyplývá "nesinusový" půl krok ?
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 3. 2014, 12:27

expertdb píše:Driver mám přesně ten z prvního příspěvku Hy DIV 268, krmil jsem to 30V, proud jsem zkoušel nastavovat různý. Samozřejmě při nižžším nastaveni a zatížení to omezovalo.Cívky jsem zapojil paralelně.
Dle té charakteristiky vidím, že ty otáčky asi sedí. Myslel jsem si, že při paralelním zapojení cívek dostanu vyšší krouták a ono ne. Tedy do určitých otáček.
Zaprvé u motoru alá 1414 už je dobré jít s napětím výš, pokud to driver umožňuje, což tady ano.

Zadruhé mě napadá, že tento driver má na vstupech optočleny, které možná výstup 4046 nedokáže dostatečně vybudit (nicméně pokud to jede při nízké steprate, tak to asi problém neni, teď si to nějak neumim úplně srovnat v hlavě). Jak přesně jsi to propojil? U té nízké bitrate to jede "pěkně", nezní to tak, že by třeba sem tam vypad krok?
expertdb píše:Myslel jsem si, že při paralelním zapojení cívek dostanu vyšší krouták a ono ne. Tedy do určitých otáček.
Ono při malých otáčkách je toho momentu hafo, většinou lidi trápí úbytek při vyšších otáčkách a tam je na tom paralelní zapojení výrazně líp, čili je většinou lepší volbou.
expertdb píše:Kolik pulsů leze z Tvého SDG na maximu?
To záleží zejména na hodnotě R3 a C1 (maximum prototypu s 2kΩ + 10nF je 20kHz, u v2 s 2kΩ + 1nF je maximum 130kHz).
expertdb píše:Vidím, že by to asi chtělo omezit na zhruba těch 1500Hz pro celou dráhu potenciometru.
To mi přijde strašně málo. Co to vlastně ve finále má dělat, budeš to normálně řídit počítačem..? Na tvym místě bych šel vejš s mikrostepem, než níž se steprate, ale možná jen nemám dost informací.
expertdb píše:
Thomeeque píše: + 1/4 mikrokrok (a klasický "nesinusový" half-step)
Co z toho vyplývá "nesinusový" půl krok ?
"nesinusový" half-step je takový ten původní primitivní half-step, kdy se do do cívky pouští stejný proud ať už se dělá krok, kdy je napájena jen jedna cívka nebo kdy jsou napájeny obě - díky tomu mají ty druhé kroky větší moment než ty první. Pro klidný provoz je naopak vhodné, aby byl moment konstantní, proto chytrý half-step proud pro druhé kroky snižuje na 0.707 (tj. sin 45° (135° , 225° ..)) násobek proudu nominálního, čimž je výkon pro všechny kroky konstantní. IMHO je tam tento mód celkem na nic, proto jsem ho uvedl do závorek (spíš jen pro pořádek).

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

4. 4. 2014, 9:08

Díky moc za objasnění a informace.
Thomeeque píše: Jak přesně jsi to propojil? U té nízké bitrate to jede "pěkně", nezní to tak, že by třeba sem tam vypad krok?
Propojil jsem Step-, Dir-, En- s GND na SDG, a +5V na SDG ze zdroje. Z druhé větve stab zdroje 30V na driver. Nezdá se mně, že by vypadávaly kroky v nízkých otáčkách.
Thomeeque píše: Co to vlastně ve finále má dělat, budeš to normálně řídit počítačem..? Na tvym místě bych šel vejš s mikrostepem, než níž se steprate, ale možná jen nemám dost informací.
Ne žádný počítač. Chci to jen na osu x k frézce ovládanou jen těmi tlačítky a přepínači na SDG (zatím mám posuv z akuvrtačky). Rychlejší posuv by byl vhodný jen pro přejezdy na prázdno. Pro frézování by ten krouťák v nižších otáčkách mohl stačit. Anebo taky ne :?: :( .
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

22. 5. 2014, 11:22

P1120276.JPG
Mám takový dotaz. Jak jsem psal výše, podařilo se mně odpálit tento driver. Koupil jsem nový TB6600,vymenil, motor funguje, ale bez zátěže. Driver nedodává potřebný proud. Nenapadá vás něco,čím byto mohlo být způsobeno? Těch pár součástek co tam je jsem se snažil přeměřit, vypadají ok. Žeby to TB?
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“