HEIDENHAIN TNC 135

Odpovědět
Jav
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 12. 2019, 12:11

16. 5. 2021, 10:12

Zdravím všechny,
na mašině mi nyní pravděpodobně vydechnul systém HEIDENHAIN TNC 135, snad z roku 1988. Nefunguje odměřování (3 osy). Několik dní před tím mi začal špatně reagovat na mačkání tlačítka CE před volbou osy. V klávesách to ale není -prověřeno.
Zhruba před půl rokem mi přestal zobrazovat CRT monitor, takže nedokážeme identifikovat o co jde. Tenkrát mne to moc nerozhodilo, protože stroj používáme jen na ruční provoz a odměřování šlo.
Poradíte někdo zkušený jak rozhodnout?
- Nejlevnější varianta od HEIDNA je okolo 40000,-kč +DPH (snad o nějakou slevu méně) a to jen indikace.
Podotýkám že jsou použity pravítka LS 603 s výstupem 11uA, takže pro jiné dnešní indikace je nutný převodník, originál nazývaný "EXE" pro každou osu. Na můj vkus a možnosti docela darda...
- Další levnější varianty mi připadají být přeplněné spoustou tlačítek, funkcí a tudíž snížená přehlednost. Snad jen otázka zvyku. Nejsem si jist, jestli při použití jiných převodníků, než od HEIDNU, bude zachováno rozlišení na 0,005, popř přesněji.
- Nejraději bych však sehnal stejný, funkční systém, ale za rozumnou cenu. Nabídne někdo? Případně nějaký pan mistr hračička na diagnostiku a opravu mého původního?

Díky za každou zkušenost a věcnou radu....
Přílohy
DSC_2515.JPG
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“