Digitální Odměřování adaptér k android tabletu

Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

12. 2. 2021, 8:15

noo právě chtěl bych do toho strčit baterii a nabíjecí obvod ale problém bude spotřeba to sklo žere jako blazen (relatívně) . Nedávno jsem to viděl na serverech na CNC a úplně jsem se do toho zamiloval. Ale to je sen do budoucna. Třeba to ani nepůjde, ale to tvrdili Elonu Muskovi taky ze to nepujde. :lol:
Josef píše: 12. 2. 2021, 8:04 Nějak mi nejde na mysl jak udělat i inkrementálního pravítka absolut bez toho aby to mělo napájení.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

12. 2. 2021, 8:54

Mě by se to líbilo.
Mám pravítka z Unimaxu, nevím proč jim říkají magnetická, mě připadají spíš jako kapacitní
Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

12. 2. 2021, 9:03

No já osobně nezkoumal jestli jsou magnetická nebo kapacitní. Z pohledu komunikace deska pravítko je to jedno pokud mi tam sedí komunikační protokol tak to pojede.

Ještě tedy musím varovat že nevím jak rychle budu stíhat aby nikdo nepočítal že mám sklad plný desek pripravených k expedici. :lol: Jako unimax a že to za deset minut donesu, Tak to né. :D
picom píše: 12. 2. 2021, 8:54 Mě by se to líbilo.
Mám pravítka z Unimaxu, nevím proč jim říkají magnetická, mě připadají spíš jako kapacitní
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6944
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 2. 2021, 9:48

pokud jsou ta pravítka principielně jako posuvky tak jsou na 100% kapacitní a to ty unamaxácký jsou .
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

13. 2. 2021, 7:21

predavas osadenu alebo holu dosku ?
Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

13. 2. 2021, 8:46

Jak si kdo bude přát. Když si někdo troufne na osazování tak klidně i jenom desku.
xener píše: 13. 2. 2021, 7:21 predavas osadenu alebo holu dosku ?
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

13. 2. 2021, 9:04

takze cena za desku je 1090..a krabicka gratis?..nebo spis jak je uvedeno zde??
https://aukro.cz/adapter-dalkoveho-mere ... 6982321469
Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

13. 2. 2021, 10:36

Jak je uvedeno v Aukru je to naprosto jak to ma byt.
1090 deska tak jak je na fotkách a krabicka je za 200 taky jak je ta lentilkově zelená na fotkách.
Klidně pošlu STL a každý si vytiskne vlastní to není problém v dnešní době rozmachu 3d tisku.

Na fotce jak už jsem zmiňoval je deska prototypová osazení vším co jde ale to není potřeba když někdo chce např. jenom 3 skleněná pravítka tak je kravina osazovat usb mini protoze ty jak už jsem vysvětloval někomu po roce v dílně když se nebudou používat stejne budou nepoužitelné (oxidace, špína...).
Lepší je to osadit jak člověk potřebuje a když zjistí časem že potřebuje něco jinak tak není problém to tam přidat, ale opět takhle to vidím já. U každého to bude jinak a stejně jak vím většina lidí si to bude muset zkusit sama jestli to tak je nebo ne.
ssmak3050 píše: 13. 2. 2021, 9:04 takze cena za desku je 1090..a krabicka gratis?..nebo spis jak je uvedeno zde??
https://aukro.cz/adapter-dalkoveho-mere ... 6982321469
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

14. 2. 2021, 10:04

Jenom pro ujasnění, takže deska bude osazena konektory jak si kdo řekne.
Nějak jsem ale znejistěl, zda na všechny konektory lze připojit libovolný druh pravítka, nebo při objednání je potřebne sdělit jaký druh pravítka na kterou pozici konektoru budu připojovat?
Jinak za tu cenu není co řešit. :wink:

Ještě momentální nápad, nešla by ta deska nějak použít jako zpětná vazba do LinuxCNC, tak aby se ušetřili vstupní piny na Mesa desce?
Ne napřímo jako je třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=_4Y_pJiaVsU ale pomocí této desky po jedné sériové lince...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22392
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2021, 10:29

vetsina tech mag. nebo ind. snimacu ma spozdeni informace takze to nelze pouzit na zpetnou vazbu, pouze na dig. odmerovani
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Trevor2
Příspěvky: 113
Registrován: 29. 9. 2019, 8:55

14. 2. 2021, 5:34

Nieco podobne sa chystam si spravit na sustruh, len cas ide proti mne :D

Co ti vlastne lezie z tej dosky von ? Cez bluetooth ide uz samotna pozicia, ci len preposielas impulzy dalej do "vzduchu".

Premyslal som, ze by som si z pravitka na priecnom suporte spravil zaroven senzor na konstatnu reznu rychlost, ale tam potrebujes absolutne pravitko, aby to malo zmysel. Cinsky Eason vyraba aj absolutne pravitka, len tu absolutnu masku vie citat iba ich dro, co je problem. Skusal si to riesit aj stou bateriou co si spominal ? Podla mna to je to nerealne, lebo co som videl, tak spotreba tej hlavy moze byt aj 50mA co je na napajanie z baterie cista tragedia, pokial ovsem nechces mat vedla masiny 90Ah akumulator z auta :D
Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

14. 2. 2021, 8:31

Jak si kdo řekne ale už je jenom jedna deska. Nejdříve jsem myslel ze mi tu zůstanou ležet a ted jich bude málo :lol:

Takže ted k odpovědi.
Konektory jak si kdo řekne.
Na ty stříbrné USB mini jdou jenom magnetická / kapacitní pravítka a na ty černé IDC jde připojit cokoliv. Primárně ty IDC jsou na optická 5v pravítka ale da se tam nastavit 3,3V a magnetaky.

Při objednání je potřeba sdělit co kam přijde ale kdykoliv se to dá změnit. Buď jenom přehráním konfigurace a/nebo jsou tam pajeci jumpery. ( k tomu momentálně připravuji dokument co který jumper dělá a jak tam nahrát novou konfiguraci, ale jsem technik a ne spisovatel tak mi to jde jako když.... Tedy já to dal přítelkyni ať mi pomůže pokud se u toho nepohádáme tak to i bude :lol: :D )

Teoreticky by se to dalo použít jako zpětná vazba, ale...
-magnetické či kapacitní ani náhodou, možná max rychlost posuvu 1mm/ min (jenom odhad :D )
- optické teoreticky ano ale komunikace po sériové lince nemyslím že by to byla nějaká hitparada. Asi by to nějak fungovalo ale asi hůř než bez zpětné vazby, v nejlepším případě stejně.
Samozřejmě kdyby byla jiná komunikace super rychlá tak by to v zásadě šlo, ale to je na uplně jiné bádání.

Grad píše: 14. 2. 2021, 10:04 Jenom pro ujasnění, takže deska bude osazena konektory jak si kdo řekne.
Nějak jsem ale znejistěl, zda na všechny konektory lze připojit libovolný druh pravítka, nebo při objednání je potřebne sdělit jaký druh pravítka na kterou pozici konektoru budu připojovat?
Jinak za tu cenu není co řešit. :wink:

Ještě momentální nápad, nešla by ta deska nějak použít jako zpětná vazba do LinuxCNC, tak aby se ušetřili vstupní piny na Mesa desce?
Ne napřímo jako je třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=_4Y_pJiaVsU ale pomocí této desky po jedné sériové lince...
Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

14. 2. 2021, 8:32

Tak přesně.
robokop píše: 14. 2. 2021, 10:29 vetsina tech mag. nebo ind. snimacu ma spozdeni informace takze to nelze pouzit na zpetnou vazbu, pouze na dig. odmerovani
Myval
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 2. 2021, 6:49

14. 2. 2021, 8:43

Zdesky leze bluetooth uz pozice v komunikačním protokolu který používá Yuriy v jeho TouchDRO. Impulsy nemůžeš přenášet přímo to by jsi se nezapočítal.
TouchDRO umí počítat řeznou rychlost na to není potřeba absolutní pravítko.
No ta pravítka co tu mám já si vezmou až 120mA ale nikdo neříká že když se na nějakou mikrosekundu uspí a ještě se jim omezí proud že to nebude stačit. :) :shock:
a hlavně neříkám že by to mělo vydržet měsíc to je jenom když člověk něco nestihne tak aby to udrželo do zítra. 5000 mAh li-io baterie není dneska nic klidně dvě tam dát to se mi pořád vejde do té stávající krabicky.
Zatim teorie ale nezjistíš dokud nezkusíš. tedy v tomhle případě nezměříš.
Trevor2 píše: 14. 2. 2021, 5:34 Nieco podobne sa chystam si spravit na sustruh, len cas ide proti mne :D

Co ti vlastne lezie z tej dosky von ? Cez bluetooth ide uz samotna pozicia, ci len preposielas impulzy dalej do "vzduchu".

Premyslal som, ze by som si z pravitka na priecnom suporte spravil zaroven senzor na konstatnu reznu rychlost, ale tam potrebujes absolutne pravitko, aby to malo zmysel. Cinsky Eason vyraba aj absolutne pravitka, len tu absolutnu masku vie citat iba ich dro, co je problem. Skusal si to riesit aj stou bateriou co si spominal ? Podla mna to je to nerealne, lebo co som videl, tak spotreba tej hlavy moze byt aj 50mA co je na napajanie z baterie cista tragedia, pokial ovsem nechces mat vedla masiny 90Ah akumulator z auta :D
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 2. 2021, 8:50

Mohlo by to jet i bez baterek.
Pokud bude mít odměřování své vlastní napájení, nezávislé na napájení mašiny, tak není problém nechat odměřování běžet pořád.
Pokud by náhodou došlo k výpadku elektriky (to se snad nestává tak často), tak by prostě odměřování oznámilo, že absolutní poloha neplatí a že je třeba udělat re-home.

120mA na 5V je sice na baterky celkem dost, ale při napájení ze sítě je těch 0.6W sranda (se započtením účinnosti zdroje třeba někde kolem 1W).
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“