Emulátor CF karty

Odpovědět
dj_Paul
Příspěvky: 103
Registrován: 29. 6. 2011, 5:42

9. 1. 2018, 8:54

Zdravím

Řeším problém, jak ze starého stroje Mori Seiki SV403 a SL-253 dostat programy z dialogu MAPPS/CAPS na DNC server a zpět do stroje. MAPPS/CAPS nejsem schopen donutit poslat program na RS232 kde bych si s ním už poradil.

Jedna legální cesta existuje: Program nahrát ze stroje na CF kartu a z karty je následně uložit na DNC server. Jenže této manipulaci bych se chtěl vyhnout už důvodu možného poškození portu ve stroji nebo čtečky v PC. také z pohledu obsluh to není moc friendly. Ideální je, když se obsluha nedostane k fyzickému propojení stroj/server.

Dále je cesta využití LAN portu na PC ve stroji. O tomto portu nevím zhola nic. OS na stroji je OS2. Při dotazu na servis DMG Mori o možnost využití tohoto portu na připojení k síti a přenos programů po něm mi bylo důrazně nedoporučeno se tímto portem zabývat. Prý se na něj nemám ani dívat.......

Poslední cesta je možnost emulátoru CF karty, třeba i s nějakou malou interní pamětí, kdy emulátor by měl na straně stroje PCMCIA (CF) port a na straně serveru LAN rozhraní. Emulátor by se pro stroj tvářil jako karta a pro server jako síťový disk. Emulátor by mohl pracovat i se sdílenou složko na serveru. Šlo by ten emulátor prodrátovat na arduinu? LANku to má... Nevím, arduino znám jen z obrázků...

Pomohl by mi s tím někdo? Odměna samozřejmá. Pokud by bylo řešení ( ať už využití LAN portu nebo návrh a výroba emulátoru) funkční, tak by se jednalo o instalace na 7mi strojích.

Shrnutí:
Stroje mají RS232, přes ten je momentálně stroj připojen na DNC server, kam se ukládá G-kód. My ale chceme ukládat soubor z dialogové nadstavby MAPPS/CAPS
Stroje mají LAN - servisem mám zakázáno se na tento port i jen dívat
Stroje mají PCMCIA a přes redukci zastrčenou CF kartu.

Server může pracovat s RS232, sdílenou složkou nebo FTP


Děkuji za přečtení... a případnou pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“