Kondor - jekl - zmetek

radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

26. 3. 2019, 6:53

24. dubna, 8:00 – 14:00 Radotín
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

26. 3. 2019, 7:03

já bych v tom zase takovou vědu nehledal
prostě se sešly dvě zbylý tyče nebo nějaký zbytky pod regálem, jeden z nich tam mohl být třeba několik let a z úplně jiný fabriky
nikdo to neřešil, protože to nikdo nedal k sobě na porovnání - protože ho nenapadlo, že by to někdo mohl řešit
jetli to vymění na reklamaci a nedělají obstrukce, tak není co řešit
prostě poučení pro příště, že se něco takovýho může stát
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

26. 3. 2019, 7:30

testone píše: 26. 3. 2019, 7:03 já bych v tom zase takovou vědu nehledal
prostě se sešly dvě zbylý tyče nebo nějaký zbytky pod regálem, jeden z nich tam mohl být třeba několik let a z úplně jiný fabriky
nikdo to neřešil, protože to nikdo nedal k sobě na porovnání - protože ho nenapadlo, že by to někdo mohl řešit
jetli to vymění na reklamaci a nedělají obstrukce, tak není co řešit
prostě poučení pro příště, že se něco takovýho může stát
Protoze tam zbyl kus, ktery chtely udat nejakymu hejlovi, kterymu bude jedno jestli to je, nebo neni s tim druhym kusem do paru. Me to rozhodne jedno neni. Abych si pak pri lakovani drbal hlavu, az to bude svarene, ofrezovane z horizontky, ze jsem to mel vymenit, to uz je pozde, a byl nasrany po kazdy kdyz se na to podivam, to fakt ne :D Obstrukce nedelaji, jsou aktivni.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 3. 2019, 9:55

testone:
vědu bych s tím neděla, pokud bych to tam měl 5 minut. Pokud pojedu přes půl Prahy, tak je to k nas...ní.
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

27. 3. 2019, 12:49

To u nás v prodejně Technimat je to normální. Bral jsem jekl 40x40, jeden hrany ostré, druhý oblouček. Naštěstí jsou v pohodě, vyber si co potřebuješ :D Jinak jsem si u kondora nechával cenit 270ku kulatinu na přírubu sklíčidla a cena jednoho řezu 280Kč :lol:
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 3. 2019, 1:09

Dělení materiálu je obecně drahý. Vzpomínám, jak jsem kdysi v Holešovicích ve Feroně chtěl nastříhat nějakej plech 1,5 mm tlustej. Ten člověk byl naštěstí rozumnej, koukl na papírek a řekl, že za to nastříhání bych dal 2x víc, jak za ten plech (a to nebyly žádný malý plochy, všechno kolem půl na půl metru). Nastříhal mi to, napsal 3x stříhání, já mu dal dvě stovky do kapsy, a oboustranná spokojenost :) . Platil jsem tehdy oficiálně necelou tisícovku komplet.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

27. 3. 2019, 2:12

Petr68 píše: 27. 3. 2019, 12:49 To u nás v prodejně Technimat je to normální. Bral jsem jekl 40x40, jeden hrany ostré, druhý oblouček. Naštěstí jsou v pohodě, vyber si co potřebuješ :D Jinak jsem si u kondora nechával cenit 270ku kulatinu na přírubu sklíčidla a cena jednoho řezu 280Kč :lol:
ne že bych chtěl někoho odsuzovat nebo naopak chránit
ale
Zkusil sis tak představit, co to znamená uříznout kulatinu pr. 270?
mostový jeřáb, uvázat třeba 3m tyč (cca 1500kg), odvézt na pilu, cca 10-15min řez, odvézt tyč zpátky do stojanu (jeřáb)
odřezek označit, zpapírovat, dopravit do expedice
to je cca 20 minut (?)
člověkohodina (tj. mzdové náklady, ne mzda) stojí min 500,-
500*1/3=167,- jsou mzdové náklady na ten řez
Myslíš, že včetně manipulace tam a zpátky těch řezů dokáže skladník udělat 3*8=24 denně, aby se jen pokryly mzdové náklady na něj?
Ještě ti těch 280,- (spíše 280/1,21=231.-) připadá tak nesmyslně moc?
ach jo....
to je furt dokola :evil:
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

27. 3. 2019, 2:35

testone píše: 27. 3. 2019, 2:12
Petr68 píše: 27. 3. 2019, 12:49 To u nás v prodejně Technimat je to normální. Bral jsem jekl 40x40, jeden hrany ostré, druhý oblouček. Naštěstí jsou v pohodě, vyber si co potřebuješ :D Jinak jsem si u kondora nechával cenit 270ku kulatinu na přírubu sklíčidla a cena jednoho řezu 280Kč :lol:
ne že bych chtěl někoho odsuzovat nebo naopak chránit
ale
Zkusil sis tak představit, co to znamená uříznout kulatinu pr. 270?
mostový jeřáb, uvázat třeba 3m tyč (cca 1500kg), odvézt na pilu, cca 10-15min řez, odvézt tyč zpátky do stojanu (jeřáb)
odřezek označit, zpapírovat, dopravit do expedice
to je cca 20 minut (?)
člověkohodina (tj. mzdové náklady, ne mzda) stojí min 500,-
500*1/3=167,- jsou mzdové náklady na ten řez
Myslíš, že včetně manipulace tam a zpátky těch řezů dokáže skladník udělat 3*8=24 denně, aby se jen pokryly mzdové náklady na něj?
Ještě ti těch 280,- (spíše 280/1,21=231.-) připadá tak nesmyslně moc?
ach jo....
to je furt dokola :evil:
Ale já jsem přeci nepsal, že se mi to zdá moc. V mém případě cena dělení byla třetina ceny samotného materiálu a to mi přišlo vtipné. Jak říkám každý má nějakou cenu a je pouze na mě, zda jí budu respektovat.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

27. 3. 2019, 3:40

asi jo
jen tohle
....... Jinak jsem si u kondora nechával cenit 270ku kulatinu na přírubu sklíčidla a cena jednoho řezu 280Kč :lol:......
se asi jinak než podiv nad cenou řezu pochopit nedá
to mě vždycky spolehlivě zvedne
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

27. 3. 2019, 4:26

testone píše: 27. 3. 2019, 3:40 asi jo
jen tohle
....... Jinak jsem si u kondora nechával cenit 270ku kulatinu na přírubu sklíčidla a cena jednoho řezu 280Kč :lol:......
se asi jinak než podiv nad cenou řezu pochopit nedá
to mě vždycky spolehlivě zvedne
Blbě jsem to napsal :)
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 3. 2019, 7:12

pafik píše: 27. 3. 2019, 1:09 Dělení materiálu je obecně drahý. Vzpomínám, jak jsem kdysi v Holešovicích ve Feroně chtěl nastříhat nějakej plech 1,5 mm tlustej. Ten člověk byl naštěstí rozumnej, koukl na papírek a řekl, že za to nastříhání bych dal 2x víc, jak za ten plech (a to nebyly žádný malý plochy, všechno kolem půl na půl metru). Nastříhal mi to, napsal 3x stříhání, já mu dal dvě stovky do kapsy, a oboustranná spokojenost :) . Platil jsem tehdy oficiálně necelou tisícovku komplet.
... ano ted už to můžu napsat, když budovy nestojí. Ferona tím byla známa. Když jsem brával roxory v počtech tisíců kusů na stříhání vycházelo stříhání opravdu na hrozné částky. Skladník vzal stovečku a byla na světě dohoda. On si ten přivýdělek při svém bídnému platu i zasloužil. Jinak dělení na transport bylo zadara.
K tomu řezání. Když na Kladně veze "kládu" portálákem, musí to uvázat, atd. potom ceně řezu i manipulaci za stovku rozumím. Když mi Kondor řezal jekl 100x40 za 60 polus DPH dost mě to nasr... Každé šmiknutí bylo cca 5 vteřin. Při pár desítkách řezu bylo šmikání dvojnásobek ceny matroše. Ostatně cena dělení matroše v Kondoru je mezi firmama notoricky známá. Aktuálně už se trošku umravnili.
Už jsem to tady psal. Když si v Kondoru koupím a nechám nařezat železo jsem na stejné ceně jako mi chlapík z Ostravy dodá celou hotovou povařenou konstrukci, nastříkanou v základové barvě, včetně dopravy do Prahy. Ano, veří se tomu těžko. Ona cena železa bude za hranicema v Polandu asi krapet jina.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

31. 3. 2019, 12:25

Kondor mě taky zrovna moc nebaví. Jednak to jsou ty už zmiňované ceny řezání. Ferona si, jestli si pamatuju, první řez vůbec neúčtovala a účtovali jen další dělení. Pak ve Feroně profily stříhali nůžkami, aby to šlo rychle a levně, Kondor vše řeže pilou.

Naposledy jsem u nich kupoval, mimo jiné, jekl 80x50x2. Nad zaoblením jsem nepřemýšlel, to mi bylo fuk. Jenomže já blbec si nezkontroloval délku, jestli je opravdu 3m jak měla být a pak jsem se nestačil divit. Bylo to o asi 30mm delší, naštěstí to šlo ještě upravit zkrácením.
Součástí nákupu byly i nějaké imbus šrouby. Několik ks bylo kratších, než jsem objednal. A to jsem kupoval jen asi 20 nebo 25, kde není problém to ohlídat. Naštěstí vždy objednávám o pár ks víc, takže ve finále taky nebyl problém. Jako chápu, že by se to stalo, kdybych těch šroubů kupoval 1000 a 1 nebo 2 byly špatné (nejen špatná délka, ale i třeba aušus), ale skopat prakticky více jak 10% objednávky daného šroubu mi přijde jak šlendrián.
Překontrolovat se to na místě v podstatě nedalo, protože to všechno napěchovali s ostatním (podložky, matice, atd.) do krabice a zalepili. Třeba v KV Elektro při převzetí sám prodavač vše se zákazníkem kontroluje že sedí jednotlivé položky a jejich ks.

Kdybyste někdo věděl v Praze o náhradě dejte vědět. V malešické Feroně třeba není šance na nějaký drobný nákup (řádu kg až desítek kg) po předchozí objednávce, tj. jen si to tam vyzvednout už připravené a nařezané?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2019, 3:11

Myslím, že je to fakt normální. Já chtěl naivně udělat stůl z U profilu velikosti 200mm a tak jsem sešrouboval 4 k sobě, aby vznikl stůl 80x160cm. Řekl jsem si, že ty 2mmsily horní plochy oželim a ofrezuji dorovná. No jo, jenže když jsem položil pravítko napříč tak jsem naměřil 17mm rozdíl. Výjimečně to nebylo mými rukami. Spoje byly v toleranci. I na délku by to bylo poměrně rovné, ale úhly jim tedy nevyšly. Odvezl jsem jim to a jeden jsem vymenil za nový. Je to lepší, ale stejně je to křivé. Hold stavební ocel.
Někdo chytrý kdysi napsal,vze nejdřív je dobré zajít se podívat s pravítkem na ty profily a pak něco kreslit a vymýšlet. V mém případě síla stěny 8,5mm a počítal jsem tak s 2mm minus. Jojo, 17mm!

Kondor mam za plotem a ceny jsou minus 20% oproti webu,vale řezání autogenem mají příšerné drahé. A v kalkulaci absolutně zavádějící. Pozor na to.
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“