nerez profily

rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

2. 7. 2010, 7:26

Nazdar.
Sháním nerezové profily na stavbu takové prosklené zimní zahrady. Oslovil jsem pár firem, ale zatím bez reakce a teď čtyři dny volna, tak chci poprosit, jestli nevíte o webu, kde by to netajili, anebo nemáte ceník stažený.
Jde mi o jekly, téčka, případně rovnou zaslívací profily.

Díky, za pomoc, Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
EDM-man
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 2. 2008, 10:26
Bydliště: České Budějovice

2. 7. 2010, 8:46

jekly,Tčka seženeš vpoho ale přímo profily asi sotva. A proč nechceš použít zasklívací profily z AL ?
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

2. 7. 2010, 9:02

EDM-man píše:jekly,Tčka seženeš vpoho ale přímo profily asi sotva. A proč nechceš použít zasklívací profily z AL ?
Bojím se stárnutí duralu a ztráty pevnosti.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 7. 2010, 11:35

rawen: Zasklívací profil z nerezu jsem ještě nepotkal. Já jsem řešil zasklení atelieru a tam jsem použil nerezové jekly + hliníkové přítlačné lišty s těsněním pro zasklení. Nosná konstrukce je svařená z nerezu, na něm je nalepené gumové těsnění na kterém leží izolační dvojsklo ....... to je přitažené hliníkovou lištou ve které je těsnění a do ní je zacvaklá eloxovaná krycí lišta.
Drahé jako prase, ale funguje to dobře.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

3. 7. 2010, 9:36

QNX píše:rawen: Zasklívací profil z nerezu jsem ještě nepotkal. Já jsem řešil zasklení atelieru a tam jsem použil nerezové jekly + hliníkové přítlačné lišty s těsněním pro zasklení. Nosná konstrukce je svařená z nerezu, na něm je nalepené gumové těsnění na kterém leží izolační dvojsklo ....... to je přitažené hliníkovou lištou ve které je těsnění a do ní je zacvaklá eloxovaná krycí lišta.
Drahé jako prase, ale funguje to dobře.
Mohl bys mi to prosím příležitostně nafotit? Anebo alespoň napsat typ a rozměry. A jak jsi řešil okna/větrání? Dík.

Jinak, co se cen týká, mám jakousi představu, kolik stojí nerez plechy, protože existuje varianta nechat si naohýbat zakázkové profily podobně jako u skleníků. Ze střední tabule tl. 2 by vyšly čtyři 2,5m dlouhé kousky po cca tisícovce. Žárově zinkované železo by mělo přijít zhruba na polovinu. Bezpečnostní sklo s prací cca 2000,- za m2.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
Pavelono
Sponzor fora
Příspěvky: 390
Registrován: 28. 1. 2008, 1:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2010, 5:28

Bojím se stárnutí duralu a ztráty pevnosti.

Ahoj to zestárneš dřív ty, než ten dural :lol:
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 7. 2010, 7:33

Chce něco po sobě zanechat i pro příští pokolení. :D
EDM-man
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 2. 2008, 10:26
Bydliště: České Budějovice

3. 7. 2010, 7:51

zkus kontaktovat firmu http://www.kovostroj.com/
Dělají válcované profily hlavně pro výrobu plastových oken,z nerezu nedělají (alespoň o tom nevím) ale třeba se s nima domluvíš když dodáš návin plechu.Obecně Ti udělají jakýkoliv profil,řezali jsme pro ně na drátořezu protahovací-kalibrovací průvlaky ,ale to abys s tím profilem začal obchodovat..... :D

Myslím že z 0,8 - 1mm by byl dostatečný ale jak profil rychle,efektivně spojit aby to také mělo nějaký design....? originál zasklívací,výstavnické AL profily mají spojování vyřešené.Když to uděláš z ner.jeklu,svaříš,to je v pohodě ale profil bude asi horší
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

4. 7. 2010, 12:14

rawen:
Obrázek
Ještě to nemám dodělané. Je to koncentrační solární kolektor + prosvětlení atelieru (v létě to dokáže odvést teplo pryč z prostoru, takže se nepřehřívá i když to je v podstatě okno 9m2). Musím k tomu ještě dodělat absorbéry. Zatím je to "normální okno" v jarních a podzimních měsících to krásně vyhřeje celé podkroví.

Otvíratelné to není, tak jsem otvírání neřešil.
Největší sranda byla vyřešit přerušení tepelných mostů. Bál jsem se kondenzace vlhkosti, ale povedlo se to a s kondenzací problém není.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 7. 2010, 7:53

Dost dobré, to by chtělo začít vyrábět sériově a prodávat :-)
Aleš Procháska
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

4. 7. 2010, 12:54

QNX: Děkuju
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

4. 7. 2010, 4:07

prochaska: asi by to úspěch nemělo. Kdo chce solární kolektor, tak si pořídí účinnější a podstatně levněji (některý z mnoha prodávaných druhů). Tohle je vhodné snad jenom do toho ateliéru. Jak jsem zaplatil za materiál, tak jsem cenu raděj přestal počítat - docela chápu, proč je tohoto druhu kolektorů po světě jenom pár kousků.
Pro ateliér je to naprosto úžasná věc. Spousta světla a to světlo je ještě z velké části difuzní, tak nedělá žádné nepříjemně ostré stíny.

rawen: hliník jsem použil z této řady:
http://www.alufinal.cz/katalogy/systemprozastreseni.pdf

Jo, to byla také sranda. Z vnější strany je to po obvodu opláštění měděným plechem, tak jsem se ještě snažil všude vyhnou styku různých kovů :-)
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

4. 7. 2010, 11:23

Jo,galvanická koroze je prevít.Stačí pozinkovej nýt v mědi a je průšvih na světě.Pokud budete někdo dělat taková okna tak pozor na správný ostění,pravě kvůli kondenzátu.Viz http://www.velux.cz/zakaznici/prakticke ... fault.aspx
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 7. 2010, 12:12

radu78: podle toho dokumentu mám ostění špatně (mám tam trámy, tak to jinak nešlo), ale s kondenzací problémy stejně nemám. Jak dodělám absorbéry, tak plánuju jejich využití jako radiátory (v zimním období do absorbérů pustím teplou vodu z kotle) a tím bych kondenzaci zabránil naprosto spolehlivě.

Galvanická koroze Al - Cu - Nerez není tak strašná jako Cu - Zn - Fe, ale stejně jsem se jí bál.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

5. 7. 2010, 8:38

QNX:to nebyl rejpanec,spíš rada pro někoho kdo se do toho bude pouštět.Když se nepovede tak rosný bod,furt mokrý podhledy,pokud sou okna dřevěný tak do tří let zničený,plísně a tak.Když to funguje tak není co řešit.V tvým případě by se musely udělat tzv. "výměny" to znamená nastavit a posunout vaznice,svázat s krokvema.Rozebrat střechu okolo,spousta bordelu a kraválu s motorovkou a.t.d. ,pak napojit správně folii,pokud je,parotěsy,vychytat tepelný mosty ,všechny prostupy.Lepší nevědět...
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“