Start/Stop Huanyang invertoru PWM signalem z Arduina

Odpovědět
harvie
Příspěvky: 13
Registrován: 7. 3. 2017, 1:43

22. 2. 2018, 10:12

Umite nekdo ovladat Huanyang invertor PWM signalem z Arduina (grbl)?
Nastavil jsem ovladani rychlosti (Frequency source) pres PD002,PD070,PD072,PD073 a otacky uz ovladam z pocitace a funguje to temer dokonale. Mam dva dratky z arduina PWM a GND pripojeny na ACM a VI na invertor.

Problem je, ze start a stop musim porad mackat rucne na invertoru. Kdyz zapnu PD001 (Run command source), tak se invertor nestartuje pomoci PWM, ale pomoci dalsich vstupu, ktery uz jsou 24V, takze je jednak nemuzu pripojit primo na arduino a druhak to grbl ani neumi (ma jen spindle PWM vystup). Potreboval bych to nastavit, aby se pri prekroceni urcityho PWM napeti vreteno rozbehlo a pri poklesu pod nej, aby se zas zastavilo. Mate s tim nekdo zkusenosti?

Mimochodem, kdyz je PWM vystup na 0 a zmacknu run, tak se motor nerozbehne dokud se na PWM neobjevi nejaky napeti (asi protoze mam na invertoru nastaveny minimalni otacky 7200 RPM kvuli chlazeni vetrakem na ose vretena). Ale kdyz se PWM vypne zpatky na 0, tak se uz motor nezastavi. Takze vlastne muzu motor rozbehnout pres PWM, nastavovat pres PWM otacky, ale uz ho nemuzu zastavit.

RS485 se mi nechce resit (a grbl to nepodporuje a podporovat nebude).
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

22. 2. 2018, 1:27

Neviem ako tu, ale bezne je ze zapnutie motora pripadne jeho smer sa riesi samostatne cez GPIO, otacky analogovo.
Ked nechces riesit v grbl modbus cez rs485 tak si tam dorob binarne vystupy a tie pripoj tiez na ten menic.
Ja som si ku "grbl" dorobil priamo podporu rs485, radsej to spravim raz a poriadne ako nieco dookola lepit.
Nevraviac o tom, ze ak len riadim menic a nic z neho netaham tak mi staci jeden pin procesora.
harvie
Příspěvky: 13
Registrován: 7. 3. 2017, 1:43

23. 2. 2018, 5:54

bronek999 píše:Ja som si ku "grbl" dorobil priamo podporu rs485
A nechces se o to reseni podelit pls? Kod, schema...
harvie
Příspěvky: 13
Registrován: 7. 3. 2017, 1:43

26. 11. 2020, 4:01

grblHAL toto nyní již podporuje v upstreamu:

https://github.com/terjeio/grblHAL/issues/68

Ale existují dvě řady s různým protokolem. Jednu jsem úspěšně otestoval, protože jí mám.
Pro druhou shnáním testera: viewtopic.php?t=38402
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2020, 5:48

Kdyz pominu to ze to neni uplne bezpecne tak muzes vyuzit signal na svorkovnici menice tak ze to proklemujes v ramci ni tak aby jsi mel trvale aktivni signal pro beh. Mozna budes muset nastavit parametr ktery ti povoli beh menice po zapnuti napajeni kdyz uz je predtim aktivni ten signal pro beh.

Pak uz ti to pwm pobezi.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“