Frezovani do cetrisu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tukanekb8
Protřelý bazarník
Příspěvky: 905
Registrován: 19. 4. 2015, 8:05

29. 8. 2019, 2:47

Ahoj, chtel jsem se zeptat, jakym nastrojem udelat drazky do cetrisove desky. Jestli na to vubec neco existuje? Potrebuji drazky 3x3mm po plose cca 40x40cm. Pripadne jake maji byt rezne podminky. Vsem dekui za rady, flexou se mi to delat nechce :)
Soustruh Magdeburg D30, CNC frézka home-made, 3D tisk home-made,...
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2019, 3:01

no nevim cetrys je hrozný svinstvo
za mě bych drážky řezal maflem existuje snad i kotouč přímo na cetris
jde to i normálním střídavě šikmým nebo trapézkou a počítat stím že se natom zničí a mafl bude mít celkem odřenej pultík a chce to silný odsávání nebo dělat venku
ten prach dostane všude a všechno poškrábe je to fakt hnus stím dělat
rozhodně bych to nebral na žádnou mašinu do dílny na to je jí škoda nebo by to muselo být fakt něco hodně lukrativního
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

29. 8. 2019, 3:06

Mělo by to jít tvrdokovem, ale pokud tam bude kamínek tak jej možná urazíš
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 8. 2019, 7:59

... ono to flexou ani neuděláš. Ve Zlonicích bylo velké řezaci centrum než to Sokolící přivedli k 10 mil minusu. Zpracovávat provizorně se to dá relativně vším, pouze je extrémní spotřeba nástroju. Když jsme nechtěli jezdit na pilu s jedním dořezem, používali jsme předražené kotouče do mafla. 2 řezy a vyhazoval se. Mám pocit, že mafl má stále moc nízké otáčky. Na druhé straně super matroš, mám z toho půlku fasády baráku a za 50 roků bude furt stejná :-)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

30. 8. 2019, 9:08

co si vzpomínám tak asi před 20-ti lety jsem dělal s jedním řemeslníkem takovou přístavbu a všechno s cetrisu a řezali jsme maflem narex a TK kotouč taky narex nepozoroval jsem, že by to šlo řezat po co já vím 100m řezech hůř.
asi dnešní kotouče stojí za veliké....
vyguglil jsem toto třeba s tím má někdo zkušenost
https://www.kotvy.cz/pilove-kotouce-na-cetris
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 8. 2019, 9:11

já tím teda nemám půl baráku, ale nařezal jsem obklady kolem střešních arkýřů na celej barák (nebo jak se říká těm střešním oknům které jsou kolmo) řádově deset desek 12mm a řezal jsem to normálním maflem s letovanejma plátkama a mimo prachu žádný problém..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

30. 8. 2019, 3:18

RaS píše: 30. 8. 2019, 9:11 já tím teda nemám půl baráku, ale nařezal jsem obklady kolem střešních arkýřů na celej barák (nebo jak se říká těm střešním oknům které jsou kolmo) řádově deset desek 12mm a řezal jsem to normálním maflem s letovanejma plátkama a mimo prachu žádný problém..
jo z tohohle pohledu souhlas, jen je to prostě proti práci se dřevem těžká a špinavá práce , pilu to ztupí rychle a když jí pak člověk chce použít na dřevo tak se musí nechat nabrousit, jinak je to fajn materiál z hlediska životnost na povětrnosti
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 8. 2019, 4:41

tak samozřejmě na stavbě na uříznutí šalovacích prken, cetris desky, občas hřebík v prkně, rozřezání palety atd je mafl stavební a když se budou řezat lamino desky nebo nějaký pěkný řezání tak se mafl nebo přinejhorším jen kotouč vyměněj.. ale jak říkám mimo prachu žádný problém
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 8. 2019, 6:51

... sorry, sorry, pravdu máte Sokolíci. Píšete Cetris a ja to popletl ve spěchu s Cembonitem. Cetris je másličko.
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“