Externy USB displej

Odpovědět
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

16. 1. 2023, 5:46

Zakaznik odo mna chcel malu seriu externych displejov pripojitelnych k USB, velkost tak 7-10 palcov. Zobrazovanie textu a jednoduchej grafiky.
Napadlo ma pouzit nejaky fotoramik. Kedysi som jeden 7" dostal, tak padol za obet.
Po rozobrati som tam nasiel cinsky MCU F1C100S. Dokumentacia HW spociatku vyzerala biedne. Teda ak by som tam nechal bezat linux tak by to bolo v pohode. Zakaznik ale nechce cakat 20 sekund po zapnuti na rozbeh displeja, takze cista C aplikacia.
Rozbehal som to v eclipse cez JTAG, s podporou CDC USB rozhrania, displej 800x480 s LVGL grafickou kniznicou (HW podpora do 1280x800), suborovy system FatFS, hardverova podpora MPEG na dekodovanie JPEG obrazkov, I2C pre RTC obvod a dotykovy panel a SPI pre externu pamat.


Vcelku sa mi tento obvod za 2€ zapacil, novsia verzia ma 64MB DDRAM. Okrem cinskej dokumentacie je zatial jedina chyba absencia ethernetu.

PS : Ak by niekto vedel ako rychlo dekodovat YUV420 do ARGB8888 tak mi moze dat tip...
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 7:37

Pěknej procesor a pěkná práce (snad bude dobře oceněna:-).
Kdyby po mě někdo chtěl podobnou věc, tak bych asi volil něco hotovýho, například od NEXTION. Samozřejmě velká série by se vyplatila asi udělat vlastní řešení.
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

16. 1. 2023, 7:48

Tak tiez som zvazoval nejaky inteligentny univerzalny displej. Ale dlho som hladal nejaku peknu krabicku do ktorej by som to vlozil. Nic normalne sa neda kupit. Preto som rozobral ten fotoramik, povodne som chcel z neho pouzit iba krabicku...
Foto ramiky z ciny su na ceste, staci im cez SDIO prepisat firmware.
A dat nalepku made in EU :D
Jeden kus vyjde na 19$, za to nekupim ani krabicku na displej k raspbery....

Co sa tyka vykonu tak ten cinsky fotoramikovy procesor zvlada video 60FPS
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2023, 10:44

Souhlasím s tím, že ta cena je bezkonkurenční.
Ale stejně nevím jestli bych se s tím chtěl drbat ;-)
Tenhle je moc pěknej:
https://www.laskakit.cz/nextion-orig--e ... ezistivni/
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“