Austrálsky HW a SW Masso pro CNC stroje

Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

2. 11. 2021, 7:16

Díky všem za info z reálného užívání.

Ještě k tomu dílenskému programování, rozhodně má opodstatnění třeba v kusové výrobě jednoduchých dílů.
Uvedu příklad jak to může vypadat a vím že jde o profi systém. Jednoduché operace zarovnání, zuhlování, kapsování či vrtání se rozhodně hodí...

Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

2. 11. 2021, 7:22

budeš muset pořídit Símense :)
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2021, 7:31

z vetsi casti hotovy dil naklepany kolegou v dialogu z vykresu primo do masiny
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2021, 10:13

robokop: Je to pěkný, ale toho ručního překlapávání do mašiny bych se bál jako zdroje chyb. Stále mi lépe vychází načíst model do CAMu a v klidu si to udělat tam. Navíc často dělám takové patvary, že by se to ani ručně překreslit nedalo. Takže z mého pohledu tohle mínus pro Masso není, asi tomu dám šanci a koupím to na vyzkoušení.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2021, 5:03

No ono to ma vpodstate cam v sobe takze to je uplne stejne. Jen proste ten integrovany cam neumi vyklikavat z modelu ale musis dat alespon nejaka cisla z vykresu. Ten model stejne nekdo ze stareho vykresu treba taky modeluje. Tam je ten stejny zdroj chyb. Zazil jsem nejvetsi zdroj chyb v camu. Kde clovek obrobi model na ty plochy a z kontroly to vrati ze to neni v tol. Se zakrouzkovanou kotou v -0.1 az -0.2mm ovsem model je nominalni. 😁 Atd.. proste lidskej faktor je a bude. Problem je ze nez dojdes k pc nez vyklikas model nez ho vycamujes tak programator na masine u spousty beznych vyrobku uz zaklada xty kus. Videl jsem to mnohokrat takze vim o cem mluvim. Zasadni je treba i to ze ten cam je dal od masiny. A ty pak behas porad tam zpet aby jsi zjistil jaky mas volny kuzely klestiny jaky vercajky. Jaky sveraky upinky. Protoze to zrovna vsechno muze nejak kolidovat a ty potrebujes zohlednovat vylozeni nastroje velikost hlavice klestiny. Vysku se sverakem atd. Kdezto ten borec co to pise do stroje to ma hned vedle ve skrini. Samozrejme nemluvim o patvarech ktere do masiny naklepat nejdou.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 275
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2021, 7:16

Modros píše: 2. 11. 2021, 1:21 feed a spindel řeším F11 a F12 tlačítkem nad kolečkem díky implmentaci arduino klávesnice za pomoci uživatele Thomeeque ( díky tomu mám o mnoho vstupů více) a kolečkem které mám na panelu ubírám nebo přidávám. Při testech delám v camu feed o 100 procent vyšší a po nahrání uberu feed na 50 procent....taky mě to štve že nejde přidat. Mimo to se dá dobře ovládat na dotykové obrazovce...ale to už človek musí čumět na panel
tak toto nutne potrebujem, bombaaa :D 8) :D 8)
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 275
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2021, 7:16

Modros píše: 2. 11. 2021, 1:21 feed a spindel řeším F11 a F12 tlačítkem nad kolečkem díky implmentaci arduino klávesnice za pomoci uživatele Thomeeque ( díky tomu mám o mnoho vstupů více) a kolečkem které mám na panelu ubírám nebo přidávám. Při testech delám v camu feed o 100 procent vyšší a po nahrání uberu feed na 50 procent....taky mě to štve že nejde přidat. Mimo to se dá dobře ovládat na dotykové obrazovce...ale to už človek musí čumět na panel
tak toto nutne potrebujem, bombaaa :D 8) :D 8)
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2021, 8:02

robokop: Pokud ti zákazník dodá model a je v něm chyba, tak to není tvůj problém. Pokud ti dodá výkres a ty tam uděláš chybu při přepisování čísel do stroje, tak to už tvůj problém je. Pokud to překresluješ z výkresu do CAMu, tak máš dost velkou šanci, že tu chybu najdeš (třeba ti to nesedí v sestavě). Pokud to přepisuješ do stroje, tak tu chybu nijak nezkontroluješ, pokud bude taková, že ti to nevytvoří nějakou odlišnost patrnou na první pohled.
Je mi jasné, že někde to odpovídá tvému popisu a máš pravdu. V mém případě to programovaní na stroji moc velký užitek nepřinese, takže já se bez něj klidně obejdu a proto bych za tu možnost nebyl ochotný připlatit stovky tisíc a asi ani desítky tisíc. Pokud by byl rozdíl v tisících, tak bych to asi bral, ale jinak bez toho můžu fungovat (a také většinou funguju).
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 275
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2021, 8:32

myslim, ze sme odbocili od temy nespravnym smerom, nemozeme chciet od pocitaca za 500 EUR funkcie Heidenheinu 640 za 20 000 EUR

navrhujem tuto debatu ukoncit a venovat sa funkciam, ktore MASSO podporuje.
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“