Těsně vedle :)

Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2017, 1:51

spravne, ziskavas 3 bludistaky :)
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
PETRNAX
Příspěvky: 14
Registrován: 4. 7. 2020, 10:44

25. 2. 2021, 7:16

Vrabčí hnízdo no, taky už se mi párkrát stalo že se mi takhle protočilo hnízdo špon, dost nebezpečný, nejlepší je často špony uklízet a nenechávat pod soustruhem takovou hromadu, já mám starší mašinu co taky často takhle dělá delší špony, hlavně u měkkých ocelí to zlomit taky není moc snadný na starší mašině, takže prostě častěji uklízet a mělo by to být okej.
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

25. 2. 2021, 7:43

PETRNAX píše: 25. 2. 2021, 7:16 Vrabčí hnízdo no, taky už se mi párkrát stalo že se mi takhle protočilo hnízdo špon, dost nebezpečný, nejlepší je často špony uklízet a nenechávat pod soustruhem takovou hromadu, já mám starší mašinu co taky často takhle dělá delší špony, hlavně u měkkých ocelí to zlomit taky není moc snadný na starší mašině, takže prostě častěji uklízet a mělo by to být okej.
mě se to stalo včera...normálně mám uklizeno ale hruboval sem a neuklidil když bylo plno...a jelikož sem dotoho ještě vrtal tak to bylo utopené v řezném oleji...a pak se to chytlo...a mastnej sem ještě ted :lol: :lol:
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 755
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

25. 2. 2021, 7:57

Hodně dlouhé a pevné jsou špony z plastu. Jak se s tím má správně pracovat? Nechci dostat přes tlamu a taky bych rád viděl obrobek a ne jenom tu kulu, co se na něm točí. Tata to zkoušel za jízdy odebírat jak z kolovrátku, ale vždycky se to za chvilku utrhne. Zkoušel jsem radeko i plátky na měkké, tj. hliník+plast a je to furt stejné, to se nikdy samo lámat ani trhat nebude. Takže často zastavuju a obírám.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

25. 2. 2021, 8:01

Mr. MR píše: 25. 2. 2021, 7:57 Hodně dlouhé a pevné jsou špony z plastu. Jak se s tím má správně pracovat? Nechci dostat přes tlamu a taky bych rád viděl obrobek a ne jenom tu kulu, co se na něm točí. Tata to zkoušel za jízdy odebírat jak z kolovrátku, ale vždycky se to za chvilku utrhne. Zkoušel jsem radeko i plátky na měkké, tj. hliník+plast a je to furt stejné, to se nikdy samo lámat ani trhat nebude. Takže často zastavuju a obírám.
mám ten samej problém...jedu na nastavene dorazy takže na to nemusim vidět a pak to z toho sundavám
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2021, 8:25

Mr. MR píše: 25. 2. 2021, 7:57 Hodně dlouhé a pevné jsou špony z plastu. Jak se s tím má správně pracovat? Nechci dostat přes tlamu a taky bych rád viděl obrobek a ne jenom tu kulu, co se na něm točí. Tata to zkoušel za jízdy odebírat jak z kolovrátku, ale vždycky se to za chvilku utrhne. Zkoušel jsem radeko i plátky na měkké, tj. hliník+plast a je to furt stejné, to se nikdy samo lámat ani trhat nebude. Takže často zastavuju a obírám.
Když to jde tak radši frézovat než soustružit, případně u soustružení naprogramovat časté přerušování řezu, jinak se s tím nic neudělá. U termoplastu nemá přerušovaný řez prakticky vliv na životnost břitu, takže to u hrubování nevadí.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Ruzne jine fotecky videa a dokumenty“