Dotaznik

jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

31. 3. 2022, 7:54

Tak som vyplnil aj ja, aj ked ja som veľmi maloodber (jednotky ton ročne). Ale mám osobnú skúsenosť s istou pobočkou Ferona a to bol úžasný návrat do čias socializmu. Na plote hrdý nápis "expresné vybavenie zákazníkov do 1 hodiny" bol predzvesťou nevšedného zážitku. Návrat do čias, o ktorých mám len hmlisté spomienky z čias hlbokého mieru, ked dnešných dôchodcov ešte nič nebolelo.

Dobre to začalo už pri vchode, brána otvorená, dežurná na vrátnici asi nebola. Tak som šiel do úradu pre objednávku. Po nejakom čase strávenom s veľmi ochotnou pani (vážne bola ochotná), som dostal 2 veľké lajstrá na traktorovom papieri (zas nostalgia jak hovado, kde to dnes majú?), orazenom veľkými bumaškami. S nádejou som jachal na mojom vznešenom oři do skladu (nič tak veľké som dovtedy nevidel). V sklade bolo cca 6-7 zjavne veľmi znudených úderníkov, ktorí ked ma zbadali, tak sa najprv tvárili, že ma nevidia a potom sa snažili schovať. Kedže k bráne nikto nechodil, tak som sa vybral dnu (samozrejme, zákaz vstupu nepovolaným osobám). Vzniesol som moju požiadavku na materiál a že by som to potreboval aj rezať - Rezať neni problém, ak máš bumašku. - Reku, bumašku na rezanie nemám, lebo vraj nerežete. - To nie je pravda, dones bumašku, narežeme. Tak zas osedlať motorového tátoša, návrat od checkpointu 1 a za dalších 10 minút som mal bumašku, že chcem spraviť 6 rezov. Pani mi vysvetlila, že u nich stojí rez 1 euro, tak mi chcela šetriť peniaze (potreboval som rezať profily 100x100 s 5 mm stenou, to by som fakt za 1 euro svojou karbinou nerezal).
Sranda začala, ked som sa vrátil do skladu. Už poučený, že nejaká tabuľa "zákaz vstupu nepovolaným osobám" nič neznamená, som sa s bumaškou na rezanie hrdo vybral za úderníkmi. Prví traja ma poslali dozadu za úderníkom od píly. Ten, ked ma zbadal, tak sa schoval do unimobunky. Ked som ho akože náhodou našiel, tak zhnusene podotkol, že "Tu si človek nemá kedy oddýchnuť". S najväčším možným nadšením vstal a šiel odovzdať môj papier so zoznamom materiálu dalšiemu úderníkovi, ktorý ten materiál mal dostať k píle. Mali to tam pekne podelené, každý úderník mal svoj úsek, na ktorom nič nerobil. Po hodine som mal mojich 7 profilov v aute a hurá do dielne. CHYBA! Na plote nasraná dežurná, že jak si to predstavujem, že vletím do areálu bez kontroly a vstupného váženia, že nestihla ani zavrieť závoru. Auto stálo pred tou závorou 10 minút, kým som bol v kancelárii, asi tam majú pomalú elektrinu. Strašný problém, ako spraviť výstupný protokol, ked nemám vstupnú váhu. Po mojom návrhu, že ak to teda nejde odčítať od aktuálnej váhy (hmotnosť materiálu som mal totiž na lajstre s bumaškou na výdaj materiálu), tak to z auta vyložím a po odvážení to môžeme skúsiť znova. Nakoniec dežurná pristala na to, že to teda odčítame podľa lajstra. A odčítala 200 kg z 1370 kg na kalkulačke. Po tomto obdivuhodnom matematickom výkone, ma ešte zdrbal SBSkár, že jakto, že takto obťažujem dežurnú. Keby tam takto chodil každý, tak čo by robili. Podotýkam, že som tam strávil 1,5 hodiny a za celý čas tam nikto iný neprišiel. Odvtedy som vo Ferone nebol a pri vyslovení toho nápadu, že by bolo dobré ísť kúpiť nejaký profil, ma oblieva studený pot a dostávam chuť na nejaké mierne sebapoškodzovanie.

S online objednávkou u nich žiadny problém nebol. Až na to, že až po expedovaní tovaru mi nejaká pani zavolala (tá bola tiež ochotná), ktorý tovar mi neposlali, lebo nemajú. Samozrejme, že prešiel asi týždeň, od objednávky, ktorý som tým pádom stratil. Po niekoľkých telefonátoch sme našli náhradné riešenie, ktoré som popísal vyššie :lol: Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí to čítali až sem....
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2022, 8:31

Jseš dobrej ,já tam strávil 3,5hodiny a od té doby jsem ve Feroně nebyl a už asi nikdy nebudu.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2022, 8:51

dost podobne i ve ferone v Praze
nejdriv jsem myslel ze popisujes prazskou
az na ty eura je to shodne
plus tusim ze kdyz mas objednavku pod 500 tak ti to na to petikilo dorovnaj
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

31. 3. 2022, 9:14

A to mi ešte naúčtovali 111 euro bez DPH za dopravu 392 kg materiálu. Že od 400 kilo sa platí 85 :lol:
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“