Materiály z ČÍNY

Odpovědět
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

5. 4. 2022, 7:21

Tak ešte jeden OT: Fmodel, jedna vec, čo ponúkajú, druhá vec, čo naprasia do plc. Rovnaký hnoj, ako programátori z Indie. Našťastie.
Lakde13
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 11. 2012, 8:35

3. 11. 2022, 6:18

petrkuna píše: 5. 4. 2022, 9:58 Musím se omluvit číňanů, veškeré zlo a podvody s kvalitou výrobků dělají špinaví překupníci, kteří se drží hesla: levně nakoupit, draze prodat a pozdržet platby. Kupují šmejdy kdoví od kud a vydávají to třeba za super švédskou ocel. Teď jsem nakoupil nějaké nástroje přímo od číňana a fungují a vypadají suprově. Teď mi přišla optika na kulovnici přímo z číny a vypadá suprově a kouká ještě líp, ostrý obraz, ostý záměrný kříž, není co tomu vytknout.
Ještě jsem potřeboval dělový vrták průměr 36mm dlouhý 1400mm. Před 12 lety jsem kupoval u nás dělový vrták průměr 41mm dlouhý 1400mm asi za 15.000.-Kč. Teď by takový vrták stál ještě víc. Hledal jsem nějaké vrtáky na webu a vyskočily mi dělové vrtáky v číně. Dlouho jsem váhal a pak jsem ho zkusil objednat. Asi za 4 minuty mi přišla odpověď, abych doplnil nějaké informace, pak mi přišla cena cca za 200 dolarů + poštovné. Tak jsem rovnou objednal ještě vrták průměr 23 a 25mm dlouhý 1400mm. Celkem je cena asi 550 dolarů i s poštovným. Teď mi po měsíci z číny napsali, že jsou vrtáky hotové a moc se omlouvali za zdržení. Koukám na to jako blázen. Zatím mám jen dobré zkušenosti při nakupování přímo v číně. I při placení dopředu kartou není žádný problém. Ještě jsme koupili odměřování přímo v číněně, jedno je 4-osé, dali jsme ho na starou frézku a 4 osu na děličku, to je paráda. Je tam velký LCD diplay a je tam i snímač a měření otáček. Je tam hromada funkcí, a halvně je to jednoduché a přehledné na ovládání, ani nemusíte číst složitý návod k obsluze. Jenom se to musí nastavit podle návodu a cena suprová
Good luck :P
mám dotaz ,
můžete nám prozradit na jaké číské weby chodíte s poptávků na nástroje na obrábění,
svého času jsem zkoušel nástroje co tu v čr, prodával to i můj spolužák (a to asi víc lidí) značka ZCC-CT , a po nějaké době jsem už na ty problémy neměl nervy a vše vyházel do prdele, jak držáky, tak tk vrtáky a problémy mi zkoncily a bral nástroje po baz..i a na a..ru (píšu tady zkráceně, neví zda tu může psát celé názvy, reklama a pod.) známích značek , jen nevždy se dá koupit včechno, ten správný rozměr a délka.
Můžete prozradit i odměřování a který typ snímačových lišt máte + cenu.
a poslední dotaz mám na optiku, můžete prozradit zdroj od kterých čínanů jste to kupoval, protože je děsné něco kupovat v čechách , i ta Meopta co se chvástá, jak všechno vyrábí kvalitně tady u nás doma tak hromadu věcí vyrábí v číně, kvalitu raději pomiňme ale cena je americká , starej pán Rausnitz se musí obracet v hrobě co mladej nástupce dělá , ale hlavně ta honba za dolarem
a držeti se hesla: levně nakoupit, draze prodat a pozdržet platby.
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

10. 2. 2024, 10:13

Tady máme zase další pozdrav super švédského materiálu IMPAX SUPREME . Je to originál doklad v angličtině, ale v Googlu se to dá přeložit. Takto si může každý udělat obrázek jak to u nás funguje... Levně nakoupit, draze prodat a pozdržet platby
2023 M410 Kuna.pdf
(806.51 KiB) Staženo 80 x
Tady jsem si koupil 12 tun materiálu přímo v hutích u nás, tady mám jistotu kvality. Cena je super, když se toho bere víc. Akorát jsem přes to chvíli škobrtal, než jsem to naložil do regálu. Ale teď mám z čeho vyrábět. Divím se překupníkům se švédským materiálem že jim to za to stojí, takto zacházet se zákazníkama....
42CrMo4+QT.jpg
Good luck 8)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

10. 2. 2024, 10:25

bylo by možné dodat " snímky " z českého materialu ? jen prostě pro porovnání .
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2024, 12:19

Za jak dlouho to dokážeš spotřebovat?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

11. 2. 2024, 11:32

Tohle množství na chvíli vydrží. Jak byly loni problémy se vším, tak jsem se trochu zásobil. Tady je důležité mít jednu tavbu materiálu. Kvůli tepelnému zpracování. Tento nový materiál má trochu jiné chemické složení, tak jsou popouštěcí teploty cca o 20°C nižší. Když jsem koupil nějaký čurbes od překupníka tak popouštěcí teploty byly třeba menší o 80°C. Když jsem měl vyzkoušené popouštěcí teploty u materiálu 15 142 680°C tak jsem se dostal na 22-24HRC. Tady je cca 10°C 1HRC. A když to máte rozdíl 80°C tak je to 8HRC a to je materiál už vyžíhaný na měkko při této teplotě. Pak se to musí znovu kalit a znovu popouštět (pak se dlouhé tyče kroutí opaluje se povrch atd... takový materiál je stejně zmetkový). Tepelné zpracování stojí docela hodně peněz a teď už vůbec. Tak je dobré mít materiál z jedné tavby.
Good luck 8)
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“