Mikronel 320

Odpovědět
Cirko258
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 1. 2022, 1:40

7. 2. 2022, 5:14

Ahojte ľudkovia.
Kúpil som nastrojarsku frézku FN 40 s odmeriavanim Mikronel 320. Musel som demontovať lišty odmeriavania aj s odmeriavanim a po opätovnom namontovani na stroj, mi nefunguje X-ova os odmeriavania.
Takže sa chcem obrátiť na vás, či nemáte s niečím takým skúsenosť. Lišta je zvnútra čistá, aj snímač vyzerá byť nepoškodený a čistý. Všetko som dal na pôvodné miesto tak ako bolo.
Poprípade, neváľa sa niekomu doma celý snímač s káblom, kludne aj s lištou?
Za rozumnú cenu by som od niekoho kúpil, ak by to bolo funkčné. Musí mať guľatu koncovku.

Ďakujem za prípadné rady.
Želám vám pekný deň.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5186
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 2. 2022, 5:46

Cirko258 píše: 7. 2. 2022, 5:14 Ahojte ľudkovia.
Kúpil som nastrojarsku frézku FN 40 s odmeriavanim Mikronel 320. Musel som demontovať lišty odmeriavania aj s odmeriavanim a po opätovnom namontovani na stroj, mi nefunguje X-ova os odmeriavania.
Takže sa chcem obrátiť na vás, či nemáte s niečím takým skúsenosť. Lišta je zvnútra čistá, aj snímač vyzerá byť nepoškodený a čistý. Všetko som dal na pôvodné miesto tak ako bolo.
Poprípade, neváľa sa niekomu doma celý snímač s káblom, kludne aj s lištou?
Za rozumnú cenu by som od niekoho kúpil, ak by to bolo funkčné. Musí mať guľatu koncovku.

Ďakujem za prípadné rady.
Želám vám pekný deň.
A seřídil jsi rovnoběžnost a mezeru pravítka a snímače po celé délce? Přesně jak to bylo?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Cirko258
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 1. 2022, 1:40

7. 2. 2022, 6:29

Dal som to presne na tie isté diery ako to bolo predtým, takže tam by problém nemal byť, ako inak sa to tam nedá dať, ani sa to inak nedá dostelovat. Všetky osi mi ukazuje dobré, aj keď boli demontovane. Len táto jedna, keď tocim s koleckom, tak nič neukazuje. Maximálne tam občas skočí miera na +-0.005mm, ale viac sa to nehne.
Skúšal som aj "studený štart" a ukazuje mi chybu tretej osi (X-ovej)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“