Materiály z ČÍNY

Odpovědět
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

4. 6. 2019, 1:14

Hlavně jsou ty náboje s kterýma hoch střílí silně podlaborovaný....a patrně i s neutaženým projektilem..Na tom videu je vidět že jeho plastová zbraň nemá žádný zpětný ráz. Při použití továrního střeliva s normální navážkou by se mu to rozprsklo jak nic...
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

4. 6. 2019, 3:19

Glock má plastový jen tělo. Jinak nic.
bn
Příspěvky: 92
Registrován: 12. 12. 2009, 6:32
Bydliště: Jičínsko

7. 1. 2020, 1:35

pokud vím, tak na venkovní použití byl doporučovaný portlandský cement (je také používán v betonárkách), struskoportlandský nevyhovoval snad z důvodu nízké odolnosti při mrazech.
Jinak co to je za flintu?
bn
Příspěvky: 92
Registrován: 12. 12. 2009, 6:32
Bydliště: Jičínsko

7. 1. 2020, 1:53

ještě ráže té flinty? Jinak nebyly na vině přesahy v závitu? Mohlo to mít za následek napětí na pouzdru závěru na mezi kluzu a pak by cyklická únava měla snadnou práci.
bn
Příspěvky: 92
Registrován: 12. 12. 2009, 6:32
Bydliště: Jičínsko

7. 1. 2020, 2:23

z něčeho si pamatuji (možná špatně), že na podvozkové nohy se používala 16 720, tedy ocel pro nejvyšší namáhání např pro klikovky naftových motorů a např podle jedné diplomky na závorníky 58, kvalita pro leteckou výrobu by měla být ekvivalentní zbraňařské, ale ta ocel se už snad nevyrábí (Poldi)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2020, 10:28

bn píše: 7. 1. 2020, 2:23 z něčeho si pamatuji (možná špatně), že na podvozkové nohy se používala 16 720,
Ano některé části některých letadel,v současné době není ekvivalent ,našel jsem jen jednoho francouzského výrobce s podobnými vlastnostmi.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

22. 1. 2020, 10:58

S tím cementem to byl nějaký výpadek, loni na podzim jsem kupoval pytel Prachovického cementu 32.5 a už je to zase do zelena a je to dobré.
Ty materiály jsou opravdu tragické, už při soustružení tam je vidět struktura vrstev , měkké tvrdé atd.. tak to po těch vrstvách praská.
Teď jsem byl kupovat nerez na jednu hlaveň 17021. Podle atestu to mělo být zušlechtěné +QT. Když jsme přišli k regálu, kak na materiálu byli rezaté fleky. Tak jsem si nechal uříznout 50mm vzorek, když už jsem tam byl a cena asi 100.-Kč. Po měření tvrdosti jsem zjisttil , žo to je žíhané na měkko, pod mikroskop jsem to ani nedával, protože by to byla ztáta času. Kdybych z toho vrtal hlaveň, tak by škoda mohla být hodně vysoká.
Pak mi přivezli jednu nerezovou hřídel 1500mm na vyvrtání jen otvoru. Pěkně mi to vyštípalo vrták, jak to bylo plné vměstků.

Loni jseme si s kolegou nechali vyrobit materiál přímo v ocelárně, bylo toho asi 12 tun, 15 142+QT , vysoká mikročisota, velikost vměsků 0.5-1 . V regále toho mám asi 8 tun a zbytek vzal kolega. Tak teď je pokoj od těch překupníků s číňanským materiálem.
203.jpg
Takhle to moc nevypadá v tom regále, ale v autě to bylo přes celou podlahu.
Jak píšete o tom materiálu , tak nejde dělat hlavně ze všeho. Ty vysoce logované materiály nejdou vrtat a drážkovat, tak se musí zvolit nějaký kompromis mezi dobrou obrobitelností a houževnatostí, otěruvzornosti.....

Tak máme první stání u soudu na reklamaci toho švédského materiálu IMPAX, je to 18.2.2020 v 10.00hod, je to obvodní soud Praha 10 , 28. pluku 1533/29b, místnost č.1.308 1patro, tak se můžete přijít podívat. Mám dvoje zkoušky z laboratoře, které prokazují velké vměstky v materiálu, tak uvidíme jak to dopadne.
To bylo toto
IMG_0559.JPG
Tak Vám pak napíšu jak to dopadlo
Good luck
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

22. 1. 2020, 11:43

Držím palce, ať to dobře dopadne.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

18. 2. 2020, 6:45

Ako to dopadlo ?
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 3. 2020, 1:46

Jak to dopadlo?
díky
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

29. 3. 2020, 12:05

Tak jsme si ujasnili některé věci. Paní soudkyně byla velice příjemná a snažila se celé věci porozumět. Pro někoho, kdo nedělá ve strojírenství, tak je tato problematika trochu obtížná. Protistrana stále tvrdila, že jsem měl uvést v objednávce materiálu IMPAX číslo normy ČSN EN 10204 odstavec 3.1. - prohlášení o shodě s objednávkou 2.1. Já jsem v objednávce měl jenom napsáno, že objednávám materiál IMPAX průměry a délky. Jeden strejda z protistrany tam stále mával normou ČSN EN 10204, že to musí být uvedené v objednávce atd. Paní soudkyně ho přesvědčila, že to není pravda, že jsem měl před nákupem materiálu IMPAX k dispozici materiálový list, ve kterém je posaná jakost a vlastnosti materiálu IMPAX. Prodejce musí podle občanského zákoníku dodržet vlastnosti a jakost výrobku podle materiálového listu, jinak porušuje zákon. Nejdřív je zákon a pak nějaká norma. Ust. § 2161: „Jakost při převzetí - atd.

V materiálovém listu pro materiál IMAPAX je napsáno:

IMPAX Supreme odpovídá vysokým požadavkům
na kvalitu. Vyznačuje se nízkým obsahem síry.
Dále se IMPAX Supreme vyznačuje následujícími vlastnostmi:
• dobrá leštitelnost a leptatelnost fotocitlivým materiálem
• vysoká houževnatost
• vysoká mikročistota a homogenita
• rovnoměrná tvrdost
• možnost povrchového kalení.

S paní soudkyní jsme se doluvili, že musíme zjistit co znamená vysoká mikročistota a homogenita v materiálu IMPAX. Paní soudkyně zadala vypracování znaleckého posudku : Soud ustanovuje Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta
materiálově – technologická, IČO: 61989100,

Ještě jsem našel v normě ČSN EN 10083-2 odst. 7.4.2 , že legované oceli musí mít stupeň čistoty odpovídající jakostním legovaným ocelím (viz A.4 a EN 10083-1:2006, příloha E). Jsou tam tabulky s předepsanými hodnotami velikosti vměstků. Vlaboratorních zkouškách co jsem dělal na materiál IMPAX některé hodnoty přesahují a některé jsou v normě, ale záleží v jakém místě materiálu se udělá odběr vzorků. Někde jich je více a někde jich je méně.
Proto bych Vás chtěk poprosit, jestli mi někdo poradí jak si vysvětlit a určit výraz - vysoká mikročistota a homogenita materiálu IMPAX. Vysoká mikročistota by měla mít ty počáteční - menší hodnoty v tabulkách.
skenování0051.pdf
(670.93 KiB) Staženo 284 x
Good luck Petr.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

29. 3. 2020, 1:24

hledal bych degree of purity - viz třeba jak to je u VA
http://www.voestalpine.com/division_sta ... taehle_Dat
strana 4, dole, hvězdička.
atlan
Příspěvky: 3342
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

8. 12. 2020, 4:27

Ako to pokrocilo?
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

4. 3. 2021, 7:46

Tak máme hotový znelecký posudek z VŠ Báňská Ostrava. Můžete se na něj podívat a udělat si svůj názor na soudní znalce. Hlavní otázkou bylo: Má materiál IMPAX vysokou mikročistotu a homogenitu podle materiálového listu?
Znalecký posudek VŠB-Ostrava.pdf
(3.9 MiB) Staženo 313 x
Já jsem naštěstí materiál IMPAX podle žádné normy neobjednával, ale objednával jsem materiál IMPAX po předchozí pečlivé komunikaci jak písemné, tak po telefonu se zástupcem firmy - pro výrobu zbraní. Předchozí domluva je podle občanského zákoníku také součástí objednávky. Teď jsem ještě materiál IMAPX mořil v kiselině sírové 1%
Tady jsou fota jak to dopadlo, úplně stejně jako při černění.

IMG_0903.JPG
IMG_0952.JPG
IMG_0964.JPG
Tady je ještě prováděcí vyhláška ke zkoušení zbraní.
Vyhláška335.JPG
8.4.2021 máme další stání u soudu v Praze.

Teď jsem objednával dalších 6 tun materiálu přímo v Třineckých železárnách. To je jediná jistota o původu materiálu. Mají ingoty po 2 tunách a cena za tunu je 22.500.-Kč + DPH.
Tak si z toho můžete nechat vyválcovat co potřebujete.
Teď si jít koupit materiál k překupníkům je sebevražda.

Zase jsem řešil oleje do strojů, hydrauliku a na kluzná vedení. Zavolal jsem do firmy, kde jsem kdysi kupoval oleje. Pán přijel a nabízel mi značkové oleje asi za 30.-Kč za litr. Ani na potřetí mi pán nedokázal říct odkud oleje budou, tak jsem zrušil objednávku. Začal jsem poptávat oleje jinde, všude mi nabízeli značkové oleje stáčené do vlastních sudů za podobnou cenu. Už jednou jsem si to vyzkoušel s řezným olejem. Všichni jezdí do Pardubic pro olej a pak si to lejou do svých sudů. V Pardubicích to patří už polákům a vyrábí (stáčí) tam oleje všech světových značek na které si jen vzpomenete. Tak jsem koupil hydrauliku z belgie v originál zapečetěných sudech a zbytek jsem objednal od Švýcarů co beru řezné oleje. Tam je jistota o kvalitě. Hlavně jde o kvalitu a ne o cenu. Pak se zase nebudu tahat po soudech s nějakým starým komoušem :-)
Good luck.
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2021, 8:43

petrkuna píše: 4. 3. 2021, 7:46 Tak máme hotový znelecký posudek z VŠ Báňská Ostrava.
Právne sa z toho vyvliekli ako hady, myslím si, že môžete oponovať jedine mailovou komunikáciou, kde Vám bol daný materiál odporučený výrobcom na výrobu hlavní.
BalazKovo.sk
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“