Kabel k PC

potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2017, 10:05

Fakt nevím, ale koupil jsem novej kabel a funguje to.
Dílnu mám v paneláku v Soukr.lastnictví, ele nejsem a tak jak je to napojeno jsem nikdy žádný problém neměl.
Napojenou dílnu mám takto:
Za komárů jsem měl dvoje hodiny a po odkoupení jsem to hodil na hodiny k bytu ve 2.patře.
Od hodin z bytu, kde je jistič 16A jsem jel k dílně babelem s dvěma žílama, to napojoval elektr.
V dílně má další krabici s jističi 3x /1x světlo, 2x zásuvky/ a nějakou tou svorkovnicí a z té lezou už tři kabely k zásuvkám.
V dílně mám ty jističe pro zásuvky 10A C, ale lítal ten hlavní jistič u bytu od hodin 16A.
Servo je 750W a zároveň se spíná trafo k driverům KM Nema 23.
Asi by to chtělo někoho kdo to omrkne, proudový chránič ale nenám.
Pro OompaLoompa
Na to servo mi ten borec z omronu poslal přesně hodnoty co mám nastavit po nastavení do tov.nastavení.
Samozřemě jsem mu dal požadavky co potřebuji aby to dělalo, a celé schéma zapojení jak to mám. V zapojení nikde problém nebyl.
Problém nastal když jsem to vše dal dohromady a pač jsem další přívodní kabel kde to bylo prohozeno L s N.
Z prvu jsem se asi trefil a vše fungovalo, pak jsem to dal vše na své místo a zřejmě prohodil ty přívodní kabely a ten špatnej jsem dal na napájení serval a už to lítalo.
Zapojení serva je v příloze.
Přílohy
piny pot2.jpg
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 10. 2017, 5:17

Jenom doufám, že zelená vlevo nahoře (N) není totéž, co zelená vpravo nahoře (PE), pokud se jedná o připojení pohyblivým přívodem.
Navíc nemáš namalované zapojené PE na přívodu.
Tys to dotáhl z bytu 2-žilovým kabelem, což je (podle mě) šetření na nesprávném místě. Ale je to Tvoje volba.

Asi by si to zasloužilo rozdělat krabici s jističema v dílně a taky ty zásuvky v dílně, a pořádně zkontrolovat zapojení.
Fotka (nejlépe s komentářem) nezaškodí.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2017, 6:04

Mex píše:Jenom doufám, že zelená vlevo nahoře (N) není totéž, co zelená vpravo nahoře (PE), pokud se jedná o připojení pohyblivým přívodem.
Navíc nemáš namalované zapojené PE na přívodu.
Tys to dotáhl z bytu 2-žilovým kabelem, což je (podle mě) šetření na nesprávném místě. Ale je to Tvoje volba.

Asi by si to zasloužilo rozdělat krabici s jističema v dílně a taky ty zásuvky v dílně, a pořádně zkontrolovat zapojení.
Fotka (nejlépe s komentářem) nezaškodí.
Ten zelenej je připojen pouze na tělo celého servodriveru na ten šroubek zelenej.
A ten kabel od hodin táhnul elektrikář někdy v r.92 a na tu ele v dílně zkusím někoho raději sehnat ať to omrkne.
Stejně moc nechápu rozdíl mezi N a tou zemí, stejně se to musí někde sejít. Pamatuji že zásuvky N se zapojovaly přes kolík a taky to makalo a to se v tý době vůbec nekoukalo na W kolik to žralo. :D
Přílohy
CN1.jpg
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2017, 7:42

tvuj posledni prispevek vse zcela vysvetluje
nastuduj si princip proudovych chranicu a proc (jaky je k tomu duvod) se to dnes dela trivodicove
a jaky je tudiz rozdil mezi N a PE
se spotrebou to nema lautr nic spolecnyho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 10. 2017, 7:55

Ono to mozna nebude tak tajemne. Mam pocit, ze otoceni faze na tom kabelu se "nekde" potkalo se "zanulovanou" casti, coz je cesta do pekel a zbytecnych starosti. Nastesti zatim vsichni zijou.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2017, 5:46

Pustil jsem se do předělky celé elektroinstalace, neboť jak všichni víte v přívodním kabelu nebyl PE a v rozvaděči byl N a PE spojen v jedno.
V některých zásuvkách byl sice 3x vodič ale slabej 3x 1,5mm. Koupil jsem tedy nové vodiče 3x 2,5mm a začínám s předělkou.
Jen mě zajímá, jak a čím se dá zjisti co je skutečně ve vodiči PE či N. Je tu i stávající rozvod, původně ty byl mandl, kabely zůstaly, sice bez fáze ale doufám že bych v některém našel PE.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 11. 2017, 5:52

pokud to je starý rozvod a jen někde rozdělené na 3 vodič tak je to stále vlastně PEN - pokud vezmeš žárovku a zapojiš ji na fázi a prubneš ji na N a na PE a na oboje pojede aníž by někde spadnul nějaký chránič tak neníco řešit .
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2017, 6:35

Prodový chránič v dílně nemám, pouze jističe.
Tak jsem to nemusel řešit pokud je to stále někde spojené. Já to měl spojené u jističů a byl tu názor že ryskuji se životem. :D
Naposledy upravil(a) potraviny dne 23. 11. 2017, 6:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 11. 2017, 6:36

atak co ti tedy není jasné ?
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2017, 6:39

Předpokládal jsem že N a PE nebude spojen.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 11. 2017, 6:44

ve výsledku je vždy spojen do domu ti jde vždy jen 4 žíla , přivedeš tam uzemění a v rozvaděči to spojíš , a pak to zas rozdělíš buď u chrániče nebo bez .

https://www.google.cz/search?q=PEN+PE+N ... MnZR3Gyy7M" onclick="window.open(this.href);return false;:
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2017, 6:58

Takže dřívější norma když se dávaly dvě žíly a v zásuvkách to šlo přes kolík na N je vy výsledku stejný.
Máli to být spojeno v zásuvce nebo u rozvaděče výsledek pořád stejnej. Nebo to má vliv? Těch pár metrů.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2017, 7:04

potraviny píše:Takže dřívější norma když se dávaly dvě žíly a v zásuvkách to šlo přes kolík na N je vy výsledku stejný.
Máli to být spojeno v zásuvce nebo u rozvaděče výsledek pořád stejnej. Nebo to má vliv? Těch pár metrů.
nebo par mrtvych... bud si nastuduj neco o sitich TN-C, TN-S a pro veselost TN-C-S, pak si pozvi elektrikare
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 11. 2017, 7:07

rozhodně to má vlyv , ten PE vodič nebude zatěžovaný odběrem spotřebiče , tys neuvažoval o chrániči ? pro cnc by stejně tedy nebyl vhodný , ale zbytek dílny bych přez něj natáhnul to už zas není takový výdaj.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2017, 5:58

Jak je to s těmito vypínači. https://www.gme.cz/p-sw201a-red" onclick="window.open(this.href);return false; z datasheet jsem to nevyčetl.
Je mi jasné, že je navedena fáze + N jako vstup a po sepnutí je výstup fáze i N. Jen mi není jasné s tou doutnavkou, svítí tedy po sepnutí i když ty dva vodiče přehodím, má to ale nějaký vliv? Myslím tím jestli do té doutnavky leze fáze z jedné stany nebo z druhé, u té doutnavky je nějaký odpor.Takže fáze přes odpor či ne a jak zjistím kde je odpor.
Přílohy
pctdetail.624-241.1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“