Alfun

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 2. 2021, 12:50

Koukám, že Alfun má nějaký problémy. Jindy jsem měl od nich materiál do týdne a teďka trvalo týden, než mi poslali zálohovou fakturu, a deset dní bude trvat, než mi dodají materiál. Ještě že jsem měl zásoby a tahle objednávka je jen pro jistotu, kdybych zkazil nějaký kus.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2021, 1:00

Přesedlal jsem na alcom a rychlost blesku.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

8. 2. 2021, 1:11

slovenská stránka už ani nefunguje
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2021, 1:58

Ak si dobre spomínam, minulý rok prešiel Alfun na nový skladový program. Napríklad nám nevedeli vyexpedovať z tyče meter, ale len celú tyč. Asi to programovala nejaká IT kapacita, a tak aj dopadli.
BalazKovo.sk
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

16. 3. 2021, 2:09

Tak mám zase další tragickou zkušenost s firmou Alfun - před pár lety vše fungovalo, ale jak už tu někde zaznělo, teď asi chtějí vyhrát soutěž o nedražšího prodejce ve střední Evropě, ceny totálně mimo oproti konkurenci (jsme firemní zákazník). Ale pobočka v Č.Budějovicích je teda fakt něco extra - jejich junior obchodník neodpovídá na emaily, když už odpoví tak ve stylu "to bych se musela do skladu dojít podívat" (že by tu prdel fakt mohla zvednout jí vůbec nenapadlo). Upřímně - za takovou odpověď bych svého zaměstnance okamžitě vyhodil, holt v Alfunu to berou tak nějak víc sportovně :) . No radši jsem k nim dojel osobně, a čuměl jsem jak puk - v expediční kanceláři X zaměstnanců a já jediný zákazník, při mém vstupu a pozdravu nikdo ani nezabučel, chvíli jsem si postál než jsem nejbližší slečnu přiměl vůbec zaznamenat že jim tam přišlo něco jako zákazník. Chtěl jsem nějaké trubky, chudák holka ani netušila co je palcová míra, nikdy o tom neslyšela, vlastně na mně čuměl i starší kolega co stál za ní, že neví co je 3/4'' Tak jsem jim jednoduše spočítal z hlavy ekvivalent do metrické soustavy, a z vnitřího na vnější průměr, bohužel stejně k ničemu - v nerezu mají HODNĚ omezený sortiment, a co zrovna mají tak je za nesmysl, co jsem chtěl pochopitelně neměli. Takže nezbylo než si to koupit online, doprava vyšla cca 350,- a k těm klaunům v ALFUN už fakt ne.
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

16. 3. 2021, 2:18

Ještě doplním - dost mně ten tragickej prodej v Alfunu překvapil, protože 20 minut před tím jsem byl nakupovat v železářství Princ, což je takový velkoobchod se spojovákem tady v Budějcích. Když tam přijdete, tak se vás vždy ujme někdo z prodejců, jako kdybych přišel pro kamion šroubů - no a já chtěl 4 (slovy čtyři) šrouby :D A ten prodejce naprosto profesionálně běhal, hledal, když neměl danou pevnost zkoušel nabídnout náhradní řešení, prostě profesionální přístup každým coulem. Proto to byl asi takový šok přijít k tragédům do Alfunu.
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

16. 3. 2021, 4:30

Taky beru ted Alcom. Alfun tragedie. Treba presli na SAP :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“