ISDS205B osciloskop

Odpovědět
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

29. 6. 2018, 1:57

Ahoj, líbil by se mi nějakej dvoukanál pro takové to nenáročné měření v rámci pár set Khz ,spíš jen tvary signálů fázová posunutí atd... samozřejmě šetřím a tak se chci zeptat zkušenějších(Mexi :wink: )kteří se v těch parametrech vyznají jestli tam není nějakej fail nebo jestli ta hračka za 1500.- splní moje požadavky díík :wink:
ISDS205B 5 IN 1 Multifunctional PC Based USB Digital Oscilloscop/Spectrum Analyzer/ DDS/Sweep/Data Recorder 20M 48MS/s
http://s.aliexpress.com/VfU7Zz6B?fromSns=Copy" onclick="window.open(this.href);return false; to Clipboard
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 6. 2018, 2:14

Když jsem byl osloven, tak je slušné odpovědět. Ale musím napsat, že spíš asi nevím.
Já mám osciloskop výrazně lepší, takže nemám zkušenosti s nějakými podobnými výrobky. A taky netuším, co konkrétně děláš. Pokud je to rychlostně skutečně v řádů kHz, tak ti to zřejmě dobře vyhoví.

I když zrovna tento inzerát na mě nepůsobí úplně dobře. Ten osciloskop bude nějak použitelný pro signály tak do 5 až (s odřenýma ušima) 10 MHz, v popisu ale je "frekvence menší než 60 MHz". No - je pravda, že 5 MHz je míň než 60 MHz, že.

Navíc jsou tam pak ve stejném inzerátu obrázky a popis modelu 220, který má výrazně lepší parametry. Takže mi to přijde jako taková lehce klamavá reklama, když prodávají levný model 205, ale zobrazený a popsaný mají model 220.

Takže jsem ti určitě nijak nepomohl, proto jsem varoval předem.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

29. 6. 2018, 2:51

https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... 9Pv5166bxf" onclick="window.open(this.href);return false;

Dík moc i tak mi pomáháš máš trpělivost a jsi ochotný což tě šlechtí :wink: dovedu si představit jak tě musí ty banality drtit :roll: potřebuju to na frézku co stavím vymyslel jsem si na sebe spoustu všemožných obvodů a fíčur a jelikož jsem jantar a moje znalosti jsou spíš povrchní chci se podívat jestli to co z těch obvodů /optooddělení atd.leze opravdu to co si představuju než to někam strčím a budu grilovat křemík :lol: Předpokládám že nejrychlejší frekvence budou step/dir,výstupy z pravítek atd.. takže 1Mhz by stačil bohatě
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 6. 2018, 3:06

Namatkou jsem nasel treba tento, ktery ma papirove dvojnasobnou vzorkovaci frekvenci za stejne prachy. https://www.ebay.com/itm/VDS1022-USB-PC ... SwF7lbMKs5" onclick="window.open(this.href);return false;

Nakolik je to ale pouzitelne netusim, mrkni na recenze na youtube.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 6. 2018, 3:09

Tyhle usb jsou pro zlost
Kup neco s displejem
Normalni merak
To usb jsou fakt vyhozeny prachy
Mel jsem tu cest
Ted uz to vim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 6. 2018, 3:20

t256 píše:Namatkou jsem nasel treba tento, ktery ma papirove dvojnasobnou vzorkovaci frekvenci za stejne prachy. https://www.ebay.com/itm/VDS1022-USB-PC ... SwF7lbMKs5" onclick="window.open(this.href);return false;
Píšou, že to má záznam o délce 5 ksamples, což je proklatě málo.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 6. 2018, 3:30

Můj oblíbený nástroj je tohle:
https://www.aliexpress.com/item/1set-Ne ... 50318.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Není to osciloskop ale logický analyzátor, takže samozřejmě jen pro digitální signály. Ale s těmi v praxi dělám mnohem víc, takže osciloskop už vytahuju docela zřídka. Přece jen je dnes doba digitální, takže věcí ladím a sleduju hlavně na digitální straně. A na to, abych se pak podíval, jestli se ten digitální signál správně převedl z nebo na nějakých třeba 24V, tak na to už pak často stačí jenom multimetr, nebo třeba ten šupácký osciloskop.

To ale samozřejmě není odpověď na tvůj dotaz, jen taková obecná připomínka.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

29. 6. 2018, 3:50

Mex píše:
t256 píše:Namatkou jsem nasel treba tento, ktery ma papirove dvojnasobnou vzorkovaci frekvenci za stejne prachy. https://www.ebay.com/itm/VDS1022-USB-PC ... SwF7lbMKs5" onclick="window.open(this.href);return false;
Píšou, že to má záznam o délce 5 ksamples, což je proklatě málo.
No to je teda proklatě málo akorát nevím co to pro mě znamená a jestli bolí nebo nebolí :lol: :lol: :lol:
Ten analyzátor už je v košíku ještě nevím co s ním budu dělat ale za ty prachy jsem jim ho tam nemohl nechat :roll:
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 6. 2018, 4:04

grade065 píše:
Mex píše:Píšou, že to má záznam o délce 5 ksamples, což je proklatě málo.
No to je teda proklatě málo akorát nevím co to pro mě znamená a jestli bolí nebo nebolí :lol: :lol: :lol:
Ten analyzátor už je v košíku ještě nevím co s ním budu dělat ale za ty prachy jsem jim ho tam nemohl nechat :roll:
Abys na signálu něco viděl, chce to tak 10x vyšší samplovací frekvenci, než je frekvence měřeného signálu. Takže při sledování něčeho 1 MHz budeš samplovat třeba 10 Msamples/s. No a máš záznam o délce 5 ksamples, tedy záznam o délce 0.5ms.

Když si hraju s Mesou, tak používám zásadně tenhle levný logický analyzátor. Samplovací frekvence tam je 24 Msamples/s, délku záznamu většinou volím 20 nebo 50 Msamples. Takže pak už tam něco opravdu vidím.
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 6. 2018, 5:08

Jo, souhlas, 5k je opravdu nepouzitelne malo. Urcite nebrat, pokud to nechces pozivat jen ke sledovani opakovatelnych signalu. Ja to jen tak prolit ocima, ostatni parametry jsem moc nesledoval.

Jaky je k tomu LA za $5 software? Predpokldam ze zaznam uklada pres usb do pameti PC a tak je mozne volit prakticky libovolnou delku. Nekdy je vyhodnejsi poridit delsi zaznam, bez toho aniz bych potreboval funkce "dospeleho" LA, kde jsem omezen velikosti jeho vnitrni pameti.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 6. 2018, 5:26

Jojo, záznam má unlimited délku.
SW je k tomu skvělý free a open-source Sigrok.
Pak existují i různé více či méně pirátské SW, ale podle mě je to zbytečné, Sigrok je super.
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 6. 2018, 6:24

SW vypada pouzitelne, dokonce je tam i podpora LA ktery vlastnim. Bohuzel ho ale nedokaze najit :-(
Objednam ten z ebay a uvidime.

Edit:
Jeste k tomu Sigroku. Jak se tam vlastne nastavuje trigger? At uz na hranu/delku pulzu nebo na vyskyt nejakych konkretnich dat na sbernici?
Nikde jsem nic takoveho nenasel, ale mam zatim jen demo, tak je to mozna tim.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“