Problém s alarmem

Odpovědět
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

5. 1. 2022, 2:07

Zdravím a prosím o radu případně nápad, nějaké nasměrování.
Zapojuji CNC frézku, díly mám krokové motory s uzavřenou smyčkou ty jsem připojil ke kontroléru a provizorně nastavil a fungují. Ale vyskytl se problém po zapojení alarmu od driveru do controleru kontroler alarmy detekuje, ale alarmy svítí i když na driverech alarm nesvítí. Je to u všech os
Myslím že bude asi chyba v nastavení v kontroleru. Zajímá mne co musím všechno nastavit po připojení alarmů.
Díky za jakejkoli podnět
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

5. 1. 2022, 2:20

axel666 píše: 5. 1. 2022, 2:07 Zdravím a prosím o radu případně nápad, nějaké nasměrování.
Zapojuji CNC frézku, díly mám krokové motory s uzavřenou smyčkou ty jsem připojil ke kontroléru a provizorně nastavil a fungují. Ale vyskytl se problém po zapojení alarmu od driveru do controleru kontroler alarmy detekuje, ale alarmy svítí i když na driverech alarm nesvítí. Je to u všech os
Myslím že bude asi chyba v nastavení v kontroleru. Zajímá mne co musím všechno nastavit po připojení alarmů.
Díky za jakejkoli podnět
málo informácí ale asi to chce změnu logiky, takže detekuju alarm když není a až nastane tak pro systém bude vše ok takže otočit v systému logiku spínání
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2022, 7:52

Nechci moc chytračit, protože já a elektronika... ale:)

EasyServo driver má výstup ALARM+ a ALARM-. Plus mám připojeno na +5V které slouží pro "home" a ALARM- mám do HomeX (pro motor X) a pod. Stejně to funguje i u serva ELP, jen tam mám místo +5V rovných +12V.

V Machu 4 mám v ESS namapované ty piny na portu 1 (piny 11, 12, 13). Na stejném portu jsou i motory (step*dir). Home a E-Stop mám připojené do druhé desky, tedy portu 2.
Mám nastaveny 3 motory. Aby fungovaly home snímače jako koncové, mám je nastaveno jak signály Motor0++, Motor0-- a pod. Home jsou na Motor0 home a pod.
Signál alarmu je na neexistujícím motoru tedy jako Motor3++ a Motor3-- a pod.
Vše funguje správně Při ztrátě kroku (překročení počtu chyb) se driver vypne a s ním i Mach. Po restartu driveru mohu pokračovat dál.

Pokud něco svítí v Machu a nemá, stačí přepnout "active low" u konkrétního pinu. Nebo to udělat na driveru, ale přijde mi, že je to w Machu jednodušší.
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

6. 1. 2022, 8:12

Modros píše: 5. 1. 2022, 2:20
axel666 píše: 5. 1. 2022, 2:07 Zdravím a prosím o radu případně nápad, nějaké nasměrování.
Zapojuji CNC frézku, díly mám krokové motory s uzavřenou smyčkou ty jsem připojil ke kontroléru a provizorně nastavil a fungují. Ale vyskytl se problém po zapojení alarmu od driveru do controleru kontroler alarmy detekuje, ale alarmy svítí i když na driverech alarm nesvítí. Je to u všech os
Myslím že bude asi chyba v nastavení v kontroleru. Zajímá mne co musím všechno nastavit po připojení alarmů.
Díky za jakejkoli podnět
málo informácí ale asi to chce změnu logiky, takže detekuju alarm když není a až nastane tak pro systém bude vše ok takže otočit v systému logiku spínání
Dík tak jsem to nějak myslel jen jsem nepřišel kde to přenastavit. Doleji dám fotky nastavení
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

6. 1. 2022, 8:32

Mrosconi píše: 6. 1. 2022, 7:52 Nechci moc chytračit, protože já a elektronika... ale:)

EasyServo driver má výstup ALARM+ a ALARM-. Plus mám připojeno na +5V které slouží pro "home" a ALARM- mám do HomeX (pro motor X) a pod. Stejně to funguje i u serva ELP, jen tam mám místo +5V rovných +12V.

V Machu 4 mám v ESS namapované ty piny na portu 1 (piny 11, 12, 13). Na stejném portu jsou i motory (step*dir). Home a E-Stop mám připojené do druhé desky, tedy portu 2.
Mám nastaveny 3 motory. Aby fungovaly home snímače jako koncové, mám je nastaveno jak signály Motor0++, Motor0-- a pod. Home jsou na Motor0 home a pod.
Signál alarmu je na neexistujícím motoru tedy jako Motor3++ a Motor3-- a pod.
Vše funguje správně Při ztrátě kroku (překročení počtu chyb) se driver vypne a s ním i Mach. Po restartu driveru mohu pokračovat dál.

Pokud něco svítí v Machu a nemá, stačí přepnout "active low" u konkrétního pinu. Nebo to udělat na driveru, ale přijde mi, že je to w Machu jednodušší.
Alarm+ a - souhlasí, ale zapojoval jsem to do pomocné desky (konktor X1-X24 Alarm+ a Alarm- na gnd země) čínskýho kontroleru xc609d menu je i anglický, ale manuál bohužel čínský nebo ruský. a na řešení tohle jsem tam nenarazil.
Ale možná by to mohlo být ono. Ještě hodím fotky nastavení osy.
Na driveru mám jen 6 přepínačů sw1-sw6
sw3-sw6 slouží k nastavení pulzů pulze/rev
a sw1 a sw2 by možná nevím mohly být oni.
Napsáno na driveru sw1 off=up edge, on=down edge
sw2 Motor DIR , off=CCW, on=CW
Pak je tam jen linkovej výstup
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

6. 1. 2022, 8:54

Všem díky za podněty.
Tady dávám fotky nastavení jedné z os.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

6. 1. 2022, 9:13

A další fotky z menu a zapojení usw.
Controller.jpg
Fotka kontroleru
deska fotka.jpg
Přípojná deska
Edit1.jpg
Edit2.jpg
Edit3.jpg
Nastavení parametry
Edit4.jpg
Edit4b.jpg
Edit5.jpg
Edit6.jpg
Edit7.jpg
Edit8.jpg
Edit8a.jpg
P2P Ctrl
Edit8b.jpg
Pin in vstupy
Edit9.jpg
Edit10.jpg
schema driver.jpg
Výstřižek.JPG
Zapojení Driver-Controller
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

6. 1. 2022, 9:55

p2p ctrl nedá se na té obrazovce zmenit v řádku to Nopen(normaly open) na Nclosed ?
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

6. 1. 2022, 10:17

Modros píše: 6. 1. 2022, 9:55 p2p ctrl nedá se na té obrazovce zmenit v řádku to Nopen(normaly open) na Nclosed ?
To je pin in vstupy já to psal pod obrázek. Ano dá Alarm zmizí, ale motory se ani nehnou stroj je zablokovanej. Teprve když odpojím alarmy fyzicky motory zase fungujou.
axel666
Příspěvky: 20
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

1. 4. 2022, 8:11

Tak vyřešeno. Čínani to mají nějak divně potištěný. Na mém driveru Jak je svorkovnice na obrázku výše jak je Pend+- pak Alarm+- a Z+-. Tak já tam mám jenom čtyři svorkovnice ne šest jako na obrázku. Takže jsem to přepojil ze svorek Alarm+- na Z+- a Alarm už funguje jak má. Teď budu řešit ten bazmek na najíždění nástroje. A pak ruční ovladač. A pak jen vše doladit.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“