Dotykové LCD monitory a komponenty

kde sehnat dobré PC do nepohody
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

1. 2. 2013, 11:13

tady je popsanej stejnej problem.....

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1460948

Martin
tombene
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 1. 2013, 8:06

1. 2. 2013, 5:42

Linuxáci dejte do Google: " intellitouch elo calibration linux " a makejte. Už se to řešilo. Já tam vidím,
že se vygeneruje úhlopříčka z dvojic teček, čtverečků, mezi ně se musí prstem dotknou postupně shora dolů a je nakalibrováno.
Je to tak ? Nějaký návod v .pdf jsem přidal na http://www.htechshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ke zboží LCD 17" -Detail - Ke stažení
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 2. 2013, 10:46

takže pokud to někdo bude řešit tak stačí stahnout ten ovladač od ELo a nabídne to kalibraci, ihned po nahrání driveru to začlo chodit správně akorád o cca 1cm posunuté, po kalibraci to pak už chodí normálně.. škoda jen že jsem linuxáckej neznalec a zatím si to po restartu nepamatuje nastavení.. to se ale třeba někdy vyřeší.. už na to nemám síly...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
tombene
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 1. 2013, 8:06

3. 2. 2013, 10:14

Kdyby někdo výjimečně potřeboval na LCD 15" tzv. OSD menu, tedy to co je na každém
monitoru, Lze přidělat 6 tlačítek a pak jde nastavovat šířku, výšku pozici, barvy, jas, kontrast ...
Poradím.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 2. 2013, 3:07

mimochodem ještě k tomu monitoru, ten co mám já je taky trošku nesymetrickej, chtělo by to posunout cca 2mm doleva s tím máš zkušenosti?
na první pohled je to skoro jedno, blbý ale je že když je fullscreen okno že křížek na zavření okna je tak o třetinu useklej a prostě se tam prstem blbě mačká, většinou se máčkne minimalizace která je vedle..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
tombene
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 1. 2013, 8:06

3. 2. 2013, 5:51

RaS píše:mimochodem ještě k tomu monitoru, ten co mám já je taky trošku nesymetrickej, chtělo by to posunout cca 2mm doleva s tím máš zkušenosti?
na první pohled je to skoro jedno, blbý ale je že když je fullscreen okno že křížek na zavření okna je tak o třetinu useklej a prostě se tam prstem blbě mačká, většinou se máčkne minimalizace která je vedle..
Talčítka OSD ... tím se dá nastavit posuny, rozměr, vše. Viz můj minus 1 příspěvek.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

3. 2. 2013, 6:11

tak sem hod návod na ty tlačítka pro osd menu
tombene
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 1. 2013, 8:06

3. 2. 2013, 10:13

Toto platí pro LCD 15". Problém je tento. Mezi dvojpinovým konektorem +12V a videokonektorem je další bílý konektor. To je OSD.
Ten konektor se nedá sehnat, zatím jsem na něj nikde nenarazil.
Tedy buď by se musela bílá schránka toho konektoru odřezat skalpelem anebo odštípat, ale to je riziko poškození tišťáku a nebo.
Se sundá plechový kryt a ta destička se opatrně odpojí a otočí se součástkami dolu na stůl a pak se to zapojí co je ve schematu. Můžeš použít třeba mikrospínače nebo mikrotlačítka a univerzální tišťák. Jinak, používáte mikrospínače ? Mám jich asi 50 kg.
A pak to vše vrátíš a drátky si uděláš tak dlouhé aby jsi to ovládání někam upevnil s přístupem pro tebe. Ještě jednou pozor, kresleno ze strany spojů desky.
2x LED a Vypínač on/off tam být nemusí
Přílohy
OSD_Buttons 001.jpg
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

14. 2. 2013, 9:34

tombene: Za obrázek s dokonalým návodem velký dík ! :)
Mini soustruh SC-4
z.j
Příspěvky: 128
Registrován: 11. 8. 2011, 12:33
Bydliště: Št. (SK)

14. 2. 2013, 2:26

RaS píše:škoda jen že jsem linuxáckej neznalec a zatím si to po restartu nepamatuje nastavení.. to se ale třeba někdy vyřeší.. už na to nemám síly...
Možno toto pomôže. Hlavne bod 4 (časť "making the calibration permanent")
http://www.thefanclub.co.za/how-to/how- ... alibration
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 2. 2013, 5:00

já už to nakonec nějak vyřešil.. nicméně děkuji
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
danielkakreft
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 3. 2013, 12:11
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2013, 12:18

Hledal jsem právě takových odpovědi....děkuji
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

6. 5. 2013, 8:14

Chalani ja mám od Htech 15 palcovy monitor a k tomu touch sklíčko ešte som to nemal kedy rozchodit chystam sa na to už dost dlho ... cez vikend budem na to robit rámik a musím len pozdvihnút predávajúceho .... prišiel mi prvý balík kde bol monitor a dotykove sklo a dotykove sklo rozmlatene a pritom zabalene bolo dobre.... česká a slovenská pošta nekomentujem a predávajúci mi zadarmo poslal druhe dotykove sklo ktore už naštastie prišlo v poriadku :) Dúfam že to čo najskor rozbehám a dotykovku zavesím na stenu lebo mám tak malo miesta v dielni že sa tam ani hybat nedá
Odpovědět

Zpět na „levná PC“