hlídání uníku vody

Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2021, 3:55

jj skanzen EUropa ,teď někdo z EU politiků blábolil v televizi že na všechno zboží z ciziny mimo EU musí být uvaleno clo aby se nevyplatilo ho dovážet ale vyrábět u nás , nato po pár větách přišlo že na výrobu u nás musí být emisní povolenky a daně tak že se nevyplatí to u nás vyrábět :mrgreen: :mrgreen:

Nehledě na to že už toho moc vyrábět neumíme a genderové vyvažovače asi do fabrik nedostanem a těch pár UKček to nezachrání :lol: :lol:

Prostě musíš bezmezně nekriticky milovat abys neviděl chyby, nebo musíš bejt slepej .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

17. 7. 2021, 5:08

Ja. Len cakam aspon tyznou blackout v nemecku aby sa im rozsvietilo ze bez atmomky yo nepojde
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

17. 7. 2021, 5:52

elbarto píše: 16. 7. 2021, 9:37 To Páčka. velmi přínosné téma, máš nějaký plán jak informaci z vodoměru dostat do mobilu ?
To Mart: naprosto mimo mísu. Konopí je nenahraditelné, s teflonem je hrozné jebaní a neumůžeš zouvat zpět, protože se střihne. Problém není v konopí, jak si mylně myslíš, ale v jeho použití nasucho prasáky. Když dáš konopí s pastou k tomu určenou, tak po 10 letech povolíš naprosto bez problému. Teflon obecně na jemnější práci samozřejmě nezavrhuju.
Hlídání vodoměru mám postavené na modulu ESP takže je přez wifi připojen k mé wifi síti , když vyhodnotí poruchový stav tak posílá email a na svém emailu mám nastavené přeposílání na mobil - na emailu si nastavíš pravidlo jaké emaily se ti mají přeposlat i s jakou hláškou , takže mipříjde sms .je to zadarmo , žádná další simka , umí to seznam i gmail .
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

17. 7. 2021, 7:42

Proč ten Mex musí furt rejpat ... Můj názor není důležity, ale v konopí jedou borci co dělají instalace 30roků. Srandou je, že když srovnám konopí od komanče, tak jsou to skutečně jemné vlasy. Když koupím cop u ptáčka vypadá spíš jako zbytky po kytkách na hulení a dost to i smrdí. Fermež mi přijde zbytečná, když můžu používat spec. pasty přímo na konopí od renovaného výrobce, ale je to věcí každého soudruha.
To Pačka: máš nějaké nápady jak to dostat do starého (Oasis) Jablotronu ?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

17. 7. 2021, 9:55

elbarto píše: 17. 7. 2021, 7:42 Proč ten Mex musí furt rejpat ... Můj názor není důležity, ale v konopí jedou borci co dělají instalace 30roků. Srandou je, že když srovnám konopí od komanče, tak jsou to skutečně jemné vlasy. Když koupím cop u ptáčka vypadá spíš jako zbytky po kytkách na hulení a dost to i smrdí. Fermež mi přijde zbytečná, když můžu používat spec. pasty přímo na konopí od renovaného výrobce, ale je to věcí každého soudruha.
To Pačka: máš nějaké nápady jak to dostat do starého (Oasis) Jablotronu ?
a jde ti oto dostat tam ten vodoměr nebo to ten email sender ?
ten vodoměr přez obič arduino může aktivovat jaký koli vstup - tam se meze nekladou. ten sender mám napsaný na čtyři vstupy podle toho jaký kativuju tak odešle email s daným textem - takže záleží jaký má ten jablotron možnosti výstupu .
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5185
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

17. 7. 2021, 10:11

Oasis je dost naprd, moc vnutit tomu nejde a ma jen dva spinane vystupy. Ale asi by slo smycku prohlasit za 24 hodinovou, pojmenovat ji hladina a prinutit ezsku aby dala smsku. Ale je to trochu drbani se pres hlavu, je to vykopavka. Ono ne teda ze by stovka byl výkřik modernosti, jablohrůza teprve ted umi veci, co risco umelo v 98 roce.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 7. 2021, 10:31

elbarto píše: 17. 7. 2021, 7:42 Proč ten Mex musí furt rejpat ... Můj názor není důležity, ale v konopí jedou borci co dělají instalace 30roků.
Jo, to dává smysl. Když v tom jede 30 let, tak prostě zůstal u konopí.

Já jsem kdysi měl starou zubařku. Taky to už dělala nějakých 30 let nebo víc. Říkal jsem si, že za tu dobu už to fakt musí umět.
Naštěstí jsem ji pak vyměnil za mladého zubaře, který umí používat nové materiály a postupy. Ta výměna bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí.

Zpátky k trubkám. Za sebe: pro malé průměry 1/8" až do max. 3/8" teflonová páska. Takže díky malým průměrům většinou na pneumatiku.
Od 1/2" výš pak teflonovou nit. Na 1/2" jedna vrstva, na 3/4" dvě vrstvy a pro každý vyšší průměr víc vrstev.
Nikdy nic nekapalo. A když to chci po 10 letech povolit, tak přitom nic neutrhnu, jde to skoro stejně jako když to bylo nově nainstalované.
Je to instalace typu "nainstaluj a zapomeň".

A proč "rýpu", jak píšeš?
Napsal jsi autoritativní tvrzení: "Konopí je nenahraditelné, s teflonem je hrozné jebaní ...".
Tak jsem napsal, že nenahraditelné opravdu není. Nahradit se dá snadno a s lepšími výsledky.
Navíc práce s ním je příjemná a rychlá. Rozhodně žádné "hrozné jebání", spíš naopak.
Podle mě jediná nevýhoda je trochu vyšší cena. Ale to se při dnešní ceně práce ztratí.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 7. 2021, 8:43

To Charon, Pačka: nejraději bych výstup dostal na Xiaomi nebo Google home, ale když to řeknu nahlas, tak se budete válet smíchy :-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“