Prípravok na výrobu gule, koule

Monteg
Příspěvky: 1480
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

9. 12. 2015, 9:58

Je to jen nápad a poleženo na stroj - pro představu :D jak jsem to myslel
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

9. 12. 2015, 11:29

zverodoktor píše:Ahoj Tonik,
super pripravok, je dobre, ze si ho sem dal. Prosim ta nemohol by si sem dat aj originalny text v anglictine, alebo aspon link na zdroj? S toho translatora sa to dost zle cita, aj ked obrazky su velmi nazorne.

Posielam linky de som to všetko našiel, a ja som to prekladal do translatora lebo anglicky veľmi neviem :lol: a som hlúpy ako taška :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

http://bedair.org/Ball/ball.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lepton.com/metal/ball_turner.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

9. 12. 2015, 11:32

Monteg píše:No možná že místo toho přípravku by šla upnout vyvrtávací hlava a spousta práce ušetřeno?
Udělala by se jen upínací deska vršek by byl hotov i jemným stavěním průměru?


áno máš pravdu ze kopec práce by bolo ušetrené ale koly dlhým večerom to robím, ale myšlienka je super a ak spravím to tak potom vyskúšam aj s vyvrtavacou hlavou ti už si robil niečo podobné s vyvrtavacou hlavou
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

9. 12. 2015, 11:34

Monteg píše:Asi nějak takhle pro představu

No jednoznacne menej práce a učelovo to isté super to je
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

9. 12. 2015, 11:37

zverodoktor píše:Ahoj Tonik,
super pripravok, je dobre, ze si ho sem dal. Prosim ta nemohol by si sem dat aj originalny text v anglictine, alebo aspon link na zdroj? S toho translatora sa to dost zle cita, aj ked obrazky su velmi nazorne.



Posielam tie stránky

http://lepton.com/metal/ball_turner.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://bedair.org/Ball/ball.html" onclick="window.open(this.href);return false;
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

9. 12. 2015, 11:51

Toník píše:...a som hlúpy ako taška :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
kdo je hloupý a ví to o sobě, že je hloupý, tak už zase není tak hloupý :lol: (hloupý netýká se určo Tebe, to bys nevyráběl přípravky na výrobu koulí) :D A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 12. 2015, 1:33

Pokud by se naslo vice zajemcu treba by to nekdo spachal. Proto se hlasim prvni do rady. Nema smysl, abych sam sobe namlouval, ze to vyrobim :-)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

9. 12. 2015, 2:46

Monteg píše:Je to jen nápad a poleženo na stroj - pro představu :D jak jsem to myslel
Já pochopil jak jsi to myslel,
co mi není jasné je to, jak jsi myslel, že se hlava bude otáčet - tedy jak bude vypadat základna a k čemu bude chycena?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Monteg
Příspěvky: 1480
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

10. 12. 2015, 6:14

Francotirador píše:
Monteg píše:Je to jen nápad a poleženo na stroj - pro představu :D jak jsem to myslel
Já pochopil jak jsi to myslel,
co mi není jasné je to, jak jsi myslel, že se hlava bude otáčet - tedy jak bude vypadat základna a k čemu bude chycena?
To záleží jak si to vymyslíte
Muže se dát přímo na příčný suport - pokud má drážky klidně i za osu otáčení
Nebo sundat malý podélný suport a dát to na točnu
Nebo místo nožové hlavy
Je to podle vkusu každého soudruha :D
aula
Příspěvky: 59
Registrován: 10. 11. 2014, 11:08

10. 12. 2015, 11:16

Já bych se případně řadil po bok Elbarta, taky by se mi něco takového líbilo.

Ohledně instalace asi takto:

Muže se dát přímo na příčný suport - pokud má drážky klidně i za osu otáčení - nemám
Nebo sundat malý podélný suport a dát to na točnu - Za mě asi nejlepší, univerzální a je možnost točit velké průměry - tedy i velké koule
Nebo místo nožové hlavy - Tady si nejsem jistý, zda by trn, na kterém je nasunuta nožovka, nějak nepřekážel

Rozteč spodních šroubů už by si každý vrtnul dle svých potřeb.

Prostě něco takového parádního:
Obrázek
Rukov MS 160 | Mahos 22 | TOS F1S
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2015, 12:26

elbarto píše:Pokud by se naslo vice zajemcu treba by to nekdo spachal. Proto se hlasim prvni do rady. Nema smysl, abych sam sobe namlouval, ze to vyrobim :-)
No já bych třeba i nějakou menší sérii spáchnul, ale problém bude, že konkrétní provedení dost záleží na dispozicích stroje ... výška do osy od základny nožovky je pokud jsem na to dobře koukal vpodstatě napevno, což může dělat trochu problémy při osazování na různý typy mašin. Taky je otázkou jak velký "koule" jsou žádaný, že .... :lol:
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

10. 12. 2015, 12:51

ja obcas potrebujem vyrobit gulu priemeru 6mm, myslite, ze je to mozne vyrobit na tomto pripravku?

Dik
Riso
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2015, 12:58

darc píše:ja obcas potrebujem vyrobit gulu priemeru 6mm, myslite, ze je to mozne vyrobit na tomto pripravku?

Dik
Riso
Nevím jestli to jde na tom výše odkazovaným přípravku, ale já bych určitě uměl přípravek na takovej průměr udělat ... 8) nicméně 6mm se dá už dělat i tvarovou kudlou z drátořezu.
aula
Příspěvky: 59
Registrován: 10. 11. 2014, 11:08

10. 12. 2015, 1:13

Engineer píše:No já bych třeba i nějakou menší sérii spáchnul, ale problém bude, že konkrétní provedení dost záleží na dispozicích stroje ... výška do osy od základny nožovky je pokud jsem na to dobře koukal vpodstatě napevno, což může dělat trochu problémy při osazování na různý typy mašin. Taky je otázkou jak velký "koule" jsou žádaný, že .... :lol:
Ta výška by šla eventuálně upravit podložením VBD. Ten přípravek na obrázku tam má asi taky podložku, jestli dobře koukám.

Jinak pokud lze u toho přípravku vyjet hrotem VBD až na vzdálenost 3 mm od osy otáčení, tak by to (6 mm gule) jít mělo. Případně by neměl být problém upravit to délku ve spodní části toho držáku tak, aby břit bral od osy čili od nuly.
Rukov MS 160 | Mahos 22 | TOS F1S
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 12. 2015, 2:05

Parada uz se dela pomalu fronta chtivych soudruhu. Bohuzel Engineer ma pravdu, kazdy mame jine moznosti stroje. Podelne drazky nemam, nozovku sundam, ale zustane mi trn. Snad neco co by slo nasadit do stavajici nozovky nebo po sundani na trn s prumerem, ktery si kazdy sousdruh upravi dle sveho stroje ? Tech moznosti provedeni je asi hodne. Tohle je provedeni Bernardo.

Obrázek

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=Bxu5clHtEQs" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit_2: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“