nastavení čítače CN6

Odpovědět
splávkař
Příspěvky: 12
Registrován: 6. 12. 2012, 11:02

24. 8. 2018, 10:20

Ahoj, dal jsem se do osazení spodní fr. snímáním otáček vřetene a její polohy a zasekl jsem se na nastavení těchto čítačů https://www.aliexpress.com/snapshot/0.h ... 2856918745
předpokládal jsem manuál v angl. ale toho jsem se ani přes opakované žádosti nedočkal. Je tu někdo, kdo má s nastavením podobného zkušenost popř. ví, kde najít manuál tak bych byl velmi vděčný :-)).
Bugina
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 10. 2018, 10:17

25. 10. 2018, 10:27

Zdar.
Také jsem zakoupil tento čítač na ebay a je to jako vše z Číny. Návod (tentokrát dokonce v čínšťině) vůbec neodpovídá výrobku. Metodou "pokus-omyl" jsem vše podstatné zjistil. Má velmi dobré funkce, které jsou dosti těžko popsatelné, ale nabízím spolupráci v případě zájmu. Možná, že to již máš také rozkódované a tak jen sděluji možnost spolupráce. Pozor, je to jen velmi chytrý čítač - tedy neumožňuje měření frekvence otáčení (otáčky - např. vřetene stroje).
Jinak na e-Bay jsem koupil ještě "chytřejší" čítač pod označením :
90-265V AC/DC 6 Preset Digital Batch counter 2 Relays Output FC8-6BRRB 48H X 96W
Je sice dražší, ale "umí" toho mnohem víc. Je to zase jen čítač - neumí měřit otáčky (počet pulzů za jednotku času).
K uvedeným čítačům se dá krásně připojit rotační enkodér (rovněž na ebay za 350,- Kč), což umožňuje např. realizovat odečítání polohy na obráběcích strojích s přesností tisícin.
V případě zájmu: daxs@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“