Kuličkový spínač

Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 11. 2018, 4:39

No - každý asi máme jiné zkušenosti.
Já jsem zatím dodával do 1 + 2x0.5 automotiv. Tedy do jedné firmy kompletně vlastní výrobek (návrh, programování, výroba, nasazení) a do dvou dalších jsem se podílel na dodávce standardních komponent a jejich jednoduchému programování na úrovni PLC (proto je uvádím jenom jako poloviční dodávku).
Ve všech třech případech byli odběratelé rozumní. Chtějí rozumně rychlou reakci na požadavek servisu a garanci, že zařízení bude servisovatelné nebo znovudodatelné po dalších 5 až 10 let. Ale nějaké likvidační podmínky, že za vadnou součástku budou účtovat drakonické pokuty za každou hodinu ne. To je jejich kafe, pokud jim na něčem stojí jejich byznys, tak si oni musí zajistit, že to nějak vyřeší.
Na čem ale vždy trvají jsou "držhubné" podmínky. S tím samozřejmě nemám problém.

Jsem ještě ze staré školy, kdy se věci opravovaly a přitom případně vylepšovaly, nikoli kdy se jenom mění celé velké bloky. Takže si myslím, že v případě problému dokážu dost často zákazníkovi vytrhnout trn z prdele.
Pokud by ale někdo na mě zkoušel nějakou likvidační smlouvu, tak mu zdvořile poděkuji za zájem a řeknu mu, aby se obrátil na někoho jiného. Já mám dost jiné práce za rozumných podmínek.

Nicméně k předmětu tohoto vlákna: je mi samozřejmě úplně jedno, jestli kolega potraviny sežene originál třeba z Japonska za 500 USD a nechá si ho doručit helikoptérou, nebo jestli to za půlhodinu vyrobí z hilzny. Je to jeho boj, já z toho nebudu mít nic ani v jednom případě, takže je mi to schumacher fuck. Jen jsem napsal, jak bych to řešil já, kdyby se na mě obrátil někdo v nouzi, že mu kvůli spínači stojí linka.

PS. Tenhle můj post je pod příspěvkem od kolegy chb, ale není reakce na něho (s jeho názorem naopak souhlasím), je to k těm předchozím postům.
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

19. 11. 2018, 7:06

Ešte drobnosť ku tým strojom, ktoré sú strategické.
Ja mám skúsenosť, že bežne je na stroj spravené analýza ešte pred objednaním (samozrejme nepresná)
Tam sa zvažuje čo ak sa stroj pokazí - treba zálohu. ak sa pokazí záloha - treba zálohu zálohy.
niektoré linky sú znásobené, pri poruche sa to presunie na vedľajšiu, prípadne tréningovú. strategické náhradné diely sú držané skladom vo fabrike, prípadne u zmluvných dodávateľov.

Ak nastala situácia, že nikto nič nechce riešiť v smere CH-DE-CZ, tak ten vyrobený spínač na sústruhu je normálne korektné riešenie problému.
Ale manager z DE môže mať iný názor.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

20. 11. 2018, 5:05

Mex píše: 19. 11. 2018, 4:39 Nicméně k předmětu tohoto vlákna: je mi samozřejmě úplně jedno, jestli kolega potraviny sežene originál třeba z Japonska za 500 USD a nechá si ho doručit helikoptérou,
Hm, asi máš nějakej rozbitej :mrgreen: ynternet - pokud se dobře dívám, tak cena za celkem "ultra" provedení (10 mikronů opakovatelnost, 3 mil sepnutí) je někde kolem cca 70 usd a doprava zdarma.
Když si to vybere od nějakého jiného výrobce (výrobců a typů mraky, dodavatelů to samé), tak nepředpokládám :mrgreen: že to bude diametrálně dražší.
A kdyby to objednal hned, tak to mohl už mít dávno doma (za cca polovinu času, co trvalo toto poměrně typické :shock: vlákno).
Navic mě tada dost překvapuje odvaha radit co se má na nějaké průmyslové automatizaci (navíc v automotive) použít za samobastl, když vůbec není jasné, CO ten snímač v rámci té automatizace detekuje (jestli to třeba má nějakou vazbu na bezpečnost obsluhy a nebo jestli to tam je pro změnu zcela k xxxxx).
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“