Materiály z ČÍNY

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2021, 2:26

Treba u nejakeho znalce?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

10. 10. 2021, 2:37

mám pocit, že so znalcom si v tomto prípade vytreli r..
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

10. 10. 2021, 3:02

robokop píše: 10. 10. 2021, 2:26 Treba u nejakeho znalce?
Je hmotnopravne na to uspôsobilý, či len strielame do vetra?
@r4cv: znalec, resp. znal. posudok je len ďaší z dôkazných prameňov, rovnako ako napr. svedecká výpoveď.
Bez toho aby sme videli a rozumeli celému spis. materiálu je to ako hádať sa o tom či ten šulec gulatiny bez označenia na zbernom dvore je nejaká fajnová popelnicová alebo nástrojovka....
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

16. 10. 2021, 11:39

Někteří překupníci už to přehánějí. Na jedné univerzitě v laboratoři mají plný stůl nekvalitního materiálu i od firmy, se kterou se soudím. Jako příklad uvedu některé podvody s materiálem. Překupník prodal ocelové trubky - nekvalitní, reklamace se dostala až kvýrobci ocelových trubek - výrobce uvedl do vyřízení reklamace, že takový rozměr trubek nikdy nevyráběl a nevyrábí. Další: zákazník reklamoval nerezový materiál, reklamace se dostala také až k výrobci materiálu. Výrobce materiálu vady také našel, ale konstatoval, že materiál není od něj. Další a to už je moc: zákazník si koupil 120 tun materiálu, při výrobě zjistil vady v materiálu, tak ho reklamoval u překupníka. Překupník mu reklamaci neuznal s tím, že mu tento materiál neprodal, že je od někoho jiného.
Kyž se bavím s obráběčič kovů, tak to slyším pořád, co jim materiály dělají při obrábění - praskají , vměstky, nejdou kalit atd...
Já už jsem to vyřešil, kupuji materiál přímo z železáren CZ. Je to po tunách, ale je to jediná jistota kvality. Postupně ten materiál zpracuji. Zrovna se mi nechce do basy...
Good luck :P
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

5. 4. 2022, 9:58

Musím se omluvit číňanů, veškeré zlo a podvody s kvalitou výrobků dělají špinaví překupníci, kteří se drží hesla: levně nakoupit, draze prodat a pozdržet platby. Kupují šmejdy kdoví od kud a vydávají to třeba za super švédskou ocel. Teď jsem nakoupil nějaké nástroje přímo od číňana a fungují a vypadají suprově. Teď mi přišla optika na kulovnici přímo z číny a vypadá suprově a kouká ještě líp, ostrý obraz, ostý záměrný kříž, není co tomu vytknout.
Ještě jsem potřeboval dělový vrták průměr 36mm dlouhý 1400mm. Před 12 lety jsem kupoval u nás dělový vrták průměr 41mm dlouhý 1400mm asi za 15.000.-Kč. Teď by takový vrták stál ještě víc. Hledal jsem nějaké vrtáky na webu a vyskočily mi dělové vrtáky v číně. Dlouho jsem váhal a pak jsem ho zkusil objednat. Asi za 4 minuty mi přišla odpověď, abych doplnil nějaké informace, pak mi přišla cena cca za 200 dolarů + poštovné. Tak jsem rovnou objednal ještě vrták průměr 23 a 25mm dlouhý 1400mm. Celkem je cena asi 550 dolarů i s poštovným. Teď mi po měsíci z číny napsali, že jsou vrtáky hotové a moc se omlouvali za zdržení. Koukám na to jako blázen. Zatím mám jen dobré zkušenosti při nakupování přímo v číně. I při placení dopředu kartou není žádný problém. Ještě jsme koupili odměřování přímo v číněně, jedno je 4-osé, dali jsme ho na starou frézku a 4 osu na děličku, to je paráda. Je tam velký LCD diplay a je tam i snímač a měření otáček. Je tam hromada funkcí, a halvně je to jednoduché a přehledné na ovládání, ani nemusíte číst složitý návod k obsluze. Jenom se to musí nastavit podle návodu a cena suprová
Good luck :P
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2022, 10:35

neni moc takovych kteri se dokazou takto verejne omluvit. Smekam!!

JInak mam podobnou zkusenost s cinou.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

5. 4. 2022, 11:01

Stejná zkušenost s Čínou i překupníky.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2022, 11:05

Koupíš v Číně za dolar ,dostaneš kvalitu za dolar ,koupíš za sto dostaneš za sto ,obchodník koupí za dolar prodá ti to za sto, a ty se můžeš posrat co je to za čínský šmejd.
Jinak Ali je spíš pro hobbíky a podle toho je i kvalita většinou spíše nižší.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

5. 4. 2022, 11:11

fmodel píše: 5. 4. 2022, 11:05 Koupíš v Číně za dolar ,dostaneš kvalitu za dolar ,koupíš za sto dostaneš za sto ,obchodník koupí za dolar prodá ti to za sto, a ty se můžeš posrat co je to za čínský šmejd.
Jinak Ali je spíš pro hobbíky a podle toho je i kvalita většinou spíše nižší.
To není pravda ani omylem. Spousta věcí je vysoce kvalitních, např VBD, kde značkové destičky stojí celé balení pomalu totéž, co u nás chtějí překupníci za kus.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2022, 12:05

Britt píše: 5. 4. 2022, 11:11
fmodel píše: 5. 4. 2022, 11:05 Koupíš v Číně za dolar ,dostaneš kvalitu za dolar ,koupíš za sto dostaneš za sto ,obchodník koupí za dolar prodá ti to za sto, a ty se můžeš posrat co je to za čínský šmejd.
Jinak Ali je spíš pro hobbíky a podle toho je i kvalita většinou spíše nižší.
To není pravda ani omylem. Spousta věcí je vysoce kvalitních, např VBD, kde značkové destičky stojí celé balení pomalu totéž, co u nás chtějí překupníci za kus.
Některé destičky na Ali jsou padělky ,jiné když se podaří tak přebytek z výroby.
Kupuju značkové čínské destičky, koncem týdne mi příjde asi 25 krabiček do nožů co mám k CNC soustruhu a čínské značkové držáky a vrtáky na destičky příjdou asi zítra .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

5. 4. 2022, 2:25

Britt píše: 5. 4. 2022, 11:11
fmodel píše: 5. 4. 2022, 11:05 Koupíš v Číně za dolar ,dostaneš kvalitu za dolar ,koupíš za sto dostaneš za sto ,obchodník koupí za dolar prodá ti to za sto, a ty se můžeš posrat co je to za čínský šmejd.
Jinak Ali je spíš pro hobbíky a podle toho je i kvalita většinou spíše nižší.
To není pravda ani omylem. Spousta věcí je vysoce kvalitních, např VBD, kde značkové destičky stojí celé balení pomalu totéž, co u nás chtějí překupníci za kus.
Není to tak jednoduché. Ani nákup od značkového výrobce v EU není záruka jistoty. Přijdou ti krabičky a na nich je "made in India".

Z toho ali jsem koupil pár krabek na zkoušky a můj subjektivní dojem : asi polovina do popelnice a půlka stojí za prd, ale třeba se někdy budou na něco hodit.

Co nezklamalo // z ali // Korloy a Taegu-Tec.
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

5. 4. 2022, 2:27

A bude huř, po fabrikách u nás majú linky vyrobené v Číne a mechanicky je to spravidla veľmi pekné, čisto opracované a kde ja pchám hliník, oni pchajú nerez. A aj tak sú oveľa lacnejší, ako naše firmy. Asi tam majú veľmi lacno, lebo nejaká snaha o optimalizáciu návrhu sa nekoná, čo nakreslia, to vyfrézujú. Veľakrát úplne zbytočné drahé dizajny. Našťastie nevedia programovať, tak ešte chvíľu nejakú robotu mať budeme.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2022, 2:59

jean píše: 5. 4. 2022, 2:27 . Našťastie nevedia programovať, tak ešte chvíľu nejakú robotu mať budeme.
No to jsi měl smůlu ,mě nabízejí i programování PLC v ceně nebo za pár korun ,kupoval jsem modulové PLC a dá se bez problémů do něj nacpat to co potřebuji.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

5. 4. 2022, 4:41

Pokial si pametam bolo to vlakno o oceli a gulatine na hlavne. Nie platkoch do noza ani nejakom plc.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

5. 4. 2022, 5:56

Já teda nevím, ale objednal jsem si VBD Mitsubishi a přišly mi originály. Synátor si objednal náhradní díly na auto a přišly mu originál Bosch, ale prý asi 5x levnější než v tuzemsku.
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“